לתרומה
חפש
דף הבית
הודעות הדוברת

נשיא המדינה, שמעון פרס, פתח את מבצע "הקש בדלת" של האגודה למלחמה בסרטן

25/10/2011

המבצע יתקיים ביום שני הקרוב - 31/10/11

 

נשיא המדינה, שמעון פרס, פתח אתמול בערב את מבצע "הקש בדלת" של האגודה למלחמה בסרטן - המבצע ה- 51 במספר. הטקס התקיים בהשתתפות יעקב ליצמן, סגן שר הבריאות; פרופ' אליעזר רובינזון, יו"ר האגודה למלחמה בסרטן; פרופ' אלכסנדר לויצקי, חתן פרס ישראל וחבר הוועד המנהל של האגודה; ליאון רקנאטי, סגן יו"ר האגודה; הוברט לאוואן, נשיא קרן רש"י; הזמרת קורין אלאל; ילדים שהחלימו מסרטן וכאלה שעדיין מתמודדים; ועשרות מתנדבים באגודה למלחמה בסרטן. את הטקס הנחתה מירי זיו, מנכ"ל האגודה למלחמה בסרטן.

 

ליאון רקנאטי, סגן יו"ר האגודה למלחמה בסרטן העביר את נס מבצע "הקש בדלת" לידי יו"ר המבצע לשנת 2011 - 2012 הוברט לאוואן, נשיא קרן רש"י, אשר תרם את התרומה הראשונה בסך מיליון שקלים.

טקס פתיחת 'הקש בדלת'

מימין לשמאל: הוברט לאוואן, נשיא קרן רש"י ויו"ר מבצע "הקש בדלת"; נשיא המדינה, שמעון פרס; הזמרת קורין אלאל; ליאון רקנאטי, סגן יו"ר האגודה למלחמה בסרטן; והילדים אשר לקחו חלק בטקס המרגש.

צילום: רפי דלויה 

 

 

בטקס שהתקיים במשכן הנשיא בירושלים, אמר הנשיא: "קרוב לשישה עשורים חלפו מאז הכריזה האגודה למלחמה בסרטן על מאבק ציבורי נחוש, מרובה חזיתות, במחלה הקטלנית הזו. מדי שנה נוקשים אלפי בני נוער על דלתות הבתים בכל רחבי הארץ ופונים לאזרחי ישראל לפתוח את לבם, כדי שנשכיל לנצח במערכה זו. גם השנה יש לנהל מערכה זו במלוא התנופה. אני מבקש להשמיע בהזדמנות זו את ברכתי הכנה למבצע 'הקש בדלת'. אזרחי ישראל מוכיחים שוב ושוב עד כמה יקר להם העיקרון של 'כל ישראל ערבים זה לזה'. 'הקש בדלת' הוא מהביטויים האציליים והעממיים ביותר של ערבות זו. תקציבה של האגודה מבוסס כולו על רוחב לבם של התורמים".

נשיא המדינה שמעון פרס בשטקס פתיחת הקש בדלת

נשיא המדינה, שמעון פרס, לוחץ את ידיהם של הילדים אשר לקחו חלק בטקס המרגש.

צילום: רפי דלויה

 

 

עוד נשאו דברים פרופ' רובינזון, יו"ר האגודה למלחמה בסרטן, שציין כי "הצלחת מבצע 'הקש בדלת' משמעה הצלת חיים"; ויעקב ליצמן, סגן שר הבריאות, שבירך את מתנדבי האגודה למלחמה בסרטן ואמר כי "מבצע 'הקש בדלת' הוא חלון לתקוה של חולי הסרטן". פרופ' אלכסנדר לויצקי, חבר האקדמיה הלאומית הישראלית למדעים, התייחס בדבריו ל"מהפכה בטיפול בסרטן" ועורר תקווה של ממש לעתיד טוב יותר.

 

לדברי מירי זיו, מנכ"ל האגודה למלחמה בסרטן, "עם סיכומה של שנת היובל למבצע 'הקש בדלת' של האגודה למלחמה בסרטן עתירת הפעילות וההישגים ועם סיומה של שנה חולפת ותחילתה של שנה חדשה, אנו יכולים להביט אחורה בסיפוק ולסכם עוד שנה פורייה, מוצלחת ומלאת פעילות לטובת החולים - ונגד המחלה".

 

הזמרת קורין אלאל, שהתמודדה בהצלחה עם סרטן השד, ריגשה את הקהל בדבריה האישיים ובשירתה. דמעות עלו בעיני הנוכחים כאשר הוקרן על המסך סרטון, שצולם בבוקרו של היום במחלקה להמטולוגיה ילדים בהדסה עין-כרם, ובו הילד תומר גלוברמן, בן 14, המאושפז בבידוד במחלקה, הקליט שיר שכתב והלחין, עם חברי להקת היהודים אורית שחף, תום פטרובר והגיטריסט עמרי אגמון. הקשר בין תומר, חולה לויקמיה שעבר שלוש השתלות מח עצם, ולהקת היהודים נוצר במסגרת פרויקט "מעגלים שקופים של כוח" של האגודה למלחמה בסרטן. את הפרויקט מוביל מטעם האגודה ארז משולם והוא מתקיים מזה 13 שנה בבי"ח הדסה עין-כרם - חשיבותו בכך שהוא מחזיר לילד החולה, למשפחה ולקהילה את היכולת לחלום ואת האומץ להגשמת החלום.

קורין אלאל

קורין אלאל מופיעה בפני הקהל

צילום: רפי דלויה