לתרומה
חפש
דף הבית
הודעות הדוברת

ארוע פתיחת מרכז סיוע ותמיכה לחולי סרטן בסניף חיפה של האגודה

13/05/2007

קבוצות תמיכה, שיעורי פלדנקרייז, אמנות שימושית, יוגה, סדנאות תיאטרון – בכל אלו ועוד יכולים  לקחת חלק חולי הסרטן בצפון, מחלימים מסרטן ובני משפחותיהם - ללא תשלום - מאז הוקם המרכז לפעילויות ולתמיכה בחולי סרטן על שם קלייר ועמנואל ג' רוזנבלט, של האגודה למלחמה בסרטן סניף חיפה – בבית אולגה ואהרון רוזנפלד. ביום שישי (25.5.07) יארך טקס הפתיחה.

 

"האגודה למלחמה בסרטן ממשיכה במגמה של ליווי החולים משלב הגילוי ועד להחלמה", אומרת מירי זיו, מנכ"ל האגודה למלחמה בסרטן. "בנוסף לסיוע במימון הצוות הפסיכואונקולוגי ב-18 יחידות אונקולוגיות ברחבי הארץ, עריכת השתלמויות וימי עיון לצוותים בבתי חולים כולל דיאטניות, אחיות, פסיכולוגים, עובדים סוציאלים, פיזיותרפיסטים ועוד, ליווי אישי לחולות סרטן שד בפרייקט "יד להחלמה",מענה על שאלות בנושא הסרטן 24 שעות ביממה בחיוג חינם – המגמה היא להרחיב את הפעילות גם לאחר הטיפולים. גם למחלימים יש צרכים שצריך לדאוג להם. בבית החדש בחיפה, יוכלו תושבי הצפון המחלימים מסרטן ובני משפחותיהם להשתתף בקבוצות תמיכה מצד אחד ומצד שני להנות משיעורי יוגה שנמצאו כמשפרי סיכויי הישרדות מסרטן שד, להנות מסדנאות תיאטרון, אמנות ועוד. מיקום הבית, מול גלי הים, יאפשר למשתתפים להרגע ולהתמקד בהחלמה".

 

מירי אבקסיס, בת 47 ואם ל-4, מורה לספרות, קריינית ומנחה, מאמנת אישית, מדריכה לדרמה חינוכית וכישורי חיים וכותבת שירה, אובחנה לפני כשנה כחולת סרטן שד. "מאז הייתי במרתון של טיפולים כימותרפיים ו'לקינוח', חוויתי תשעה שבועות של הקרנות", היא מספרת. "מעבר להלם הבשורה שחליתי בסרטן, הייתי חייבת לקבל החלטה גורלית: כיצד להתמודד? מה לעשות? היכן להלחם והיכן לוותר? בחרתי בחיים! כשנודע לי שחליתי בסרטן בחרתי לראות בסרטן מתנה. הבעיה מבחינתי היא המאמץ כדי לפתוח אותה ולפענח מה יש בתוכה עבורי. המאבק על החיים גרם לי לעצור ולהסתכל על חיי מנקודת מבט חדשה, לבחון בעין ביקורתית את מערכות היחסים שלי ולראות מי ומה אינו מביא אל חיי שמחה, אופטימיות וחיות. אני מברכת על כל יום חדש שבא אלי, מפתיע, משמח ומרגש בצבעים חדשים שטרם הכרתי".

"כיום אני מנסה להנות מחיי, משתדלת לנוח ומחפשת אפיקי עשיה שילהיבו אותי ויעניקו לי ולאחרים השראה ותמיכה. כך הגעתי לאגודה למלחמה בסרטן ואני מתרגשת לקראת ארוע הפתיחה, שיהווה ארוע של תקווה ותמיכה לאלפי חולים ובני משפחותיהם".

מירי אבקסיס תנחה את ארוע הפתיחה.

 

בית אולגה ואהרון רוזנפלד, ממוקם ברחוב רוזנפלד 25 בבת גלים, חיפה. הנכם מוזמנים לארוע – שיתקיים ביום שישי - 25.5.07, בשעה 10:00.

 

 © כל הזכויות שמורות לאגודה למלחמה בסרטן בישראל