לתרומה
חפש
הסברה והדרכה
הודעות הדובר

הבהרה בקשר לקמפיין המתנהל בפייסבוק

עוד בנושא

25/10/10

זהו לא קמפיין של האגודה למלחמה בסרטן.

 

מדובר ככל הנראה בקמפיין בריטי שעלה כבר לפני מספר שבועות בפייסבוק תחת הכותרת: I Like It on the floor, שנעשה ביוזמת האגודה הבריטית או מקור בריטי התנדבותי אחר.

 

 

לאחר מספר שבועות בו היה הקמפיין בפייסבוק באנגלית, הוא ככל הנראה תורגם לעברית ביוזמת גולשות וסחף אותן להעביר את המסר בימים האחרונים מאחת לשנייה. בכל מקרה הוא לא תורגם על ידי האגודה או מישהו מטעמה.

 כ

 

ברור מעל לכל ספק כי הוא נוקט בגישה פרובוקטיבית ומרגיז חלק מהגולשות ואף מהגולשים שלא מבינים ובצדק רב שהיוזמה קשורה לסרטן השד כי המסר עקיף מאוד ואינו מתייחס לנושא סרטן השד.

 

 

אנחנו באגודה למלחמה בסרטן בעד עריכה של קמפיינים הנוקטים בגישה שונה וייחודית על מנת להניע לפעולה ואף עלינו בשנים האחרונות בקמפיין טלוויזיה באמצעות גיתם אשר כלל תמונת קלוז אפ על חזה נשי עם המסר - יש פרסומות שמשתמשות בזה בלי סיבה, לנו יש סיבה מצוינת - החיים שלך.

 

המטרה חשובה מאין כמוה אבל אנחנו מקפידים לעשות זאת עם קשר ישיר לנושא של סרטן השד.

 

אנו מדגישים כי הגברת המודעות תורמת להנעה לפעולה וככל שיותר נשים תלכנה להיבדק - כך נציל יותר חיים.

 

 

נכון להיום, גילוי מוקדם הינו האמצעי היעיל ביותר לריפוי סרטן השד. אנו קוראים לכל אישה בכל גיל להכיר את גופה בכדי להבחין בשינויים ולפנות לרופא במידה והם מתרחשים, במקביל רצוי להיבדק על ידי רופא, המתמחה בבדיקת שד ידנית, פעם בשנה. מומלץ לנשים בגילאים 50 ומעלה לעבור בדיקת ממוגרפיה ללא תשלום, פעם בשנתיים כחלק מהתוכנית הלאומית לגילוי מוקדם של סרטן השד. לנשים הנמצאות בקבוצת סיכון, להן אם או אחות שחלו בסרטן, הבדיקה מומלצת מגיל 40 פעם בשנה, ולעיתים מוקדם יותר, על פי המלצות הרופא.

 

 

חשוב לזכור שכל הבדיקות כלולות בסל הבריאות. על פי נתוני התוכנית הלאומית לגילוי מוקדם של סרטן השד נכון להיום כ - 72% מהנשים בישראל ביצעו בדיקת ממוגרפיה בשנתיים האחרונות. למעלה מ - 70% מהנשים שנבדקו באופן סדיר במסגרת התוכנית אובחנו בשלב מוקדם המאפשר שעורי ריפוי גבוהים ביותר. על פי נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה נרשמה ירידה בשעורי התמותה מסרטן השד ועל פי נתוני רישום הסרטן הלאומי במשרד הבריאות מסתמנת ירידה במספר החולות החדשות המאובחנות בכל קבוצות הגיל.

 

 

למידע ומענה על שאלות בנושא סרטן השד ויתר מחלות הסרטן ניתן לפנות לטלמידע, מוקד המידע הטלפוני של האגודה למלחמה בסרטן המאויש 24 שעות ביממה בחיוג חינם לטלפון 1800-599-995.