לתרומה
חפש
מחלימי סרטן
שירות "חיים עם סטומה"

שירות "חיים עם סטומה"

עוד בנושא

שירות "חיים עם סטומה" של האגודה למלחמה בסרטן מיועד לאנשים שעברו ניתוחים להטיית השתן או הצואה (לא רק על רקע של מחלת סרטן), כך שההפרשות מנוקזות דרך סטומה (פיום) באמצעות שקית הנמצאת בדופן הבטן.

ניתוח סטומה הוא ניתוח שכיח למדי. אלפי אנשים בישראל עברו אותו, ורובם חזרו לתפקד באיכות חיים מספקת ואף טובה.

אינך לבד!

לרשותך עומדים מתנדבים ואנשי מקצוע, המוכנים ורוצים לסייע לך בכל שלבי הטיפול וההחלמה. בבתי החולים ובקהילה ישנן אחיות המטפלות במיוחד בנושא זה. האחיות ידריכו אותך כיצד לטפל בסטומה, ויעזרו לך בהתמודדות.


במסגרת השירות לבעלי סטומה אנו מציעים:

  • כנס שנתי וכתב עת "פתחון פה", שבהם נדונים נושאים שונים, דוגמת תזונה, הטיפול בעור סביב הסטומה, מידע על זכויות, החיים האינטימיים עם סטומה ועוד.
  • קבוצת תמיכה ייחודית לצעירים בעלי סטומה (בני 40-20), שהוקמה במטרה לספק מידע ותמיכה לצעירים לפני ואחרי הניתוח ולסייע בהתמודדות בשלבים שונים של הטיפול עם דגשים לקבוצת גיל זו.
  • ליווי של מתנדב בעל סטומה בכל שלבי ההתמודדות.
  • רשימה עדכנית של אחיות סטומה במרכזים הרפואיים ובקהילה. מידע על אחיות סטומה במדינות אחרות עבור בעלי סטומה הנוסעים בחו"ל.

לקבלת פרטים נוספים, ייעוץ או הרשמה לשירות "חיים עם סטומה" באגודה למלחמה בסרטן, ניתן לפנות בטלפון 03-5721618 או בדוא"ל stoma@cancer.org.il


בקשה לקשר עם מתנדב – "שירות חיים עם סטומה"

המעוניינים להתנדב במסגרת שירות" חיים עם סטומה", יכולים לפנות בטל. 03-5721618 או בדוא"ל stoma@cancer.org.il


למידע נוסף:


שירות "חיים עם סטומה" פועל תחת מחלקת שיקום ותמיכה של האגודה למלחמה בסרטן. האגודה משתתפת במימון תקנים של אחיות סטומה בבתי החולים ובקהילה. האחיות נותנות מידע לפני ואחרי הניתוח, מתאימות באופן אישי את הציוד לטיפול בסטומה, מדריכות מטופלים לטיפול עצמי ונותנות מענה לבעיות שוטפות איתן מתמודדים בעלי סטומה וקרוביהם. במידת הצורך הן מפנות לאנשי מקצוע נוספים.

מרכז תמיכה "חזקים ביחד"
באגודה למלחמה בסרטן
קרא עוד
* הכתוב מנוסח בלשון זכר, אך מתייחס לנשים ולגברים כאחד.