לתרומה
חפש
דף הבית
הודעות הדובר

נשות לוח השנה – לא מה שחשבתם

11/09/2007

הן חלו בסרטן, התמודדו או עדיין מתמודדות ונלחמות במחלה, וחשוב להן להראות ולהרגיש טוב. במהלך חופשת הקיץ הגיעו נשים, בנות כל הגילאים, חולות ומחלימות מסרטן, לשני אירועים של פרוייקט "להראות טוב - להרגיש טוב יותר" של האגודה למלחמה בסרטן. בעזרת המאפרות, הפיאות, וקוסמטיקאיות, הן הצליחו לשים את הדאגות בצד, לשכוח למספר שעות את הטיפולים, ולהנות.

פרויקט Look good - feel better "להיראות טוב - להרגיש טוב יותר", הוא פרויקט בין לאומי ייחודי, המופעל ומיוצג בישראל במשך כל השנה, על ידי האגודה למלחמה בסרטן. במסגרת הפרויקט, ניתנים מגוון טיפולי יופי וטיפוח, ללא תשלום, לנשים חולות סרטן במרכזים הרפואיים וסניפי האגודה למלחמה בסרטן, בכל רחבי הארץ. הנשים החולות, מקבלות ללא תשלום, טיפול קוסמטי והדרכה כיצד לשמור ולטפל בשיערן ואף זוכות לתספורת. מטרת הפרויקט היא לשפר את הרגשתן בעת ההתמודדות עם המחלה, לסייע להן להראות טוב ובעקבות כך להרגיש טוב יותר – ככל שניתן. חלק מהנשים הזקוקות לכך מקבלות גם פאות ללא תשלום, במידה ואין ידן משגת לרכוש אחת.

לקראת השנה החדשה, החליטה לראשונה, יוזמת ומנהלת הפרוייקט בהתנדבות, דר' פרנסין רובינסון, שהחלימה מסרטן השד, לתת במה לנשים האמיצות. בפרוייקט ייחודי, ראשון מסוגו, הצטלמו הנשים, בסיום יום הפינוק, על סט צילומי אופנה שהוכן במיוחד. באדיבות חברת MEDILINE , הופק הארוע ובעקבותיו לוח השנה המיוחד, כשכל אישה קיבלה את החודש שלה, בו תמונתה מככבת. את המאפרות של חברת איל מקיאג' התנדבו לפרוייקט, הפיאות באדיבות רבקה זהבי, וחומרי הקוסמטיקה של Avene חולקו כשי לנשים.

"את הרעיון קיבלנו מהסרט "נשות לוח השנה" שצולם בבריטניה ועורר תגובות רבות. גם כאן, נשים מצטלמות בגאווה, כשהן נראות ומרגישות מצויין", תיארה רובינסון בהתרגשות.

"העובדה שנטלתי חלק בלוח השנה נתנה לי הרגשה של מלכה ליום אחד. בצילומים פינקו אותנו, סרקו, איפרו וכולנו נראינו נהדר", מספרת רחל רואה, בת 52 מרמת השרון, מורה למחשבים ולעיצוב אופנה, שחלתה בסרטן השד, ומככבת בחודש מרץ בלוח השנה. "זו היתה חוויה מרגשת ויוצאת דופן. ליום אחד שכחתי מכל הצרות, מהמחלה, מהטיפולים ומחיי היום יום המתישים. כיף נוסף היה לפגוש את הנשים, פעם אחת מחוץ לכותלי בית החולים, במסגרת מהנה ומפנקת. נראינו והרגשנו אחרת".

שולה להב מהוד השרון, שמככבת בחודש יולי, חלתה בסרטן השד לפני 23 שנה, החלימה וכיום מתנדבת ב"יד להחלמה" של האגודה למלחמה בסרטן, ומלווה במסגרת זו נשים חולות. "אני מעריצה את הפרויקט המדהים", היא מספרת. "באתי ללוח השנה מהזווית של אישה שהבריאה. מצד אחד זו תחושה של הקלה עצומה, אך לא היה לי פשוט לראות את הנשים שצריכות להתמודד ולהתגבר על המחלה. אני מחזקת אותן ובטוחה שלוח השנה והתמונות המדהימות שלהן נותנות הרבה כוח".

הלוח מחולק לכבוד ראש השנה במחלקות האונקולוגיות ברחבי הארץ.

© כל הזכויות שמורות לאגודה למלחמה בסרטן בישראל