לתרומה
חפש
דף הבית
הודעות הדובר

בני נוער בפעילות ייחודית למניעת עישון

02/06/2013

לקראת היום הבינלאומי ללא עישון התקיימה ביום ד' ה-29.5.2013, התחרות השנתית של בתי הספר  ע"ש ד"ר מרקוס ז"ל בשיתוף האגודה למלחמה בסרטן,  שפ"י- השירות הפסיכולוגי של משרד החינוך והליגה למניעת מחלות ריאה.

 

ד"ר מרקוס שימש יו"ר הליגה למחלות ריאה ופעל רבות בתחום מניעת עישון וגמילה ויזם תחרות זו לפני 15 שנים. את התחרות כבדו בנוכחותם בני משפחת מרקוס, ד"ר זוהר מור מהליגה למחלות ריאה, נציגי שפ"י השירות הפסיכולוגי של משרד החינוך ונציגי האגודה למלחמה בסרטן.

 

קרן רוט מנהלת היחידה למניעת אלכוהול, סמים וטבק במשרד החינוך אמרה בדבריה בטקס:

"התפקיד שלנו כמבוגרים הן אנשי חינוך והן כהורים, בעולם מורכב בו קצב השינויים מסחרר, לסייע לפתח כישורי התמודדות עם מצבי חיים ומצבי סיכון, ובגיבוש תפיסת עולם המקדמת חיים ללא עישון, ולהשפיע בכך על הפחתה של התחלות עישון בקרב ילדים ובני נוער".

 

עדנה פלג אולבסקי דוברת האגודה למלחמה בסרטן הדגישה בדבריה כי:

"לא צריך לחשוש להעיר למעשנים שלא יעשנו לידכם, או שלא יעשנו במקום שאסור לעשן...לא צריך לחשוש ולהציע למעשנים ללכת ולהיגמל ....והכי חשוב העבירו את המסר החשוב מכל אל תתחילו לעשן, כי ברגע שהתחלתם אתם לא יודעים איך ומתי תוכלו להפסיק."

 

לתחרות ניגשו עשרות בתי ספר מרחבי הארץ ולשלב הגמר, שהתקיים בבית האגודה למלחמה בסרטן הגיעו שישה בתי- ספר.

 

התחרות סיכמה שנת פעילות ענפה בבתי הספר בנושא העישון, נזקי העישון, גמילה מעישון ובחלק מבתי הספר הורחב הנושא וכלל גם "אורחות חיים בריאים": תזונה נכונה, פעילות גופנית ועוד.

 

האגודה למלחמה בסרטן פעילה לאורך כל שנת הלימודים בבתי הספר בכל רחבי הארץ, ומעבירה מאות הרצאות, הפעלות וחומרי עזר בנושאי העישון.

 

בטקס הסיום הציגו בני הנוער יחד עם מורי בית- הספר והיועצים עבודות, שכללו ציורים, מיצגים, וסרטונים, שהושקעו בהם חשיבה, יצירתיות וזמן.

 

למקום הראשון הגיעו:

  • חט"ב דפנה קריית ביאליק
  • בי"ס יסודי טמרה אלזהרה
  • בי"ס יסודי עומר אלחטאב מג'דל כרום

 

למקום השני הגיעו:

  • בי"ס יסודי מענית
  • חט"ב אלנג'אח טייבה
  • בי"ס אורתודוקסי רמלה