לתרומה
חפש
דף הבית
הודעות הדוברת

תעודת הוקרה למירי זיו, מנכ"ל האגודה למלחמה בסרטן, בערב הצדעה מיוחד לאגודה שקיים ארגון הבוגרים של המרכז האוניברסיטאי אריאל

26/09/2011

אתמול בערב (25/9/11) ערך ארגון הבוגרים של המרכז האוניברסיטאי אריאל את ערב הבוגרים בהיכל התרבות בעיר, בסימן של מעורבות חברתית. השנה עמדה המלחמה במחלת הסרטן במרכז הערב ובתחילתו הוענק אות הוקרה למירי זיו, מנכ"לית האגודה למלחמה בסרטן, שנבחרה לשמש כשגרירה גלובלית של האגודה האמריקנית לסרטן וחזרה משליחות באסיפה הכללית באו"ם, בנושא מחלות לא מדבקות ובכללן סרטן. לקחו חלק באירוע ובאו לצפות בהצגה "סוף טוב" של ענת גוב ועדנה מזי"א, שהוזמנה על-ידי עיריית אריאל, ראש העיר רון נחמן, שהחלים מסרטן, ראשי המרכז האוניברסיטאי אריאל, רופאים בכירים בתחום הסרטן ובוגרים.

מירי זיו

מירי זיו, מנכ"ל האגודה למלחמה בסרטן, בשולחן ישראל באולם האסיפה הכללית באו"ם.

תעודת ההוקרה למירי זיו הוענקה לה על פועלה רב השנים כמנכ"ל האגודה למלחמה בסרטן ועל תרומתה הרבה להגברת המודעות למחלה, לגורמיה, לחשיבות הגילוי המוקדם ולקידום המחקר בתחום. זיו נבחרה לשמש כשגרירה גלובלית על-ידי האגודה האמריקנית לסרטן (ACS), כדי להשתתף בפעילות לקידום המאבק במחלות הסרטן ברמה הגלובלית, שמוביל ארגון הסרטן הבינלאומי (UICC).  היא חברה זו הקדנציה השנייה בועד המנהל של ארגון בינלאומי חשוב זה וחזרה לפני ימים אחדים ממטה האו"ם בניו-יורק, שם נערכה ישיבה חשובה ורמת דרג בנושא מניעה ואבחון מחלות שאינן מדבקות (ובכללן סרטן). הישיבה התקיימה בהשתתפות ראשי מדינות ומנהיגים מרחבי העולם, במטרה לקבוע קווים מנחים למדיניות עולמית להתמודדות עם מחלות אלו.

 

בדברי התודה ציינה מירי זיו, כי ההשתתפות בדיון באו"ם היתה הזדמנות חשובה מאין כמותה להציב את מחלות הסרטן במרכז סדר היום העולמי ולהציג את הישגיה הנכבדים של ישראל בתחום. "יש לנו במה להתגאות" אמרה, "ההישגים רבים אך הדרך עוד ארוכה ודורשת משאבים ומאמצים רבים".