לתרומה
חפש
דף הבית
הודעות הדוברת

11 מיליון איש ברחבי העולם יאובחנו בשנת 2006 כחולים בסרטן

18/10/2006

 

במסיבת העיתונאים של האגודה למלחמה בסרטן לרגל פתיחת מבצע ההתרמה השנתי "הקש בדלת" מסר פרופ' פיטר בויל, ראש סוכנות הבינלאומית לחקר הסרטן של ארגון הבריאות העולמי  ה- WHO כי בשנת 2006,  11 מיליון איש ברחבי העולם יאובחנו כחולים בסרטן, מתוכם כ- 10.5% תאובחנה כחולות בסרטן השד.


 

עוד הוסיף פרופ' פיטר בויל: "למעשה, רב הנשים נמצאות בסיכון לחלות בסרטן השד במיוחד מעל גיל 50, אך רק 15% נמצאות בקבוצת הסיכון הגבוהה לחלות בסרטן השד. למרות שחלה עלייה בשיעור ההיארעות, בחלק מהמדינות מתחילה להסתמן ירידה בתמותה מסרטן השד, כתוצאה משילוב של אבחון מוקדם, ומתן טיפול יעיל לחולות, ועל כן רצוי להתרכז במניעת סרטן השד על מנת להגיע להפחתת התחלואה".

 

לדברי פרופ' פיטר בויל, בניגוד לפרסומים המקבלים ביטוי לבקרים ביחס לצריכת אומגה 3, ויטמין D  וסטטינים, נכון להיום רק לצריכת אלכוהול, כמרכיב בודד בתזונה, נמצא קשר סיבתי עם סרטן השד.

 

פרופ' פיטר בויל ציין כי: "ישנם צעדים שנשים יכולות לנקוט בהם, על מנת להפחית את הסיכון לחלות בסרטן השד ולשפר את בריאותן הכללית. ישנה הסכמה אוניברסאלית כמעט, שלדיאטה-לתזונה תפקיד חשוב בקביעת מידת הסיכון לחלות בסרטן. כמו כן, פעילות גופנית מפחיתה את הסיכון לסרטן השד בקרב נשים בכל הגילאים והימנעות ממשקל עודף מפחיתה את הסיכון לסרטן השד בגיל המעבר. לכן יש לייעץ לציבור הנשים להימנע מהשמנה, ולאמץ סגנון חיים הכולל פעילות פיזית נמרצת, כל יום. חשוב במיוחד שנשים תמנענה מלעשן ולא תאמצנה הרגל קטלני מזיק זה, כאמצעי לשמירה על המשקל".