לתרומה
חפש
דף הבית
הודעות הדובר

מבצע הקש בדלת של האגודה למלחמה בסרטן – 2007

08/10/2007

 

בני שטינמץ, יו"ר המבצע: מבצע הקש בדלת הפך לחלק בלתי נפרד מהוויה הישראלית ומהווה, בעיני, סמל של התגייסות הקהילה כולה למען המטרה הנעלה ביותר - הצלת חיים.

פרופ' רובינזון:  כ-200,000 חולים ומחלימים כיום בישראל. יש לסייע למחלימים לחזור לשגרת החיים ולבחון את צרכיהם.

ד"ר ברחנא  מציג את "מפת הסרטן בישראל"

מירי זיו:  אנו מציינים את חודש המודעות לסרטן השד וקוראים לנשים לחזור ולהבדק באופן סדיר.

 מחקר חדש מגלה:  ליהודיות ממוצא אשכנזי ועירקי, מוטציות גנטיות זהות הגורמות לכ-10% ממקרי סרטן השד. עוד עולה: לנשאיות המוטציות ולנשים שאינן נשאיות- סיכוי זהה להחלמה (מצ"ב).

 האגודה למלחמה בסרטן תעניק מלגת מחקר מוגדלת לחקר סרטן וסביבה.

על פי נתוני רישום הסרטן הלאומי, בישראל כיום כ-200,000 חולים ומחלימים ממחלות הסרטן. מדובר בכ-3% מכלל האוכלוסיה בישראל.

פרופ' אליעזר רובינזון, יו"ר האגודה למלחמה בסרטן: האגודה למלחמה בסרטן, שמה לה למטרה השנה, להמשיך בפעילויות למען כל אוכלוסיית מדינת ישראל: להדרכה למניעת סרטן לאוכלוסיה הבריאה, ולהגדלת סיכויי הריפוי ושיפור איכות החיים של חולי הסרטן. אבחון מחלת הסרטן מלווה בהבנה שהחיים עלולים להשתנות. במשך תקופה, חולים עוברים בדיקות, טיפולים ושינויים משמעותיים בשגרת החיים. לאחר סיום הטיפול וההחלמה, רבים נותרים עם תהיות ולעיתים חרדות, וסדרי העדיפויות בחייהם השתנו. השאיפה היא ליצור הנחיות ברורות למעקב הנדרש והמלצות לדרכי ההתנהגות הרצויים.

שיעורי ההישרדות מסרטן הולכים ועולים, ואיתם מספר המחלימים שכל רצונם לחזור למעגל החיים, לעבודה מסודרת ולחיים תקינים, כשצל המחלה מאחריהם. בקרוב יתחיל בארץ מחקר מקיף ביותר לבחינת צרכי המחלימים בישראל, מידת השתלבותם בחברה וחזרתם לחיים שגרתיים. זאת על מנת לאתר את צרכיהם ובכך לשפר את איכות חייהם וחיי משפחותיהם". המחקר מתבסס על שאלון באדיבות קרן לאנס אמסטרונג, שערכו מחקר דומה בארצות הברית שהצביע על צרכי מחלימי הסרטן במדינות השונות.

בני שטינמץ, יו"ר מבצע הקש בדלת לשנת 2007 של האגודה למלחמה בסרטן: "אני מתכבד לפתוח את מבצע הקש בדלת של האגודה למלחמה בסרטן. מבצע הקש בדלת הפך לחלק בלתי נפרד מהוויה הישראלית ומהווה, בעיני, סמל של התגייסות הקהילה כולה למען המטרה הנעלה ביותר - הצלת חיים. אני מאחל רפואה שלמה לאלפי החולים שנעזרים בפעילויות השונות של האגודה למלחמה בסרטן, בהצלחה לכל מי שלוקח חלק במבצע: הילדים, המתנדבים ועובדי האגודה ומודה מראש לכל מי שיתרום ויצטרף על ידי כך למאבק החשוב כל כך במחלת הסרטן".

מירי זיו , מנכ"ל האגודה למלחמה בסרטן: "המלחמה בסרטן, היא המלחמה של כולנו – בריאים וחולים. התרומות שיאספו במהלך במבצע הקש בדלת, יאפשרו לאגודה לפעול במספר חזיתות: החל מקידום המחקר על ידי מלגות מחקר לעשרות רופאים וחוקרים, מפעילויות רבות למניעת סרטן כמו פעילות ניידת הממוגרפיה "מיכל" המצמצמת את הפערים בגילוי המוקדם בין המגזרים השונים בישראל וכלה באבחון מוקדם וסיוע לחולים על ידי רכישת מכשירים רפואיים חדשניים ומתקדמים לבתי חולים ומימון העסקתן של אחיות ועובדות סוציאליות במחלקות ובקהילה.

