לתרומה
חפש
דף הבית
הודעות הדוברת

פתיחת מתחם האגודה למלחמה בסרטן בירושלים

06/06/2011

מרכז תמיכה "חזקים ביחד" ע"ש ישראל יעקב ולילה אלתר

ומשרדי סניף ירושלים ע"ש יצחק קוקיא

 

בטקס מרגש שהתקיים ביום א' 5/6/11, נפתח המתחם החדש של האגודה למלחמה בסרטן בירושלים, ברח' יד חרוצים 3. 

במעמד: ראש העיר, ניר ברקת; מנכ"ל האגודה למלחמה בסרטן, מירי זיו; נציג משפחת התורמים, עמנואל בלאס; יו"ר סניף ירושלים, עו"ד אתיה שמחה; מנהלת המערך ההמטואונקולוגי בבי"ח הדסה עין כרם, פרופ' דינה בן יהודה, נציגי האגודה למלחמה בסרטן, מתנדבים ואורחים רבים נוספים.

גזירת הסרט

גזירת הסרט במתחם החדש (מימין לשמאל): עו"ד אתיה שמחה, יו"ר סניף ירושלים, ניר ברקת, ראש העיר, מירי זיו, מנכ"ל האגודה למלחמה בסרטן ועמנואל בלאס, נציג משפחת התורמים. צילום: נורית יהלומי. 

ראש עיריית ירושלים, ניר ברקת, התקין מזוזה במקום ובירך את האגודה על פעילותה.

ניר ברקת מתקין מזוזה

צילום: נורית יהלומי

ברקת ציין, כי הוא גאה בפעילות האגודה למלחמה בסרטן בירושלים ורואה חשיבות רבה להמשך שיתוף הפעולה בין העירייה לבין האגודה. "האתגר גדול - במחקר, במניעה, בהקלת הסבל על החולים ועל בני משפחותיהם. המדובר באתגר לאומי ובינלאומי. יש להסתכל על הדברים בראייה מערכתית כוללת". עוד שיתף ברקת, כי משפחות רבות, כמו גם משפחתו המורחבת, נאלצות להתמודד עם הכאב ועם הטיפול, כאשר אחד מבני המשפחה חולה במחלת הסרטן. ברקת אף חתם על העצומה הבינלאומית הקוראת למאבק גלובלי במחלות הסרטן.

 

לדברי מירי זיו, מנכ"ל האגודה למלחמה בסרטן, "חניכת המתחם החדש הכולל גם את מרכז התמיכה "חזקים ביחד" ע"ש ישראל יעקב ולילה אלתר, תאפשר הרחבה משמעותית של פעילות האגודה למלחמה בסרטן - למען החולים, המחלימים ובני משפחותיהם - בירושלים וסביבותיה. מרכז התמיכה החדש מצטרף למרכזי 'חזקים ביחד', שמפעילה האגודה ברחבי הארץ ואשר מציעים קשת גדולה של פעילויות בהיבטים של גוף- נפש: יוגה, מדיטציה ודמיון מודרך, חוגי אומנות ופעילות גופנית מגוונת".

 

האגודה למלחמה בסרטן מאמינה, כי להיבט הנפשי והרגשי יש חשיבות רבה בתהליך ההחלמה. ברוח זו, מאפשר מרכז הסיוע והתמיכה למשתתפים לחבור יחד, להסתייע ולסייע לשיפור איכות החיים ולהתמודדות עם תהליך ההחלמה.

 

 

bul3 לחצו כאן לצפיה בסרטון מפתיחת המתחם 

 

 

פעילויות המרכז - ללא תשלום:

קבוצות תמיכה לחולים, למחלימים ולבני משפחותיהם:

קבוצות התמיכה מהוות מקור לתמיכה, לחילופי מידע, לשיתוף חוויות ולהעלאת בעיות. הן מונחות על-ידי אנשי מקצוע מתחום הפסיכו-אונקולוגיה,  המסייעים למשתתפים בהתמודדות עם הקשיים הרגשיים, הנפשיים והסביבתיים הנובעים מהמחלה.

 

פעילויות לרווחת הגוף והנפש:

המפגשים כוללים מגוון רב של סדנאות ופעילויות בהיבטים של גוף- נפש, יוגה צחוק, מדיטציה ודמיון מודרך, חוגי אומנות ופעילות גופנית: יוגה, פלדנקרייז, פילאטיס, צי' קונג ועוד. ההשתתפות בפעילויות מעצימה את המטופל, מפחיתה מתחים, עוזרת בהתמודדות עם תופעות הלוואי של המחלה ובשיפור איכות החיים, בכל שלבי הטיפול וההחלמה.

 

"מחלימים לחיים בריאים":

פרויקט הפועל במרכזי התמיכה ובסניפי האגודה ברחבי הארץ, שמטרתו לשפר את איכות החיים של מחלימים מסרטן, להדריכם לחיים בריאים ולעודד אותם לחזור לחיים אישיים וקהילתיים פעילים. במסגרת הפרויקט נפגשים המחלימים למפגשים קבוצתיים עם אנשי מקצוע שונים כמו: יעוץ מיני, עו"ס, אחות, דיאטנית, מדריכי ספורט וכו'.

 

ימי עיון והרצאות לחולים, למחלימים ולבני משפחותיהם.

 

מרכז תמיכה ומידע:

במקום ניתן לקבל את חוברות ההסברה והמידע של האגודה למלחמה בסרטן וכן תשובות בכל נושא הקשור במחלות הסרטן, דרכי הטיפול, ההתמודדות והשיקום.

bul3 לחצו כאן ללוח הזמנים של הפעילויות במרכז "חזקים ביחד" בירושלים