תרופות וטיפול ביולוגי

הדפס
| שתף

מהו טיפול ביולוגי?

טיפול ביולוגי הוא טיפול שבו נעשה שימוש בחומרים המצויים בגוף באופן טבעי למטרת הרס של תאי סרטן. קיימים מספר סוגים של טיפול, כולל נוגדנים חד שבטיים, מעכבי גדילה סרטנית וחיסונים. טיפול ביולוגי נקרא גם אימונותרפיה.

 

קיימים מספר סוגים של טיפולים ביולוגיים:

קבוצת התרופות הביולוגיות מסוג "מעכבי גדילה סרטנית":

על מנת לגדול ולהתחלק, תאי סרטן "מתקשרים" זה עם זה באמצעות סיגנלים כימיים. מעכבי גדילה סרטנית מפריעים לתהליך זה ומשפיעים בכך על יכולת הסרטן להתפתח.

קבוצת התרופות הביולוגיות מסוג "מעכבי אנגיוגנזיס"

כדי שיוכל להתפתח, גידול סרטני מפתח מערכת כלי דם ענפה. מעכבי אנגיוגנזיס מתערבים בהתפתחות כלי דם אלו ובכך מונעים מהגידול את הספקת הדם אליו וכך גם את החמצן והמרכיבים הנוספים שהגידול צריך להתפתחותו. 

קבוצת התרופות הביולוגיות מסוג "נוגדנים חד שבטיים"

אחת מהדרכים בהן גופנו נלחם בזיהום היא על ידי יצריה של נוגדנים. הנוגדנים עוזרים למערכת החיסון לזהות זיהום במקרה של חשיפה חוזרת ולהתמודד איתו במהירות. ניתן לייצר נוגדנים במעבדה ולהשתמש בהם לטיפול בסרטן.

 

חיסונים

מטרתם של חיסונים בדרך כלל היא לעורר את מערכת החיסון לזיהוי של תאים 'זרים' בגוף, כגון בקטריות ווירוסים, ללחימה בהם. רופאים ומדענים מנסים כיום לפתח חיסונים, אשר יעוררו את מערכת החיסון לזהות ולהרוס תאים סרטניים. 

לחצו כאן למידע על תרופות יעודיות למחלת הסרטן >>
סרטן תרומה
התכנים המופיעים באתר נועדו לספק מידע בלבד ואינם בגדר עצה רפואית, חוות דעת מקצועית או תחליף להתייעצות עם מומחה בכל תחום. נא לעיין בתנאי השימוש באתר.
בניית אתרים
|
|
|
© כל הזכויות שמורות לאגודה למלחמה בסרטן בישראל