לתרומה
חפש
דף הבית
הודעות הדובר

נשיא המדינה פתח את מבצע "הקש בדלת" של האגודה והעניק צ'ק ראשון לתרומה

15/10/2007

כבוד נשיא המדינה, מר שמעון פרס , פתח אתמול את מבצע "הקש בדלת" ה-46 במספר, של האגודה למלחמה בסרטן, במשכן הנשיא בירושלים. 

נשיא המדינה, הוא האזרח הראשון שהגיש צ'ק על סך 5,000 ₪ בשמו ובשם משכן נשיאי ישראל.
דבר הנשיא, מר שמעון פרס בארוע: "סרטן זו לא טרגדיה של איש אחד אלא של משפחה שלמה. זהו הקרב הקשה והמאתגר שעומד לפנינו. אני מודה לכולכם בשם העם כולו... כל המציל נפש אחת, כאילו הציל עולם ומלואו. אני קורא לכל האזרחים להתגייס למטרה נעלה זו.

בתמונה: נשיא המדינה  מר שמעון פרס, יחד עם ילדים מתנדבים והצ'ק ע"ס 5000 ש"ח

לגב' רותי שטרית – הוענקה תעודות הוקרה על פעילותה הנמרצת בקרן "תנו לילדים את העולם", שהקימו באגודה למלחמה בסרטן, רותי והשר מאיר שטרית, לזכר בתם, מירי, שנפטרה מסרטן. באמצעות הקרן, ילדים שמחלתם מתקדמת נוסעים עם כל בני משפחתם לכפר מיוחד באורלנדו, לחוויה שהינה לעיתים האחרונה של כל בני המשפחה ביחד. תעודת הוקרה נשלחה גם לעבאס סואן, שהתנדב לקמפיין הסברה של האגודה, להגברת המודעות למניעה וגילוי מוקדם בחברה הערבית.

בתמונה: הגב' רות שיטרית ונשיא המדינה מר שמעון פרס.

מירי זיו, מנכ"ל האגודה: "בהיותך נשיא המדינה החדש, מועבר אליך שרביט הפטרונות המסורתי של מבצע "הקש בדלת", מבצע לאומי הרלוונטי לכלל האוכלוסיה, בריאים וחולים, ילדים ומבוגרים, נשים וגברים. בשמנו, בשם כל חולי הסרטן ובני משפחותיהם, אנו מבקשים לחזק את ידיך ולברכך בברכת הצלחה ולהודות לך... ולכם המתנדבים: פעילותכם הענפה במהלך השנה, נוסכת בחולים תקווה ורוח חדשה ומסייעת להם להמשיך ולהתמודד עם מחלת הסרטן על כל הקשיים הנלווים. תמיתכם האישית מצדיקים את כל התודה וההוקרה".

יו"ר האגודה, פרופ' אליעזר רובינזון, אמר כי כיום כ-50% מהמבוגרים חולי הסרטן וכ-80% מהילדים החולים, מחלימים מהמחלה. "הדרך עוד ארוכה, אך יש לציין את שיעורי ההישרדות העולים עם השנים, בתקווה לעתיד בו נצליח למגר את כל מחלות הסרטן".

אוהד חיטמן, הפך למתנדב פעיל ומסור של האגודה למלחמה בסרטן. אוהד שר אתמול את השיר "מתוך האפלה" – שיר אישי שנכתב והולחן על ידו, המדבר על התמודדותו האישית. אוהד חבר בקבוצת "בוגרים צעירים", בני 20-30, שמתחילים את חייהם העצמאיים לאחר המחלה. בסיוע אנשי מקצוע ומתנדבים של האגודה, עורכים לקבוצה זו טיולי ג'יפים ומסעות מיוחדים – גם בחוץ וגם אל תוך הנפש. הבוגרים יוצאים עם כוחות מחודשים ומחוזקים.

