לתרומה
חפש
על האגודה למלחמה בסרטן בישראל (ע"ר)
משרד החינוך - התפתחות אישית ומעורבות חברתית

האגודה למלחמה בסרטן - תחומי התנדבות אפשריים לבני נוער

עוד בנושא

האגודה למלחמה בסרטן - תחומי התנדבות אפשריים לבני נוער

**הפעילויות יותאמו להנחיות התו הסגול בהתאם להוראות משרד הבריאות.

    לדוגמא: במקום מפגשים פרונטליים, ניתן לקיים מפגשים מקוונים.

    כל הפעילויות תתקיימנה עם מסיכות תוך שמירה על ריחוק חברתי ושמירה על היגיינה אישית.

הסברה:

קידום אורח חיים בריא – האגודה למלחמה בסרטן מובילה בישראל את המאבק לצמצום התחלואה והתמותה ממחלות הסרטן, באמצעות קידום דרכי מניעה ואורח חיים בריא. בני נוער יכולים להצטרף למאבק באופן פעיל, ולאחר קבלת הכשרה מתאימה, לקדם את הנושא בקרב הציבור בקהילה אליה הם שייכים- מתנ"סים וכד', כמו גם בקרב בני נוער- הדרכת עמיתים, שעשויה להתבצע למשל ע"י איוש דוכני הסברה, העברת הרצאות בנושאי סגנון חיים בריא, הכנת מייצגים בנושא, פיתוח יוזמות קהילתיות וכד'.
 

ייזום פרויקטים יצירתיים שהכנסותיהם יוקדשו לקידום המאבק בסרטן:

יזום פרויקטים כגון: יריד מכירת פשטידות ועוגות, מיצים מפרי טרי וכד' כאשר ההכנסות לקידום המאבק במחלות הסרטן

סניפים:

 • תמיכה במערך קופות התרמה - האגודה אינה נתמכת בעיקרון מתקציב של משרד ממשלתי כלשהו וכל פעילותה מתבססת על תרומות הציבור.
  בתי עסק רבים ברחבי הארץ שמחים לאפשר לאגודה להציב אצלם קופת התרמה. מתנדבי האגודה אחראים לשמור על קשר עם אותם עסקים, לרוקן את הקופות אחת לתקופה ולהפקיד את הכספים. חלק מהמתנדבים הוותיקים והמבוגרים של האגודה אשר מקדמים את הנושא, מתקשים לסחוב את הקופות, ובתקופה זו גם פחות יוצאים מבתיהם ומתנדבים צעירים יכולים ללוות אותם ולסייע להם במשימות ולמלא את מקומם.

 • קידום השימוש במדיה הדיגיטלית בסניפים - בני נוער מתנדבים יכולים לסייע בסניפי האגודה למלחמה בסרטן הפזורים ברחבי הארץ, בהדרכת מתנדבים מבוגרים בכל הקשור בעולם הדיגיטלי: שימוש בדואר אלקטרוני לטובת פעילויות הסניף, שימוש בהודעות ווטסאפ ושליחת תמונות,
  קידום פעילויות, קיום מפגשים מקוונים בזום ועוד.

רווחה:

 • חונכים לילדים להם אחים חולים – ילד אשר מתמודד עם מחלת הסרטן, מקבל תמיכה וסיוע רב מהסביבה הקרובה לו, ומהמערכת הרפואית והאזרחית. (לדוגמא, האגודה מצמידה לכל ילד חולה, סטודנט אשר מסייע לו להשלים חומר נלמד ). האחים הבריאים לעיתים "מקנאים" באחיהם או באחותם החולה הזוכה לתשומת לב מרובה של ההורים ובני משפחה וכדומה. לכן הם זקוקים לתשומת לב מיוחדת. נער או נערה יכולים להתנדב באגודה, ולמלא תפקיד של חונך/כת לאח/ות של ילד חולה, ולהקדיש לו/ה תשומת לב וליווי בתוך הסיטואציה המשפחתית  המורכבת. כל מתנדב יקבל מהגורמים המקצועיים באגודה למלחמה בסרטן הכשרה והדרכה שוטפת, ותמיכה ככל שתידרש.

 • חונכים לילדים אשר אחד מהוריהם חולה – כשאחד מההורים מתמודד עם מחלת הסרטן, הילדים מצויים בחרדה , וזקוקים לתמיכה ולכן יש חשיבות גדולה לליווי ומתן תשומת לב לאחים הבריאים. ישנה אפשרות להתנדב כחונך/כת לילד אשר אחד מהוריו חולה בסרטן. כל מתנדב יקבל מהגורמים המקצועיים באגודה למלחמה בסרטן הכשרה והדרכה שוטפת, ותמיכה ככל שתידרש.

 • ארגון פעילויות פנאי והפוגה לילדים חולי סרטן ובני משפחותיהם –ניתן לקחת חלק בהתנדבות, אשר מתמקדת בייזום והפקת פעילויות מהנות "שתמלאנה את המצברים" של הילדים ובני משפחותיהם, המתמודדים עם מחלת הסרטן במשפחה.

אריזה במטה האגודה בגבעתיים:

 • אריזת משלוחי מנות - לקראת חג הפורים, האגודה למלחמה בסרטן מזמינה את הציבור לרכוש משלוחי מנות צבעוניים ומפנקים ובכך לתרום לקידום חקר הסרטן והמאבק במחלה. מתנדבים יוכלו להגיע בקבוצות קטנות ולסייע בארגון ואריזת המשלוחים.

 • ארגון, אריזה והפצת חומר הסברה – האגודה למלחמה בסרטן מעבירה אלפי הרצאות בשנה, ומפיצה בשנה מעל מיליון חומרי הסברה מקצועיים למגוון רחב של קהלי יעד.
  מתנדבים יכולים לסייע בארגון ושליחת החומר הנדרש, לפונים לטלמידע- מרכז המידע של האגודה למלחמה בסרטן.

 

אנשי קשר:

צפון:
רכזת סניפי הצפון וחיפה - אריאלה ליטביץ
04-8511715 , ariela@cancer.org.il

 
מרכז-דרום:

רכזת מתנדבים ומחלקת סניפים חגית אלבז

03-5721699 , hagite@cancer.org.il