לתרומה
חפש
ילדים ומתבגרים חולי סרטן
שירותי האגודה

מעטפת טיפול רב-תחומית לילדים המתמודדים עם סרטן

עוד בנושא

למען הילדים ונגד המחלה

מעטפת טיפול רב-תחומית לילדים המתמודדים עם סרטן

הורים יקרים,

האגודה למלחמה בסרטן מפעילה מערך שירותים ותמיכה למען ילדים חולי סרטן ובני משפחותיהם, וכן יוזמת ומסייעת במימון פרויקטים שונים, כגון הפעלת פרוטוקולים ארציים לשיפור תוצאות הטיפול; מימון תקנים לאנשי מקצוע במחלקות אונקולוגיות; הכשרה והדרכה מקצועית לאנשי צוות; בנייה ושיפוץ של מחלקות ילדים ורכישת מכשור רפואי חדשני.

מחלקת שיקום של האגודה מקיימת פעילויות תמיכה מגוונות לטובת הילדים ובני משפחותיהם:

 • השלמת חומר נלמד – תוכנית שבה חונכים מסייעים לילדים חולי סרטן מגיל גן ועד תיכון, הנעדרים תכופות מבית הספר בשל מחלתם, להשלים את החומר הנלמד בבית הספר. ההשקעה בעתיד הילדים מעניקה להם ולהוריהם כוח ותקווה להמשך ההתמודדות. החונכים מקבלים הדרכה צמודה במשך השנה, מהווים נקודת אור ותמיכה למשפחות בשעתן הקשה.

 • מחשב לילד חולה - האגודה למלחמה בסרטן מעניקה מחשבים לילדים חולי סרטן (מגיל 9 ומעלה) אשר אין באפשרותם לרכוש מחשב. הפרויקט נועד לסייע לילדים חולים המרותקים לבתיהם לנצל את שעות הפנאי באופן חיובי ומעשיר, לשמור על קשר עם חבריהם ולהשלים את חומר הלימודים.

 • ליווי חברתי-לימודי - סטודנטים מלגאים המשובצים במערך התמיכה של האגודה למלחמה בסרטן מסייעים במחלקות האונקולוגיות השונות; לאנשים בודדים חולי סרטן; לילדים חולי סרטן; לילדים בריאים שאחד מהוריהם חולה בסרטן; ולאחים בריאים לילדים חולי סרטן. בפרויקט משתתפים סטודנטים מתוכניות אימפקט (!IMPACT), שח"ק והישג, והוא מתבצע בליווי ובהדרכה מקצועית של העו"סיות המחוזיות באגודה למלחמה בסרטן.

 • נופש משפחות לילדים חולי סרטן ולבני משפחותיהם - מדי שנה, האגודה עורכת נופש למשפחות לילד חולה סרטן, במלון בחיק הטבע. לנופש מגיעות כ-120 משפחות מכל קצווי הקשת: יהודיות וערביות, דתיות וחילוניות, עולים חדשים וילידי הארץ. המשפחות נהנות מבילוי בפארק המים, הפארק המוטורי בשפיים, ומתכנית אמנותית עשירה, בהשתתפות מיטב אמני ישראל. נופש זה מהווה הזדמנות מיוחדת למשפחות לקחת פסק זמן מהמאבק במחלה, מהמתח והחרדה הנלווים לטיפולים הקשים ומאפשר לחולה ולבני המשפחה הבריאים לבלות יחד, לצבור חוויות ולאגור כוחות לקראת המשך ההתמודדות.

 • 'תנו לילדים את העולם' ע"ש מירי שיטרית – האגודה מממנת את נסיעתן של משפחות של ילד חולה סרטן, הנמצא בשלבי מחלה מתקדמים, לשהייה של שבוע ימים בכפר הילדים 'תנו לילדים את העולם' באורלנדו, פלורידה. במהלך הנסיעה מבקרות המשפחות בפארקים השונים ונהנות מכניסה חינם למתקנים ומאטרקציות נוספות. טיול זה הוא במקרים מסוימים הבילוי האחרון של כל המשפחה יחד.

 • ימי כיף ומופעים לילדים חולי סרטן - כרטיסים למופעי ילדים, מופעי מוזיקה, פארק שעשועים, אירועים מיוחדים כגון מופעי חנוכה ושלל אטרקציות לילדים, המעניקים להם שעות של הנאה ואתנחתא מההתמודדות עם המחלה.

 • שירות ייעוץ לשיקום נוירו-פסיכו-אונקולוגי - השירות מיועד לילדים מחלימים ולבני המשפחה, וכולל ייעוץ ראשוני והכוונה, הדרכה בנושא חזרה לבית הספר ושגרת החיים במשפחה ובקהילה. כמו כן, ניתן ליווי מקצועי והדרכה לאנשי מקצועי העובדים עם ילדים ובני משפחותיהם במחלקות האונקולוגיות בבתי החולים ובקהילה.

 • ייעוץ מיני – ייעוץ בנושאי דימוי גוף ומיניות לחולים/ות, בכל הגילים, עם בני זוג או ללא. הייעוץ כולל: מידע על השפעות מחלת הסרטן על המיניות ועל הפוריות; ייעוץ באשר לאפשרויות הטיפול ושיקום התפקוד המיני; הכוונה למומחים מקצועיים נוספים.

