לתרומה
חפש
מחלימי סרטן
שירות "חיים עם סטומה"

שירות "חיים עם סטומה"

עוד בנושא

שירות "חיים עם סטומה" פועל תחת מחלקת שיקום ותמיכה של האגודה למלחמה בסרטן.

השירות מיועד לאנשים שעברו ניתוחים להטיית השתן או הצואה (לא רק על רקע של מחלת סרטן), כך שההפרשות מנוקזות דרך סטומה (פיום) באמצעות שקית הנמצאת בדופן הבטן, ולאפשר להם קיום אורח חיים תקין.

במסגרת השירות מתפרסם מדי שנה כתב העת "פתחון פה", הכולל מאמרים בנושאים חשובים לבעלי סטומה דוגמת תזונה, טיפול בעור, מידע על זכויות, החיים האינטימיים עם סטומה ועוד.


האגודה למלחמה בסרטן משתתפת במימון תקנים של אחיות סטומה בבתי החולים ובקהילה. אחיות אלה נותנות מידע לפני ואחרי הניתוח, מתאימות באופן אישי את הציוד לטיפול בסטומה, מדריכות מטופלים לטיפול עצמי ונותנות מענה לבעיות שוטפות, איתן מתמודדים בעלי סטומה וקרוביהם. במידת הצורך הן מפנות לאנשי מקצוע נוספים. רשימת אחיות סטומה מעודכנת מתפרסמת בביטאון "פתחון פה", בחוברת זו ובאתר האגודה למלחמה בסרטן. כמו כן, ניתן לקבל מידע על אחיות סטומה בארצות השונות עבור בעלי סטומה הנמצאים בחו"ל.

 *מעודכן לחודש נובמבר 2022


במסגרת השירות פועלת קבוצה ייחודית לצעירים עם סטומה (בני 20-40). קבוצה זו הוקמה במטרה לספק מידע ותמיכה לצעירים לפני ואחרי הניתוח ולסייע בהתמודדות בשלבים שונים של הטיפול עם הדגשים לקבוצת גיל זו.


לקבלת פרטים נוספים, ייעוץ או הרשמה לשירות חיים עם סטומה באגודה למלחמה בסרטן, ניתן לפנות בטלפון 03-5721618 או בדוא"ל stoma@cancer.org.il

 

מרכז תמיכה "חזקים ביחד"
באגודה למלחמה בסרטן
קרא עוד
* הכתוב מנוסח בלשון זכר, אך מתייחס לנשים ולגברים כאחד.