לתרומה
חפש
דף הבית
הודעות הדוברת

העצלות הורגת, סקר חדש שערכה האגודה למלחמה בסרטן

27/02/2007

לרגל חודש המודעות לסרטן המעי הגס, ערכה האגודה למלחמה בסרטן בתרומת מכון "גיאוקרטוגרפיה", סקר טלפוני בקרב 394 איש, גברים ונשים בני 50 ומעלה המהווים מדגם ארצי ומייצג של הציבור היהודי בישראל.

לשאלה האם רופא המשפחה שלהם או קופות החולים יידעו אותם לגבי הצורך בביצוע הבדיקה לגילוי מוקדם של סרטן המעי הגס, מתברר כי לפחות 50% מהנשאלים לא שמעו על הבדיקה מהרופא שלהם.

מבין אלו שידעו על הצורך בבדיקה לגילוי מוקדם של סרטן המעי הגס, נבדקו בפועל רק 58% מהנשאלים. תשובות מפתיעות ענו לשאלה מדוע לא הלכת להבדק.

מתברר כי התשובה הפופולרית ביותר היא "בגלל עצלות" – 33.2% מהנשאלים. 20.1% מהנשאלים ענו כי הם מפחדים מהבדיקה עצמה או מתוצאותיה. 19.4% מהנשאלים סברו שכלל אין להם צורך בבדיקה. 11.4% לא מצאו את הזמן לערוך את הבדיקה ו-7.5% אמרו כי לא היו מודעים לבדיקה. בין שלל התירוצים הבאים היו: "אני אעשה בקרוב", "לא אוהב לעשות בדיקות", "לא יודע היכן מבצעים את הבדיקה" ועוד.

למידע נוסף על הסקר, לחץ כאן

"העצלות הורגת", מסבירה מירי זיו, מנכ"ל האגודה למלחמה בסרטן. "מטרת חודש המודעות והקמפיין החדש הוא העברת המסר כי בדיקה לגילוי מוקדם חיונית ומצילת חיים, כך שסיבות כמו עצלות או פחד, אינן עומדות בפני טיעון זה. בנוסף לצורך בהגברת המודעות לחשיבות הבדיקה, כדי להעלות את ההיענות לביצועה, על כל קופות החולים ליישם את התוכנית הלאומית לגילוי מוקדם של סרטן המעי הגס ולדאוג לכך שכל אוכלוסיית היעד תקבל פניה לבדיקה מגורם רפואי".

 

 

 © כל הזכויות שמורות לאגודה למלחמה בסרטן בישראל