לתרומה
חפש
דף הבית
הודעות הדוברת

השקעה כספית של האגודה בילדים חולי לויקמיה

15/03/2006

בזכות ההשקעה הכספית של האגודה למלחמה בסרטן עומד היום שיעור ההחלמה מלויקמיה בקרב ילדים על כ-80% בעוד לפני ההשקעה עמד שיעור ההחלמה על כ-60% בלבד. השיטה מיושמת במחלקות האונקולוגיות במרכזים הרפואיים ברחבי הארץ, ברמב"ם, בבני ציון, בשניידר, בדנה, בשיבא, תל השומר, בוולפסון, בקפלן, בהדסה, בשערי צדק, ובסורוקה.

פרופ' אליעזר רובינזון, יו"ר האגודה למלחמה בסרטן מסר כי "לויקמיה הינה מחלת הסרטן השכיחה ביותר בקרב ילדים. באמצעות פרוטוקול זה מטופלים ילדים חולי לויקמיה מכל קצוות הארץ, יהודים וערבים, הזוכים לטיפול המתקדם והעדכני ביותר. בסך הכל טופלו עד כה בפרוטוקול זה מעל 1,000 ילדים. ממעקב אחר טיפול בילדים חולי סרטן בעולם, אנו יודעים כי כאשר משקיעים משאבים בטיפול, כפי שנעשה בישראל ובארצות הברית, עולים שיעורי ההחלמה. לעומת זאת, בארצות כמו אפריקה והודו, שם לא קיימת השקעה במודעות, בגילוי מוקדם ובטיפול - שיעור התמותה גבוה מאוד".

פרופ' בתיה שטרק, יו"ר פרוטוקול הלויקמיה הישראלי ציינה כי: "שיטת טיפול זו מיושמת לצורך התאמת הטיפול לחומרת מחלתו של הילד במטרה להביא לריפוי של חלק גדול יותר מהילדים, ולהימנע מנזקים ארוכי טווח ומטיפול אגרסיבי בילדים שאינם זקוקים לטיפול כזה. חשוב לזכור שהמטרה היא לאפשר לכל ילד המבריא מסרטן חיים ארוכים כמבוגר פעיל בחברה. התקדמות הטיפול בשיטה והשיפור המשמעותי בשיעור ההחלמה התאפשרה בתמיכתה העקבית של האגודה למלחמה בסרטן, אשר סייעה בסגירת הפערים בינינו לבין העולם ואפשרה לנו "לתפור" לכל ילד את הטיפול המתאים לו ביותר, על פי סוג הלויקמיה הייחודי לו ודרגת סיכונה. הפעלת שיטה זו כרוכה בעלות גבוהה, אך ההשקעה ללא ספק כדאית. לשמחתנו, נרתמה האגודה למלחמה בסרטן לעזרתם של הילדים חולי הלויקמיה בישראל, והודות לסיועה הנדיב הילדים החולים בארץ ימשיכו לזכות בטיפול המיטבי של הרפואה המודרנית כעמיתיהם בשורה הראשונה בעולם".