לתרומה
חפש
מניעה וגורמי סיכון
המאבק בעישון

משחק ראווה בכנסת לציון היום הבינלאומי למאבק בעישון

עוד בנושא

במסגרת היום הבינלאומי ללא עישון לשנת 2022, התקיים משחק ראווה בכנסת בין נבחרת כנסת ישראל מול נבחרת של כוכבי טלוויזיה ורשת. בתום משחק מותח וצמוד, לוח התוצאות הראה 3:2 דרמטי ומפתיע לטובת חברי הכנסת.צפו בכתבה על המשחק ששודרה בחדשות 13

המשחק שנערך בשיתוף פעולה עם האגודה למלחמה בסרטן, הוא המשחק הראשון בסדרת משחקים של חברי כנסת מימין ושמאל המבקשים להעלות על סדר היום הציבורי נושאים חשובים המצריכים שינוי בחברה הישראלית.הנבחרות:

נבחרת הכנסת בהובלת מאמן הנבחרת ושחקן העבר האגדי, פיני בלילי, השר יועז הנדל, חברי וחברות הכנסת: צחי הנגבי, רון כץ, ולדימיר בליאק, אביר קארה, מיכאל ביטון, עידית סילמן, רם שפע, ניר שוהם, אופיר כץ ומאיר יצחק הלוי.


נבחרת כוכבי הטלוויזיה והרשת
בהובלתו של לירון אורפלי המוכר בכינוי טילטיל כקפטן ולצידו השחקן עודד מנשה והספורטאים אלכס שטילוב, אירה דולפין, ג׳וליה שחר יחד עם עורכי הדין ששי גז ועומרי בן נתן כשהזמר עדן מאירי מככב לאורך המשחק בגיבוי כוכבי הרשת תום חימוב, דילן דרור וארתור אדילנד. בשער נבחרת הכוכבים עמד הסטאנדפיסט עידן בן דוד.יו"ר הכנסת ח"כ מיקי לוי: "שיתוף הפעולה בין חברי הכנסת למען מטרה מצילת חיים מאפשר באופן חברי לאחד את כל חלקי הבית".


קפטן נבחרת הח"כים, השר הנגבי, התרגש מהניצחון ואמר: "ח"כים וח"כיות מכל חלקי הבית, בצוותא עם אמנים, שחקניות ואישים מתחום התרבות התגייסנו, לרגל יום המאבק הבינלאומי למלחמה בעישון, לקיים משחק ידידות שכולו הצדעה לעשייתה המרשימה של האגודה למלחמה בסרטן במאבקה להצלת חיים. זהו ניצחונה הראשון של הנבחרת ב-34 שנותיה".

שר התרבות והספורט חילי טרופר שהתכבד בבעיטת הפתיחה אמר
: "יש לספורט את הכוח להביא לקדמת הבמה מסרים חשובים ומשמעותיים, שמקבצים סביבם אנשים מכל הקצוות למען מטרה אחת. יש כאן חברי כנסת מכל המפלגות, זמרים, משפיעני רשת ובעיקר רצון גדול לקדם את הסיבה לשמה התכנסנו כאן. אני רוצה להודות לאגודה למלחמה בסרטן וכמובן לכנסת על היוזמה החשובה הזו ומצפה שנתכנס כאן גם בשנה הבאה".


יו"ר הכנסת ח"כ מיקי לוי איחל טרם המשחק לחברי הכנסת המון הצלחה והדגיש כי הסיבה שלשמה הקים את הנבחרת היא שיתוף פעולה בין חברי הכנסת:
 "כשמתכנסים למען מטרות כה חשובות מתאפשרת באופן חברי אחדות בין כל חלקי הבית".


משה בר-חיים, מנכ"ל האגודה למלחמה בסרטן ומיוזמי המשחק: "במאבק בעישון ישנה חשיבות מכרעת להרחבת החקיקה הקיימת אך גם לאכיפתה. חייבים לדאוג לאכיפה יעילה ונמרצת של חוק איסור עישון במקומות ציבוריים, על מנת להגן באופן יעיל על בריאות הרוב המכריע של הציבור, שאינו מעשן, מפני חשיפה לנזקי העישון הכפוי. על מנת להוביל לירידה משמעותית בשיעורי העישון בישראל ולהגן על בני נוער מפני התחלת עישון, חייבים להעלות באופן משמעותי את מחירי מוצרי העישון - זוהי האסטרטגיה היעילה ביותר להפחתת עישון בקרב בני נוער".


כוכבי הרשת והאומנים דאגו אף הם לחזק את המסר המבקש להפסיק לחלוטין את העישון המביא למותם של מיליוני אנשים בעולם באופן ישיר ועקיף.
הקפטן טילטיל
: "אני פונה בנימה אישית לחבריי הצעירים - אל תתחילו עם סיגריות, אל תתקרבו לזה". האלוף שטילוב הוסיף: "באנו להוות דוגמא ולומר שספורט עדיף על עישון".
גורו הפיטנס אירה דולפין קראה גם היא לעוקבים שלה ברשתות החברתיות להימנע מסיגריות: "לכו תעשו כושר. סיגריות זה רעל ואנחנו באים לטרוף את החיים".