לתרומה
חפש
הסברה והדרכה
סקירת מחקרים וחידושים בתחום הסרטן

מחקר: מיקום הגידול עלול להשפיע על תוחלת החיים בסרטן מעי גס גרורתי

עוד בנושא

הערה חשובה
המידע המובא כאן תורגם ותוקצר על ידי האגודה למלחמה בסרטן. ניתן לקרוא את המאמר המלא על פי ציון מקום פרסומו. התוכן נועד לספק מידע בלבד, ואינו משמש המלצה טיפולית או תחליף להתייעצות עם מומחה בכל תחום. במקרה של בעיה רפואית כלשהי יש לפנות לרופא/ה.חוקרים מארצות הברית ביקשו לבדוק האם קיים קשר בין מיקום הגידול במעי בקרב חולי סרטן המעי הגס גרורתי, לבין תוחלת החיים שלהם.


במחקר השתתפו 1,025 חולים, מתוכם 293 עם גידול ראשוני שאובחן בצדו הימני של המעי, ו-732 חולים עם גידול שאובחן בצדו השמאלי של המעי. לכל החולים במחקר גידולים שאינם נושאים מוטציה בגן KRAS.


מתוצאות המחקר עולה כי תוחלת החיים הכללית הייתה גבוהה יותר בקרב חולים שאובחנו עם גידול בצידו השמאלי של המעי הגס (33 חודשים), לעומת חולים שאובחנו עם גידול בצדו הימני של המעי (19 חודשים). גם כאשר החולים קיבלו טיפול ביולוגי זהה למחלה: תוחלת החיים של חולים עם גידול בצד השמאלי היתה גבוהה כמעט פי 2, בהשוואה לחולים עם גידול בצדו הימני של המעי.


החוקרים מציינים כי המחקר מהווה תוספת משמעותית למחקרים קודמים שנערכו בנושא, ויכולות להיות לו השלכות מעשיות למחקר ועל טיפול בסרטן מעי גס גרורתי.


המחקר פורסם בכנס : American Society of Clinical Oncology Annual Meeting 2016

קישור לתקציר המאמר באנגלית

עלה לאתר - מרץ 2017