לתרומה
חפש
הסברה והדרכה
סקירת מחקרים וחידושים בתחום הסרטן

מחקר: הנטל הבריאותי והכלכלי הטמון בעליית שיעורי השמנת היתר בארה"ב ובריטניה

עוד בנושא

הערה חשובה
המידע המובא כאן תורגם ותוקצר על ידי האגודה למלחמה בסרטן. ניתן לקרוא את המאמר המלא על פי ציון מקום פרסומו. התוכן נועד לספק מידע בלבד, ואינו משמש המלצה טיפולית או תחליף להתייעצות עם מומחה בכל תחום. במקרה של בעיה רפואית כלשהי יש לפנות לרופא/ה.חוקרים מבית הספר לבריאות הציבור באוניברסיטת קולומביה בארה"ב, ומאוניברסיטת אוקספורד באנגליה פרסמו  דוח המציג את  ההשלכות הבריאותיות והכלכליות העתידיות הנצפות עקב העלייה המתמדת בשיעורי השמנת היתר בארה"ב ובאנגליה.

 

הדו"ח פורסם בכתב העת Lancet באוגוסט 2011 ומנבא עליה של 65 מיליון מקרים חדשים של משקל עודף בארה"ב, ועליה של 11 מיליון מקרים חדשים באנגליה, בשנת 2030. 

 

הדוח הנוכחי מתבסס על נתוני סקרים שנערכו בין השנים 1988 - 2008 ואשר הצביעו על תופעת עליה בשיעורי השמנת יתר בארה"ב ובאנגליה. עליה מתמדת זו, מציבה את ארה"ב ואת אנגליה במקומות הראשונים מבין המדינות החברות ב- OECD, הארגון הבינלאומי לפיתוח ולשיתוף פעולה כלכלי.

 

הנטל הבריאותי

לאור עלייתם הנוספת הצפויה של שיעורי השמנת היתר, החוקרים צופים  שבשנת 2030 מספר המאובחנים החדשים בסרטן יעלה ב- 539,000 מקרים חדשים בארה"ב, וב- 139,000 מקרים חדשים בבריטניה. כמו כן, צפויה עליה בשיעורי תחלואה בסוכרת  : 7.8 מיליון מקרים חדשים בארה"ב ו-668,000 מקרים חדשים בבריטניה, 6.8 מיליון מקרים חדשים מחלות לב, ועורקים ומקרי שבץ בארה"ב ו-  461,000 מקרים חדשים  בבריטניה.

 

הנטל הכלכלי

בעקבות העליה בנטל הבריאות, צפויה עליה בהוצאות  הכספיות הכרוכות בטיפול במחלות אלה : בארה"ב צפויה  עלייה של כ- 48 - 66 ביליון דולר, ובבריטניה צפויה עליה מהירה יותר בהוצאות שיגיעו לתוספת של 25%, בגלל האוכלוסייה המבוגרת יותר. עלויות אלו מורכבות לא רק מהעלויות הכרוכות בטיפול במחלות, אלא גם מההפסדים הנובעים מהיעדרויות ממקום העבודה, מקצבאות הנכות, ומעלויות פרישה מוקדמת .

 

החוקרים מצביעים על כך שאפילו להורדה קטנה בערכי מדד מסת גוף ,ה- BMI, עשויה להיות השפעה חיובית על מערכות הבריאות והכלכלה. לדוגמה, בארה"ב ירידה של 1% בערך ה- BMI  עשויה להוביל למניעת הופעתם של כ-2.4 מיליון מקרי סוכרת חדשים,  של כ- 1.7 מיליון מקרי מחלות לב ושבץ, ו- 127,000 מקרי סרטן.

 

על פי החוקרים, ממצאים אלה מצדיקים פעילות שתקדם את הורדת ערכי מדד מסת גוף (ה- BMI) בקרב האוכלוסייה.

בחזרה לרשימת המאמרים בנושא תזונה וסרטן >>