לתרומה
חפש
הסברה והדרכה
סקירת מחקרים וחידושים בתחום הסרטן

מחקר: תרופה נגד דלקת-פרקים עשויה לשמש לטיפול נגד מלנומה

עוד בנושא

הערה חשובה
המידע המובא כאן תורגם ותוקצר על ידי האגודה למלחמה בסרטן. ניתן לקרוא את המאמר המלא על פי ציון מקום פרסומו. התוכן נועד לספק מידע בלבד, ואינו משמש המלצה טיפולית או תחליף להתייעצות עם מומחה בכל תחום. במקרה של בעיה רפואית כלשהי יש לפנות לרופא/ה.במחקר משותף של אוניברסיטת מזרח אנגליה (UEA) ואוניברסיטת הרווארד בארה"ב התגלה כי לפלונומיד (Leflunomide), תרופה המשמשת לטיפול בדלקת פרקים שגרונית, מעכבת את הצמיחה של מלנומה ממאירה ועשויה לשמש כטיפול חדש נגד מחלה קטלנית זו.

 

מהלך המחקר: החוקרים בחנו את השפעתן של תרכובות רבות על התפתחות תאי פיגמנט בראשנים ובדגי זברה. לאחר מכן, הם בדקו את השפעת התרכובות, שנתגלו כמשפיעות על צמיחת גידולים בקרב עכברים.

 

תוצאות המחקר: התרופה לפלונומיד השפיעה על התפתחות תאי הפיגמנט בקרב ראשנים ודגי זברה, ועיכבה צמיחת גידולי מלנומה בקרב עכברים. שימוש בלפלונומיד יחד עם התרופה הניסיונית המבטיחה PLX4720 הביא להשפעה חזקה אף יותר - עצירה כמעט מוחלטת של צמיחת הגידולים.

 

מסקנות המחקר: התרופה לפלונומיד, המשמשת כיום לטיפול נגד דלקת-פרקים שגרונית, עשויה לשמש גם לטיפול נגד מלנומה. השלב הבא, הוא עריכת מחקרים קליניים, בהם ייבחן השימוש בלפלונומיד בקרב חולי מלנומה. מכיוון שהתרופה כבר רשומה ומותרת לשימוש לטיפול בדלקת-פרקים, התהליך יהיה קצר מהרגיל וייתכן, כי טיפול חדש נגד מלנומה יהיה זמין בעוד כחצי שנה.

 

המחקר פורסם ב- 24 למרץ 2011 בכתב העת Nature.

 

עלה לאתר: מאי 2011.