לתרומה
חפש
דף הבית
מבזקים

האגודה למלחמה בסרטן תעניק אות הוקרה על מיפעל חיים למידד גיסין

23.10.18 14:28

מידד גיסיןצילום: ניר שמולהאגודה למלחמה בסרטן תעניק אות הוקרה על מיפעל חיים למידד גיסין, נשיא ארגון בעלי סטומה ויו"ר צ.ב.י. צרכני בריאות ישראל. על תרומתו המכרעת בהתנדבות בעשורים האחרונים למען החולים בישראל בכלל ולמען חולי הסרטן בפרט. במהלך שנות פעילותו הוביל את קידום זכויות החולים בכל הארץ ופעל לשמירת הזכויות הסוציאליות של חברי האירגון וזכויותיהם במערכת הבריאות.

 

האות יוענק לו במסגרת הכנס הארצי השנתי של ארגון בעלי סטומה בישראל שיתקיים ביום חמישי ה – 25 באוקטובר 2018 בבית האגודה למלחמה בסרטן.


ארגון בעלי הסטומה פועל תחת מחלקת השיקום של האגודה למלחמה בסרטן. בארגון רשומים חברים שעברו ניתוח להטיית השתן או הצואה, עקב מחלתם כך שההפרשות מנוקזות באמצעות שקית הנמצאת בדופן הבטן, ומאפשרות להם קיום אורח חיים תקין. בארגון גם פועלת קבוצה ייחודית לצעירים עם סטומה בני 20-50,קבוצה זו הוקמה במטרה לספק מידע ותמיכה ללא תשלום לצעירים לפני ואחרי הניתוח ולסייע בהתמודדות בשלבים שונים של הטיפול עם הדגשים לקבוצת גיל זו.

מירי זיו מנכ"ל האגודה למלחמה בסרטן אמרה היום כי: "האגודה החליטה להעניק למידד גיסין תעודת הערכה והוקרה ולציין לשבח את פועלו ותרומתו המשמעותית לקידום המאבק במחלות הסרטן ופעילותו למען החולים בישראל. נחישותו הרבה השפיעה באופן משמעותי על סדר היום הבריאותי והפכה לגורם משמעותי במאבק. האגודה למלחמה בסרטן פועלת למען בעלי הסטומה בישראל ולמידד יש חלק חשוב בפעילות הזו כבר כמה עשורים".

האגודה למלחמה בסרטן משתתפת במימון תקנים של אחיות סטומה בבתי החולים ובקהילה המעניקות שירות חיוני ותומך לציבור החולים. אחיות אלה נותנות מידע לפני ואחרי הניתוח, מתאימות באופן אישי את הציוד לטיפול בסטומה, מדריכות מטופלים לטיפול עצמי ונותנות מענה לבעיות שוטפות, איתן מתמודדים בעלי סטומה וקרוביהם. במידת הצורך הן מפנות לאנשי מקצוע נוספים. רשימת אחיות סטומה מעודכנת מתפרסמת בביטאון "פתחון פה", המתפרסם פעם - פעמיים בשנה ומכיל מאמרים בנושאים חשובים לבעלי סטומה כמו גם המלצות ביחס לתזונה, טיפול בעור, מידע על זכויות, החיים האינטימיים עם סטומה. כמו כן ניתן למצוא מידע עדכני נוסף באתר האגודה למלחמה בסרטן ולקבל מידע על אחיות סטומה בארצות השונות עבור בעלי סטומה הנמצאים בחו"ל.

לקבלת פרטים נוספים, יעוץ או הרשמה לארגון בעלי הסטומה באגודה למלחמה בסרטן, רח' רביבים 7 גבעתיים, ניתן להתקשר לטלפון מספר 03-5721618.

====

* אות ההוקרה יוענק ביום חמישי ה – 25 באוקטובר 2018 בבית האגודה למלחמה בסרטן בשעה 15:00 תמונות ישלחו לאחר הטקס. אנא שמרו מקום לסיקור. מי שרוצה לשלוח צלם חובה לתאם מראש ולהבין כי יתר המוזמנים  החולים לא מצטלמים.

בברכה,

נאוה עינבר

דוברת

האגודה למלחמה בסרטן

050-2099416