לתרומה
חפש
דף הבית
הודעות הדוברת

מחקר ישראלי חדש: הורדת הסיכון לתחלואה בסרטן המעי הגס

27/02/2007

החוקרים, בראשות פרופ' גד רנרט, שראיינו כ-3,600 איש במסגרת המחקר על הרגלי התזונה שלהם, מצאו כי חומר בשם "קרטנואיד" הנמצא לדוגמה בירקות אלו בכמות גדולה, מאט תהליכים היוצרים מוטציות בתאים חדשים ומחזקים את המערכת החיסונית בגוף.

בשורה רעה למעשנים: עישון מבטל את האפקט המגן.

קרטנואידים הם קבוצת פיגמנטים הנמצאים בירקות פירות ומסייעים ביצירת ויטמין A בגוף. לקרטנואידים השפעה על תהליכים שונים בגוף: הם פועלים נגד רדיקלים חופשיים ומשפיעים על התפתחות תאים חדשים ועל המערכת החיסונית של הגוף. הקרטנואידים על 11 צורותיהם העיקריות, נמצאים לרוב ובכמויות שונות בירקות ירוקים, צהובים וכתומים, ביניהם חסה, גזר, בטטה, חומוס, מנגו ושסק.

מחקר ישראלי חדש, בראשות פרופ' גד רנרט, מנהל המחלקה לרפואת הקהילה ואפדימיולוגיה במרכז הרפואי כרמל ובפקולטה לרפואה בטכניון ויועץ האגודה למלחמה בסרטן, ובעריכת ד"ר יורם חאיטר, בדק את הקשר בין קרטנואידים אלו במוצרי צריכה שונים לתחלואה בסרטן המעי הגס. החוקרים ראיינו לצורך כך 1,817 חולים בסרטן המעי הגס ב-5 בתי חולים בצפון הארץ. קבוצת הביקורת כללה 1,817 ישראלים בריאים בעלי אותם מאפיינים של החולים בקריטריונים של גיל, מוצא, מין ומקום מגורים. המשתתפים נשאלו לגבי 187 סוגי מזון שהם צורכים מדי יום ומידת הצריכה שלהם. החוקרים נתנו לכל סוג מזון ניקוד המתייחס לכמות הקרטנואידים שהוא מכיל, המתייחס ל-11 סוגים של קרטנואידים המגיעים למחזור הדם בגוף.

תוצאות המחקר הצביעו על מגמה אחידה: ככל שעלתה צריכת הקרטנואידים הסיכון לחלות בסרטן המעי הגס ירד. נמצא כי אנשים בריאים, בעלי אותם נתונים דמוגרפים של חולים בסרטן המעי הגס, צרכו כמות גדולה של קרטנואידים ביום. כך לדוגמה, נמצא במחקר, כי צריכה של כ-0.3 מ"ג קרטנואידים ביום הורידו סיכון לתחלואה בסרטן המעי הגס בכ-30%. לעומת זאת, צריכה גבוהה של קרטנואידים כ-5 מ"ג ביום, סיפקו הגנה של כ-70% מפני המחלה.

סוג מסויים של קרטנואיד (בשם 9-cis - β- carotene ), נמצא כיעיל ביותר במניעת סרטן המעי הגס. סוג זה נמצא על פי החוקרים בכמויות גבוהות בפטרוזיליה, כוסברה, תרד, גזר ושסק.

נתון משמעותי ביותר במסגרת מחקר זה, מצא כי בקרב מעשנים, חלה ירידה חדה בהשפעה המגנה של הירקות והפירות.

פרופ' גד רנרט, עורך המחקר: "הנתונים שופכים אור על האפשרויות למניעת סרטן בכלל וסרטן המעי הגס בפרט. מדובר בבסיס נתונים ייחודי לישראל ובהיקף שלא נבדק עד היום ומסקנותיו מתקשרות להתנהגות מונעות סרטן של כל גבר ואישה בישראל. צריכה של לפחות 5 מנות ירק ופירות מומלצים, יחד עם פעילות גופנית, יביאו להפחתה משמעותית בסיכון לחלות בסרטן המעי הגס".

מירי זיו, מנכ"ל האגודה למלחמה בסרטן: "מחקר חדש זה מתווסף להמלצות האגודה למניעת סרטן על ידי תזונה נכונה, פעילות גופנית, המנעות מהשמנה ועוד. על פי ההמלצות, על מנת להוריד סיכון לתחלואה בסרטן יש להרבות באכילת פירות וירקות טריים, להמעיט באכילת מזון מעושן, מטוגן ומשומר, להמנע משתיה מופרזת של אלכוהול ועוד".

 

 © כל הזכויות שמורות לאגודה למלחמה בסרטן בישראל