לתרומה
חפש
דף הבית
הודעות הדוברת

כ-2000 נשים השתתפו בצעדת היל"ה בגליל שהתקיימה בסוף השבוע - להגברת המודעות לגילוי מוקדם של סרטן השד

07/05/2007

כ-2,000 נשים השתתפו בצעדת היל"ה בגליל (הולכים יחד לבריאות האישה), בשיתוף האגודה למלחמה בסרטן. זוהי השנה השביעית ברציפות בה מתקיימת הצעדה. מתנדבות עמותת פורום הנשים של כרמיאל, משגב, פיטסבורג ומתנדבות האגודה למלחמה בסרטן, מארגנים את צעדת היל"ה בגליל לזכרה של קארן שפירא, שנפטרה מסרטן השד ויזמה פרויקטים רבים בתחום הבריאות והקהילה. מטרת הצעדה היא הגברת המודעות לגילוי מוקדם של סרטן השד והבעת תמיכה וחיזוק נשים שחלו.

דוגמה לתמיכה והחיזוק העצום שניתן לקבל מהקהילה היא המורה אהובה אלפסי (50) מכרמיאל, אשר חלתה בסרטן השד. אהובה אלפסי פגשה ביום שישי את תלמידיה, אבל לא בין כותלי בית הספר. המורה אהובה, החליטה לאחרונה בצעד יוצא דופן, לשתף את תלמידיה מכיתה ו', במחלת סרטן השד בה חלתה והטיפולים שהיא עוברת. מאז הם מלווים אותה בטלפונים ואי-מיילים. ביום שישי, אהובה צעדה בצעדת היל"ה בגליל, והתלמידים צעדו עם מורתם האהובה והביעו את תמיכתם בה.

"אנו גאים מאוד בהיענות הגבוהה השנה של הקהל הרחב בכלל והנשים בפרט, אשר באו לצעוד ולהביע את תמיכתן בנשים שחלו, ועזרו להגברת המודעות לגילוי המוקדם של סרטן השד", אמרה אריאלה ליטביץ , עובדת סוציאלית מחוזית – מחוז הצפון, באגודה למלחמה בסרטן, שהצטרפה לצעדה.

לצד הצעדה שאורכה 3.5 ק"מ, התקיימו פעילויות והפתעות לכל אורך המסלול: מוסיקה, הפעלות ויצירה, פעילויות ספורטיביות, יריד טבע ובריאות, להקת מחול, טיפולים הוליסטיים, סדנא והדגמות לקליעת סלי נצרים ועוד.

ההכנסות ממכירת הכרטיסים נתרמו למרכז היל"ה בגליל המופעל בהתנדבות על ידי פורום הנשים ומפעיל בין השאר, במסגרת פרוייקט "להראות טוב להרגיש טוב יותר" של האגודה למלחמה בסרטן, טיפולים קוסמטיים לנשים חולות המגיעות למרכז מקבלות יחס אישי חם ומפנק ופעילויות נוספות.

 

 © כל הזכויות שמורות לאגודה למלחמה בסרטן בישראל