לתרומה
חפש
דף הבית
הודעות הדוברת

מנהל המזון והתרופות של ארצות הברית אישר את שיווק מוצרי הטבק החדשים

01/05/2019

מנהל המזון והתרופות של ארצות הברית ה – FDA הודיע אמש (30.4.2019) כי אישר את שיווק מוצרי הטבק החדשים המיוצרים על ידי פיליפ מוריס תחת המותג IQOS. מדובר במכשיר אלקטרוני לחימום ואידוי טבק המכיל ניקוטין. ה- FDA קבע מגבלות שיווקיות מחמירות על המוצרים, במטרה למנוע גישה וחשיפה במיוחד של בני נוער. ב -FDA מבהירים כי בעוד האישור מתיר את מכירת המוצרים בארצות הברית, אין זה אומר שהמכשירים הללו בטוחים או בעלי אישור ה- FDA לבטיחות המוצר. כמו גם שהוא נכלל תחת ההגדרות של מוצרי טבק ונתון לכללים ולחוקים המחייבים באזהרות בסיכון בשימוש בהם.


באגודה למלחמה בסרטן מדגישים כי בארצות הברית ניתן רק עתה האישור לשיווק המוצר ומדובר במסלול אישור רגיל של כל מוצר טבק. זאת בשונה מישראל בה שווק המכשיר זמן ארוך ללא שום הגבלות ועם מס מופחת ורק לאחר התערבות ארגוני החברה האזרחית ובין היתר האגודה למלחמה בסרטן ולאחר עתירה לבג"ץ שהוגשה על ידי העמותה לדמוקרטיה מתקדמת, הוטלו הגבלות על שיווק המוצר והושווה המיסוי של אייקוס למיסוי של מוצרי טבק.


יודגש כי ה- FDA אישר את שיווק המוצר כמוצר טבק רגיל  וככזה, מדובר במוצר מזיק וממכר. נאסר על החברה לציין בשיווקו באופן ישיר או עקיף שמדובר במוצר עם סיכון מופחת. ה- FDA  גם ציין כי הוא עשוי למשוך את אישור השיווק במידה ויסתבר במעקב שיבצע, כי ישנה עלייה בשימוש בקרב בני נוער.האגודה למלחמה בסרטן הינה ארגון ללא כוונות רווח וכל שירותיה ניתנים לחולים ולבריאים ללא תשלום. כל זאת הודות לתרומות הציבור בלבד, וכעיקרון ללא כל מימון מתקציב ממשלתי כלשהו, כדי שתוכל לפעול על בסיס שיקולים מקצועיים. האגודה פועלת בכל החזיתות, לקידום המחקר, דרכי המניעה, שיפור דרכי הטיפול והשיקום של החולים והמחלימים. הפרויקטים בהם משקיעה האגודה למלחמה בסרטן את תרומות הציבור נקבעים על ידי ועדות מקצועיות שחברים בהן בהתנדבות נציגים ממיטב אנשי הרפואה והמחקר ברחבי הארץ, והם נבחנים בקפידה, לאחר שיקול דעת מקצועי וענייני ברמה הלאומית. באגודה למלחמה בסרטן פעילים בקהילה המקומית כ-3,500 מתנדבים הפרוסים בכ-70 סניפים בכל רחבי הארץ, השותפים לקידום המאבק בסרטן באזור מגוריהם. לתרומות התקשרו לטלפון שמספרו: 1-800-35-46-46 או לחצו כאן לטופס המאובטח.


בברכה,

נאוה עינבר

דוברת האגודה למלחמה בסרטן

050-5225387