 • 'להיראות טוב - להרגיש טוב יותר'® ע"ש פרנסין רובינסון - פרויקט אשר במסגרתו מעניקים אנשי מקצוע מתחום הקוסמטיקה, עיצוב השיער והאיפור, סדנאות איפור וסידור שיער לאימהות ולילדים/ות חולי סרטן ברחבי הארץ וללא תשלום. הפרויקט מתקיים במחלקות הילדים בבתי החולים ובסניפי האגודה למלחמה בסרטן.

 • שירות הדרכת הורים של ילד המתמודד עם סרטן – כאשר ילד חולה בסרטן, כל המשפחה נכנסת לתקופת התמודדות ארוכה ומורכבת. כדי להקל על ההורים והסבים והסבתות בתקופה זו ולסייע להם, במידע, בתמיכה ובכלים מעשיים, מפעילה האגודה למלחמה בסרטן שירות הדרכה וסיוע בהתמודדות עם שאלות כגון כיצד להתמודד עם תקופת הטיפולים, עם מצבי משבר וחולי ועוד.

 • 'צעדים לאיכות חיים'® - פרויקט הנועד לחשוף את חולי הסרטן, בהם גם ילדים, ליתרונות הבריאותיים הגלומים בפעילות הגופנית, ולעודדם לשלב פעילות מתוכננת ומובנית בשגרת חייהם. הפרויקט נערך במרכזים רפואיים ברחבי הארץ, בהנחיה קבוצתית של פיזיותרפיסטים.

 • מרכזי התמיכה 'חזקים ביחד'® - במרכזים אלו הפועלים במקומות רבים ברחבי הארץ, מופעלות קבוצות תמיכה בהנחיית אנשי מקצוע מתחום הפסיכו-אונקולוגיה המיועדות להורים לילדים חולים, וכן לאחים/אחיות של הילד החולה, ולסבים וסבתות.

 • סיוע כספי - האגודה למלחמה בסרטן מעניקה סיוע כספי חד-פעמי למשפחות לילדים חולי סרטן. הבקשות מופנות באמצעות העובדים הסוציאליים בבתי החולים השונים, ומיועדות למשפחות של החולים הזכאים לסיוע של רשויות הרווחה. מענק זה של האגודה למלחמה בסטן מספק למשפחות 'אויר לנשימה' עד להסדרת ההליכים הבירוקרטיים.


מכתבי המלצה

 • "הופתעתי כמה לתלמיד שלי יש כוח ורצון ואהבה לחיים. הוא דינמי, חרוץ, יש לו חלומות ללמוד מחשבים, לטייל ולהיות מספר אחד בכיתה. חשבתי לעצמי, כמה אני יכול ללמוד ממנו וכמה הסיוע והלמידה עוזרים לו. תודה לכם שנתתם לי את הזכות להשתתף בפרויקט שלכם – השלמת חומר למידה לתלמידים שחולים בסרטן." [סטודנט מתנדב]

 • "עקב המחלה והשהות בבתי החולים נוצר קושי נפשי סביב נושא הלימודים, וזה בנוסף לקשיים הרגשיים סביב המחלה והטיפולים. המחשבות כי הילד לעולם לא יוכל להשלים את הפער בלימודים, כאשר לפני המחלה הוא היה במקום ראשון בלימודיו ונחשב לתלמיד מצטיין. הגעתו של הסטודנט והעזרה בלימודים החזירו גם לילד שלי את החשק לחזור, בימים שהוא יכול, לבית הספר, ללימודים ולחברים, ולהרגיש שהוא אחד מהם." [אימא של ילד חולה סרטן]

 • "נופש מהנה מאוד, מושקע, יחס חם, תודה על ההתחשבות בבקשות, על תשומת הלב האישית לכל משפחה ומשפחה, פעילויות מגוונות, ממלאות את שעות היום ואף מאפשרת מנוחה להורים. נקודת אור חשובה בהתמודדות היומיומית עם הטיפולים והמחלה. אירוח מושלם. תודה רבה וענקית לכם! [הורים לילד חולה סרטן שהשתתפו בנופש המשפחות של האגודה]

הנכם מוזמנים לפנות למחלקת שיקום ותמיכה של האגודה למלחמה בסרטן בכל שאלה ובקשה הנוגעת להתמודדות עם ילדים חולי סרטן: טל': 03-5721678, דוא"ל: shikum@cancer.org.il
ניתן לפנות לשירות המידע הטלפוני המאויש 24 שעות ביממה, למענה על שאלות ולקבלת חומרי הסברה בנושא מחלות הסרטן, דרכי מניעתן ואבחון מוקדם, זכויות ושירותים ועוד, ללא תשלום.
'טלמידע'®: 1-800-599-995
'טלמידע'® בשפה הערבית: 1-800-36-36-55
'טלמידע'® בשפה הרוסית: 1-800-34-33-44
מרכז המידע: 03-5721608
'טלתמיכה'®: שירות תמיכה נפשית ראשונית: 1-800-200-444

פורום להורים שילדם חלה בסרטן

ה'טלמידע' של האגודה מאוייש 24 שעות ביממה לשיחת חינם:

1-800-599-995


מעודכן לינואר 2019