לתרומה

מחלימי סרטן
ארגון בעלי סטומה

ארגון בעלי הסטומה בישראל

עוד בנושא

ארגון בעלי הסטומה פועל תחת מחלקת השיקום של האגודה למלחמה בסרטן.

בארגון רשומים חברים שעברו ניתוחים להטיית השתן או הצואה (לא רק על רקע של מחלת סרטן), כך שההפרשות מנוקזות דרך סטומה (פיום) באמצעות שקית הנמצאת בדופן הבטן, ולאפשר להם קיום אורח חיים תקין.

 

חברי הארגון מקבלים את הביטאון "פתחון פה", המתפרסם פעם - פעמיים בשנה ומכיל מאמרים בנושאים חשובים לבעלי סטומה דוגמת תזונה, טיפול בעור, מידע על זכויותיהם, החיים האינטימיים עם סטומה ועוד.

 

 

בקשה לקשר עם מתנדב - ארגון בעלי סטומה

 

האגודה למלחמה בסרטן משתתפת במימון תקנים של אחיות סטומה בבתי החולים ובקהילה. אחיות אלה נותנות מידע לפני ואחרי הניתוח, מתאימות באופן אישי את הציוד לטיפול בסטומה, מדריכות מטופלים לטיפול עצמי ונותנות מענה לבעיות שוטפות, איתן מתמודדים בעלי סטומה וקרוביהם. במידת הצורך הן מפנות לאנשי מקצוע נוספים. רשימת אחיות סטומה מעודכנת מתפרסמת בביטאון "פתחון פה", בחוברת זו ובאתר האגודה למלחמה בסרטן. כמו כן, ניתן לקבל מידע על אחיות סטומה בארצות השונות עבור בעלי סטומה הנמצאים בחו"ל.

 

bul3 רשימת אחיות הסטומה ברחבי הארץ

מעודכן לחודש נובמבר 2018

 

בארגון פועלת קבוצה ייחודית לצעירים עם סטומה (בני 20-40). קבוצה זו הוקמה במטרה לספק מידע ותמיכה לצעירים לפני ואחרי הניתוח ולסייע בהתמודדות בשלבים שונים של הטיפול עם הדגשים לקבוצת גיל זו.

 

לקבלת פרטים נוספים, יעוץ או הרשמה לארגון בעלי הסטומה באגודה למלחמה בסרטן, רח' רביבים 7 גבעתיים, ניתן להתקשר לטלפון מספר 03-5721618.