לתרומה
חפש
מאגר המחקרים הקליניים בישראל
מחקרים קליניים - סרטן הריאות

דוֹסֶטָקְסֶל או מעכב PD-1, עם/ללא TTFields לסרטן ריאות NSCLC שלב IV, לאחר התקדמות המחלה בזמן או לאחר טיפול כימי מבוסס-פלטינום (מחקר LUNAR / EF-24)

עוד בנושא

מחקר שלב III להערכת הטיפול בדוסטקסל או מעכב PD-1, עם או ללא טיפול בשדות טיפול בגידול (TTFields / TTF - במערכת NovoTTF-100L) בקרב חולי סרטן ריאות של תאים לא קטנים (NSCLC) שלב IV, לאחר התקדמות המחלה בזמן או לאחר טיפול כימי מבוסס-פלטינום. 

LUNAR: Pivotal, Randomized, Open-label Study of Tumor Treating Fields (TTFields) Concurrent With Standard of Care Therapies for Treatment of Stage 4 Non-small Cell Lung Cancer (NSCLC) Following Platinum Failure

The study is a prospective, randomized controlled phase III trial aimed to test the efficacy and safety of TTFields, using the NovoTTF-100L System, concurrent with standard therapies for stage 4 NSCLC patients, following progression while on or after platinum based treatment. The device is an experimental, portable, battery operated device for chronic administration of alternating electric fields (termed TTFields or TTF) to the region of the malignant tumor, by means of surface, insulated electrode arrays.

Protocol: LUNAR / EF-24 
NCT02973789

תאור מחלה

מחקר שלב III אקראי, מבוקר, גלוי תווית, מבוקר, להערכת הבטיחות והיעילות של דוסטקסל או מעכב PD-1, עם או ללא טיפול בשדות טיפול בגידול (TTFields / TTF - במערכת NovoTTF-100L) בקרב חולי סרטן ריאות של תאים לא קטנים (NSCLC) שלב IV, לאחר התקדמות המחלה בזמן או לאחר טיפול כימי מבוסס-פלטינום. TTF הוא שיטת טיפול לא פולשנית באמצעות שדות חשמליים מתחלפים המועברים אל איזור הגידול הממאיר באמצעות מכשיר ידני נייד, המופעל על ידי סוללות או חיבור לרשת החשמל וכולל הדבקה של ארבעה מערכי מתמרים סביב החזה. הטיפול מאפשר למטופל לשמור על שגרת יומו. 

***להסבר על השלבים השונים של מחקרים קליניים בטיפול במחלת הסרטן***  

תנאי קבלה עיקריים למחקר

  • גברים ונשים בגיל 18 ומעלה
  • אבחנה היסטולוגית של סרטן ריאות מסוג תאים לא קטנים שאינו ניתן להסרה ניתוחית, עם מחלה מקומית-מתקדמת או גרורתית
  • אבחנה של התקדמות רדיולוגית במהלך או לאחר טיפול קו ראשון
  • תנאי קבלה מפורטים נוספים ותנאי אי קבלה יימסרו על ידי המרכז הרפואי

מרכזים רפואיים בהם מתקיים המחקר ופרטי איש קשר

מרכז רפואי תל אביב ע"ש סוראסקי (איכילוב)
חוקר ראשי: פרופ' עופר מרימסקי
ליצירת קשר עם צוות המחקר: 03-6947832, 03-6974382, onco.research.referral@tlvmc.gov.il  
טלפון נוסף להתקשרות: 03-6973494 

מרכז רפואי הדסה עין כרם, ירושלים
חוקר ראשי: פרופ' חובב נחושתן
ליצירת קשר עם צוות המחקר: 02-6777825
מר גלעד ארפה, 050-6857160, gilada@hadassah.org.il 


**ייתכן שהמחקר מתקיים במרכזים רפואיים נוספים. מומלץ לבדוק עם הרופא המטפל**

לפרטי המחקר באתר המחקרים הקליניים mytrial של משרד הבריאות


עודכן: דצמבר 2021


בחזרה לדף המחקרים>>