החודש מציינת האגודה למלחמה בסרטן את חודש המודעות לסרטן השד, במקביל לציון החודש בכל רחבי העולם. שיעורי הגילוי המוקדם בישראל עולים וכך גם שיעורי ההחלמה. אני קוראת לכל אישה להכיר את שדיה ובמקרה של שינויים, לפנות לרופא. על כל אישה מעל גיל 50 לעבור בדיקת ממוגרפיה באופן סדיר – אחת לשנתיים. על נשים עם "היסטוריה משפחתית" של סרטן שד, לעבור בדיקת ממוגרפיה פעם בשנה, מגיל 40, או על פי המלצת רופא. נשאיות למוטציה הידועה צריכות להסרק גם ב- MRI  נשים רבות מבצעות בדיקת ממוגרפיה, אך אינן עושות זאת באופן סדיר ועל פי ההמלצות. זכרו – גילוי מוקדם מציל חיים ומביא לשיעורי ריפוי של 90% ויותר".

אני קוראת לתושבי ישראל להושיט יד למלחמה בסרטן – למען החולים ונגד המחלה".

ד"ר מיכה ברחנא, מנהל רישום הסרטן הלאומי במשרד הבריאות הציג את "מפת הסרטן בישראל".

פרופ' אליעזר רובינזון ומירי זיו, הודיעו במסיבת העיתונאים כי על מנת לעודד מחקר בנושא סרטן וסביבה, תעניק האגודה בשנה הקרובה מענק מחקר מוגדל, של 150,000 שקלים, שיוכרז השנה לחקר סביבה וסרטן. יש לציין כי במשך שנים העניקה האגודה עשרות מליוני שקלים למחקר במגוון תחומים הקשורים למחלות הסרטן.

כאמור, פעילות האגודה למלחמה בסרטן, ממומנת הודות לתרומות הציבור, ללא מימון ממשרד ממשלתי כלשהו.

פעילות האגודה למלחמה בסרטן - 365 ימים בשנה:

תרומות הציבור מאפשרות לאגודה למלחמה בסרטן לממן עשרות מחקרים של רופאים וחוקרים שנועדו להביא למציאת תרופה למחלה, לבצע פעילויות הסברה במטרה להגביר המודעות למחלות הסרטן בקרב הציבור הרחב, ליזום ולבנות תוכניות לאומיות לאבחון מוקדם של סוגי מחלות סרטן שונות אשר גילוין המוקדם מביא לאחוזי ריפוי גבוהים יותר, לתמוך כספית בחולי סרטן נזקקים, לסייע לילדים חולים בהשלמת חומר הלימודים, להפעיל קייטנות נופש לחולי סרטן ולבני משפחותיהם, לרכוש מכשירים רפואיים חדשניים ומתקדמים למרכזים הרפואיים לטיפול בחולי הסרטן, להקים מחלקות לחולי סרטן בבתי החולים ברחבי הארץ ולממן את העסקתן של אחיות ועובדות סוציאליות, המסייעות לחולי הסרטן בבתי החולים ובמרפאות בקהילה ולפעול לטובת חולי הסרטן בישראל ולקידום זכויותיהם.

מבצע הקש בדלת - 15.10.2007:

מבצע ההתרמה השנתי של האגודה למלחמה בסרטן הינו מקור תרומה מרכזי של האגודה. השאיפה היא לפקוד כל בית בישראל מצפון לדרום, כולל בתי כלא ושגריריות ברחבי העולם. לצורך המבצע הוכנו עשרות אלפי פנקסי קבלות. האגודה קוראת לציבור להיות ערני ולבדוק כי נמסרה הקבלה הרשמית של האגודה למלחמה בסרטן.

במבצע משתתפים אלפי ילדים, תלמידי בתי הספר וחניכי תנועות הנוער, תוך שיתוף פעולה הדוק עם מערכת החינוך, ומתנדבי האגודה למלחמה בסרטן הפרוסים בכ-70 סניפים בכל רחבי הארץ.

כל תרומה תתקבל בברכה וכל אדם יתרום כראות עיניו ויכולתו הכלכלית.

 

 © כל הזכויות שמורות לאגודה למלחמה בסרטן בישראל