לתרומה
חפש
דף הבית
הודעות הדוברת

ללכת על המים – כ-30 צעירים מחלימים מסרטן יצלחו בסוף השבוע את הכנרת

24/07/2007

קבוצת " בוגרים צעירים יוצאים לחיים" קמה באגודה למלחמה בסרטן, כקבוצת תמיכה לצעירים וצעירות בשנות העשרים לחייהם, שחלו במחלת הסרטן ואשר יחד מתמודדים עם היום-יום שאחרי היציאה מבתי החולים ותהליך ההחלמה. הקבוצה מהווה את בסיס ההשראה, הכוח והתמיכה החשובים כל כך בתהליך החזרה לחיים "רגילים" של צעירים, שהסרטן פגע בהם בתחילת חייהם הבוגרים: במהלך השרות הצבאי או תוך כדי לימודים באוניברסיטה.
  

      

                         

 

העובדות הסוציאליות של האגודה למלחמה בסרטן מנחות ומלוות את הקבוצה במשך כ-10 מפגשים קבוצתיים ובהמשך, נפתח מעגל פעילות שמתקיים בליווי מתנדבים מסורים ונמשך לאורך כל השנה. בין פעילויות הקבוצה הבולטות: טיולי ג'יפים, מסע שייט אקטיבי, ארועים שונים ופעילות התנדבותית למען הקהילה.

 

בסוף השבוע יפגשו חברי הקבוצה לחוויה מיוחדת: הם יפגשו בחוף חוקוק ויתחילו בבניית רפסודות. בהמשך יהנו מארוחת ערב ושירה בציבור עד לשעות הקטנות של הלילה. למחרת, יום שישי, יסיימו את בניית הרפסודות וכשהרוח המערבית תחל לנשוב, יצאו להפלגה לכיוון חוף דוגית ויצלחו את הכנרת. הארוע יסתיים בארוחת צהריים בחוף דוגית ופיזור לשבת בבית.

 

צעירים שחלו בסרטן מתמודדים עם קשיים שלא מסתיימים עם ההחלמה הפיזית. הפעילות המשותפת מעניקה סוג של תמיכה הדדית שרק 'מי שהיה שם' יכול להעניק. הקבוצה קמה ופועלת בסיוע מתנדבים ומהווה את בסיס ההשראה, הכוח והתמיכה בדרך חזרה לחיים.

 

שייט הרפסודיה התאפשר בשיתוף פעולה של האגודה למלחמה בסרטן, עמותת "רוח טובה" ובאדיבות חברת "פרטנר תקשורת" שסייעה במימון הארוע.

 

חולים ומחלימים המעוניינים להצטרף לקבוצה מוזמנים לפנות למחלקת שיקום של האגודה למלחמה בסרטן, טל: 03-5719576

 

לפרטים נוספים לציבור הרחב ניתן לפנות ל"טלמידע" של האגודה למלחמה בסרטן
1-800-599-995.

 

 © כל הזכויות שמורות לאגודה למלחמה בסרטן בישראל