לתרומה
חפש
דף הבית
הודעות הדוברת

"להיראות טוב - להרגיש טוב יותר"

13/02/2006

מטה הפרויקט, מגייס בהתנדבות, קוסמטיקאיות, מאפרים וספרים מכל רחבי הארץ המעניקים את טיפולי היופי לנשים החולות בסרטן המאושפזות במכונים האונקולוגיים או שוהות במסגרת אשפוז יום בבתי חולים, מרפאות, הוספיסים ואף בסניפי האגודה למלחמה בסרטן.

הנשים החולות, מקבלות ללא תשלום, טיפול קוסמטי והדרכה כיצד לשמור ולטפל בשיערן ואף זוכות לתספורת. מטרת הפרויקט היא לשפר את הרגשתן בעת ההתמודדות עם המחלה, לסייע להן להראות טוב ובעקבות כך להרגיש טוב יותר, ככל שניתן. חלק מהנשים הזקוקות לכך מקבלות גם פאות ללא תשלום, במידה ואין ידן משגת לרכוש אחת.

דר' פרנסין רובינסון המנהלת בהתנדבות את הפרויקט באגודה למלחמה בסרטן מסרה כי: "הפרויקט נוסד בארה"ב במטרה להעניק לנשים המטופלות בבתי החולים עקב מחלת הסרטן, טיפולי יופי אשר ישפרו את הרגשתן, יסייעו להן להתמודד עם תופעות הלוואי של הטיפול כדוגמת יובש בעור, חיוורון ונשירת שיער ויעניקו להן איפור מקצועי וטיפול מפנק ומרגיע. בתום כל מפגש של חולה עם קוסמטיקאית, מקבלת החולה חבילת שי של מוצרי איפור וטיפוח לשימושה, שנתרמה על ידי חברות קוסמטיקה שונות. את החומרים והציוד עבור הטיפולים הקוסמטיים רוכשת האגודה למלחמה בסרטן או מסתייעת בתרומות לשם כך".

כיום פועל הפרויקט בבתי החולים מאיר בכפר סבא, רמב"ם בחיפה, הדסה עין כרם בירושלים, העמק בעפולה, לניאדו בנתניה, ברזילי באשקלון, במרכז הרפואי שיבא בתל השומר, סורוקה בבאר שבע, אסף הרופא בצריפין, בית החולים הגליל המערבי בנהריה, וולפסון בחולון, במרכז רפואי רבין קמפוס בלינסון, קפלן ברחובות, בשתי מחלקות במרכז הרפואי על שם סוראסקי תל אביב, שערי צדק בירושלים, במעון על שם צ'ארלס קלור בגבעתיים, ביחידה פליאטיבית אונקולוגית בשירותי בריאות כללית בראשון לציון, במרפאת לין בחיפה, במרכז היל"ה משגב בכרמיאל, בית חולים רבקה זיו בצפת, בבית מעגן בבאר שבע, בסניפי האגודה למלחמה בסרטן בדימונה ובאופקים, ובמרכז התמיכה "חזקים ביחד " The Wellness Community של האגודה למלחמה בסרטן בגבעתיים. במהלך השנה הקרובה, בכוונת האגודה למלחמה בסרטן להעמיק את פעילות הפרויקט בערים ובישובים נוספים.

בחלק מהמקומות מתקיימות לעיתים גם סדנאות איפור קבוצתיות, בהן משתתפות כעשר נשים המקבלות הדרכה בטיפול פנים, באיפור ובסידור השיער. סדנאות אלו עתידות להיפתח אף במקומות נוספים בארץ.

קוסמטיקאיות, מאפרים וספרים מכל רחבי הארץ המעוניינים להתנדב לפרויקט, מוזמנים לפנות לאגודה למלחמה בסרטן לטלפון 03-5721618