בתמונה: אוהד חיטמן ונשיא המדינה, מר שמעון פרס

יו"ר מבצע הקש בדלת היוצא לשנים 2006-2007, מר אביגדור קפלן, העביר במהלך הארוע את נס "הקש בדלת, ליו"ר המבצע השנה, מר בני שטינמץ. יעד מבצע ההתרמה "הקש בדלת" השנה הוא כ - 10 מליון שקלים. חלק מרכזי מהתרומות המגיעות אל האגודה למלחמה בסרטן, נאספות במהלך מבצע "הקש בדלת". שטינמץ יתרום מליון שקלים מכיסו וירתום באמצעות פנייה אישית את חבריו בקהילה העסקית, לתרום לאגודה למלחמה בסרטן.

שר הבריאות, יעקב בניזרי, אמר: "המלחמה בסרטן היא יעד לאומי גבוה בסדרי העדיפויות... במציאות הכלכלית והתקציבית הכואבת במדינת ישראל, אנו נדרשים להסתמך על עמותות יקרות וחשובות המסייעות לנו. ביום הזה, אני פונה בקריאה לכל אזרחי ישראל לפתוח את הכיס ואת הלב ולתרום לאגודה למלחמה בסרטן".

במסגרת מבצע ההתרמה, שיתקיים היום ומחר  (15-16.10), ישתתפו עשרות אלפי תלמידי בתי הספר וחניכי תנועות הנוער. הילדים יקישו על דלתות התושבים במטרה לגייס תרומות עבור 120 אלף חולי הסרטן בישראל הנמצאים בטיפול או במעקב. אל תלמידי בתי הספר וחניכי תנועות הנוער יצטרפו כ – 5,000 מתנדבי האגודה למלחמה בסרטן הפרוסים בכ – 70 סניפים בישראל, וביניהם עולים חדשים ומתנדבים מהמגזר הערבי וכן חולי סרטן לשעבר אשר החלימו מהמחלה ובחרו לסייע השנה במבצע ההתרמה. בארוע השתתפו נציגי המתנדבים מכל המגזרים בישראל, המייצגים את כל 70 סניפי האגודה ברחבי הארץ.

השנה, מאיימת שביתת המורים על הצלחת מבצע ההתרמה, המתבסס בחלקו הנכבד על פעילות תלמידי בתי הספר התיכוניים. בעקבות זאת, פונה האגודה לכל בתי הספר בהם מתקיימים הלימודים, ולתנועות הנוער, לתגבר ככל יכולתם את הילדים והמורים המשתתפים במבצע, למען הצלחתו. כל תרומה מובילה למטרה: לפעול למען החולים ונגד המחלה.

התרומות שיאספו במבצע "הקש בדלת", יאפשרו לאגודה לרכוש מכשירים רפואיים חדשניים ומתקדמים למרכזים הרפואיים לטיפול בחולי הסרטן, לממן עשרות מחקרים של רופאים וחוקרים בישראל ובעולם בתחום המלחמה בסרטן בתקווה למציאת תרופה למחלות הסרטן, לבצע פעילויות הסברה במטרה להביא להגברת המודעות למחלות הסרטן בקרב הציבור הרחב, ליזום ולבנות תוכניות לאומיות לאבחון מוקדם של סוגי מחלות סרטן שונות אשר גילויים המוקדם מביא לאחוזי ריפוי גבוהים יותר, לתמוך כספית בחולי סרטן נזקקים, לסייע לילדים חולים בהשלמת חומר הלימודים, להפעיל קייטנות נופש לחולי סרטן ולבני משפחותיהם, להקים מחלקות לחולי סרטן בבתי החולים ברחבי הארץ ולממן את העסקתן של אחיות ועובדות סוציאליות, המסייעות לחולי הסרטן בבתי החולים ובמרפאות בקהילה.

כיום חיים בארץ כ - 120,000 חולי סרטן הנמצאים בטיפול או במעקב והנתונים מראים שמדי שנה נוספים אליהם כ-25,000 חולים חדשים. אך יחד עם זאת, הודות לקידום המחקר ושימת דגש על שיפור אמצעי האבחון, הגילוי המוקדם והטיפול, חל גידול משמעותי במספר האנשים הנרפאים מן המחלה, כמו גם שיפור ניכר באיכות חייהם ורווחתם של המטופלים.

 © כל הזכויות שמורות לאגודה למלחמה בסרטן בישראל