לתרומה
חפש
דף הבית
הודעות הדוברת

האגודה למלחמה בסרטן עושה 'טייסטי' עם נרגילה באמצעות ציבלין

28/05/2018

האגודה למלחמה בסרטן ממנפת את גל סרטוני ה'טייסטי' שכובשים את הרשת ומציגים תהליך בישול מעורר תאבון ועולה עם גרסה מפחידה להכנת נרגילה באמצעות ציבלין, אשר הפיק את הסרטון בהתנדבות. הסרטון כולל זוג ידיים החותכות, מוסיפות ומערבבות, בהילוך מהיר, מתכון להכנת נרגילה הכולל בין היתר מרכיבים רעילים ומסוכנים, בדיוק כמו נרגילה במציאות. הסרטון עולה לרגל היום הבינלאומי לקידום המאבק בעישון שיצוין בישראל ובעולם ב - 31 במאי 2018 ומוגש באופן קצבי ומהיר בסגנון סרטוני האוכל שזוכים למיליוני צפיות ברשת בשנים האחרונות. המטרה היא להעביר לצעירים את המסר כי, למרות שהנרגילה קיימת בטעמים ובריחות של פירות שונים היא מכילה חומרים רעילים ומסרטנים ומזיקה לבריאות. כמו גם כי עישון נרגילה בדומה לעישון סיגריות מגביר את הסיכון לסרטן, למחלות ריאה ולמחלות אחרות ולהתמכרות. הרציונל העומד מאחורי הכנת הסרטון הוא, לנפץ את המיתוס שעישון נרגילה היא תופעה חברתית בלתי מזיקה שכן ישנם מיתוסים רבים הכרוכים בעישון נרגילה וחשוב לאגודה למלחמה בסרטן ליידע את הצעירים וגם את ההורים, שעישון נרגילה אינה פעילות בלתי מזיקה אלא עישון לכל דבר ועניין ולכן גם בסוף הסרטון עולה הסיומת: "אל תחיו בבועה, נרגילה זה רעל".

קרדיטים: משרד פרסום - ציבלין תקשורת צעירים, מנכ"ל: אורן ציבלין; סמנכ"ל לקוחות: אוהד קצין; סמנכ"ל קריאייטיב: גיא בורנשטיין;  קופי: ירון ברוידא וניתאי דגן; ארט: עמוס זוארץ ואורן ברג; תקציבאות: יהודה טאוב; פוסט: עומרי פישר, "צ'יק תוכן ואנימציה". לקוח - האגודה למלחמה בסרטן, אחראית מדיה - מאיה פלדבלום, מנהל תחום דיגיטל - זיו דוכן, דוברת - נאוה עינבר.

האגודה למלחמה בסרטן, הינה ארגון ללא כוונות רווח הפועל בכל החזיתות, לקידום המחקר, דרכי המניעה, שיפור דרכי הטיפול והשיקום של החולים והמחלימים רק הודות לתרומות הציבור וללא כל מימון מתקציב של משרד ממשלתי כלשהו. הפרויקטים בהם משקיעה האגודה למלחמה בסרטן, נקבעים על ידי ועדות מקצועיות שחברים בהן בהתנדבות נציגים ממיטב אנשי הרפואה והמחקר ברחבי הארץ והם נבחנים בקפידה, לאחר שיקול דעת מקצועי וענייני ברמה הלאומית. באגודה למלחמה בסרטן, פעילים בקהילה המקומית כ- 3,500 מתנדבים הפרוסים ב - 70 סניפים בכל רחבי הארץ השותפים לקידום המאבק בסרטן באיזור מגוריהם. למענה על שאלות הכנסו לאתר בכתובת הבאה: www.cancer.org.il או התקשרו למוקד הטלמידע, המאויש 24 שעות ביממה, בטלפון 1-800-599-995. לתרומות התקשרו 1800-35-46-46.


מידע נרחב על נזקי הנרגילה בקישור הבא
לחצו כאן לסרטון בפייסבוק