לתרומה
חפש
בזכות תרומתך
קידום המחקר

קידום המחקר

עוד בנושא

מאז הקמתה ממלאת האגודה למלחמה בסרטן תפקיד חשוב במימון מחקר מחלות הסרטן בישראל. האגודה מאמינה כי השקעה במחקר היום עשויה להתגבש לקראת פריצת דרך רפואית, להביא בעתיד להפחתת שיעורי התמותה והתחלואה מהמחלה ולסייע בשיפור איכות חייהם של החולים.

 

עשרות מענקי מחקר מוענקים מדי שנה בתחומים אלה לחוקרים מצטיינים ממוסדות מחקר ובתי חולים בישראל, שנמצאו ראויים על ידי וועדת המחקר היוקרתית של האגודה המורכבת מהמובילים בחוקרים והקלינאים בישראל, הבוחנת את הצעות המחקר מתוך ראיה לאומית כוללת. מדובר במחקר בסיסי, קליני, אפידימיולוגי, כמו גם במחקרים העוסקים בהיבטים פסיכו-סוציאליים של מחלת הסרטן ובדפוסי ההתמודדות של החולה ומשפחתו.

 

במסגרת השקעתה הכוללת במחקר האגודה למלחמה בסרטן הושגו הישגים מרשימים בטיפול בחולי הסרטן, לדוגמא- שיפור עצום בשיעורי ההחלמה של ילדים שחלו בלויקמיה וביטול הפערים שהיו בעבר בין ילדים שטופלו בלויקמיה במרכזי טיפול שונים ובין ילדים יהודים וערבים, בוסס המחקר שאפשר את יישום השתלות מח עצם בחולי סרטן ושיפור בטיפול התרופתי, ופותחו אמצעי אבחון כמו MRI  יעודי לסרטן השד ועוד.

 

ההתקדמות בטיפול הרפואי בחולים בשנים האחרונות מושגת הודות להשקעה מתמדת ודורשת השקעת משאבים רבים בתחום המחקר מתוך ראיה כי המחקר של היום הוא התרופה של מחר.

 מידע נוסף בנושא

מענקי מחקר שאושרו למימון