לתרומה
חפש
סרטן השד
פעילויות האגודה

תערוכות - שוברות את השתיקה

עוד בנושא

'במבט ישיר'

האגודה למלחמה בסרטן, בסיוע חברת הקוסמטיקה אסתי לאודר, יזמה ונתנה את חסותה לתערוכת האומנות "במבט ישיר" במוזיאון תל

אביב לאומנויות. התערוכה באה לבטא את התמודדות האישה עם מחלת סרטן השד, עם השלכותיה והאופן שהמחלה משפיעה על דמות האישה בעיני הסובבים אותה.

 

עבודותיו של בועז טל מתערוכה זו:

מרה, המקרינה בטחון עצמי ומקבלת את גופה כפי שהוא, ומרגישה נשית יותר מתמיד, על אף הפגיעה הפיזית.

בועז טל : מבט ישיר

 

דנה, המעניקה חמימות לתינוקה הרך ומערסלת אותו צמוד לחזה המצולק.

דנה

 

'בגוף ראשון'

האגודה למלחמה בסרטן, בסיוע חברת 'ג'ונסון את ג'ונסון', הציגה את תערוכת האמנות "בגוף ראשון", שאצרו דורון פולק ואיילת אמוראי-בירן, במרכז הקונגרסים, בנייני האומה בירושלים, ובבית המהנדס בתל אביב. 70 אמניות, יוצרות ישראליות, בריאות וחולות, יהודיות וערביות, חברו יחד להצגת עבודות פיסול, ציור, צילום ומיצג בנושא דימוי הגוף והשד. חשיפת הגוף הנשי, המסמל באמנות פוריות ומיניות, הקנתה לו בתערוכה זו מימד נוסף. כל זאת, במטרה לשבור את קשר השתיקה, ולהפריך מיתוסים, על מנת להעלות נושא חשוב זה לדיון פומבי.

 

בגוף ראשון

 

עבודותיה של אריאלה שביד, כפי שהוצגו בתערוכה: התמונות מציגות את גופה, לאחר הניתוח שעברה ומוכיחות כי אותו הגוף, יכול, על פי רצונה, לשדר גבריות או נשיות רבה.

אריאלה שביד

אריאלה שביד

 
 

עבודתה של ריטה גייר כפי שהוצגה בתערוכה זו מזכירה לכולנו כי מחלת הסרטן חוצה גבול ואינה מבחינה בין דת, גזע, או לאום.

ריטה גייר

 

'מעברים'

תערוכת פסלי ברונזה של טליה בן ציון המחלימה מסרטן השד הוצגה בבית אסיה בתל אביב בחסות האגודה למלחמה בסרטן, לרגל חודש המודעות הבינלאומי לסרטן השד. טליה בן-ציון מפסלת זה שש שנים פסלי ברונזה. במשך תקופת חיים זו עברה האמנית בעקבות מחלתה, אירועים ומעברים קיצוניים בין פחד לתקווה בין עצב לשמחה הבאים לידי ביטוי בתערוכת היחיד שלה. בפיסול מוצאת טליה בן-ציון את היכולת המרבית להביע את מגוון התחושות והרגשות הממלאים אותה.

מעברים טליה בן ציון

 
 

מיצג של אשכר אלדן כהן

אמנית רב תחומית משוררת, רקדנית, שחקנית, זמרת וסופרת, צילמה את גופה בתקופת הטיפולים בסרטן השד מתוך רצון להתמודד עם הטיפולים והמחלה באופן פעיל. יצירותיה הוצגו בתערוכה שתיארה את תהליך ההתמודדות עם סרטן השד, ואת החזרה לחיים, במשך כחודש בגלריה פרקש ביפו, באדיבות האגודה ובסיוע חברת "רוש

אשכר אלדן כהן

'דנה קמה'

תערוכת פסלים מנייר פסיפס ואפוקסי של האמנית דנה זמלר התקיימה בחודשים אוקטובר - נובמבר 2006

דנה זמלר שהחלימה מסרטן השד ומתנדבת בארגון יד להחלמה של האגודה למלחמה בסרטן, מפסלת בשנתיים האחרונות עבודות המבטאות חיבור עמוק עם הנשיות החדשה - נשיות רכה, שורדת, עשירה, זורמת ומאוד מודעת לעצמה. הפסלים עשויים מעיסת נייר פסיפס ואפוקסי. 28 מיצירותיה של דנה זמלר הוצגו בתערוכה מיוחדת בשיתוף האגודה למלחמה בסרטן, לרגל חודש המודעות הבינלאומי לסרטן השד שצוין בישראל ובעולם באוקטובר 2006. התערוכה נקראת "דנה קמה" והיא התקיימה במרכז עינב לתרבות בתל אביב.

 

דנה זמלר נשואה ואם לשניים, תושבת חיפה, גילתה לפני כשלוש שנים, בגיל 35, כי היא חולה בסרטן השד ונושאת את הגן. במשך שנה עברה טיפולים וניתוחים ועם סיומם התעורר בה הרצון לבטא את החוויה, המשבר ואת ההזדמנות שעברה באמצעות האמנות. מאשת קריירה החליטה להתחבר לחיים הפנימיים והיצירתיים שבה. דנה מפסלת בטכניקה מקורית פסלי נשים ודמויות. בפיסול היא מוצאת את היכולת להביע את מגוון הרגשות והתחושות שחוותה וחווה, בשל מאבקה במחלת הסרטן והחלמתה.

 

דנה קמה