לתרומה
חפש
הסברה והדרכה
סקירת מחקרים וחידושים בתחום הסרטן

מחקר: שיעורי הפסקת עישון נמוכים יותר בקרב מעשני סיגריות מנטול

עוד בנושא

הערה חשובה
המידע המובא כאן תורגם ותוקצר על ידי האגודה למלחמה בסרטן. ניתן לקרוא את המאמר המלא על פי ציון מקום פרסומו. התוכן נועד לספק מידע בלבד, ואינו משמש המלצה טיפולית או תחליף להתייעצות עם מומחה בכל תחום. במקרה של בעיה רפואית כלשהי יש לפנות לרופא/ה.חוקרים מאוניברסיטת בולטימור בארה"ב בדקו את שיעורי הניסיונות ושיעורי ההצלחות של הפסקת עישון בקרב מעשני סיגריות מנטול (סיגריות בטעם מנטה) וסיגריות לא מסוג מנטול.

 

החוקרים השתמשו בנתונים מ-2003 ומ-2006-2007, של סקר לאומי בנושא עישון.

 

הם מצאו, כי בשנת 2003 ובשנת 2007, שיעור המעשנים סיגריות לא מסוג מנטול היה 70%, שיעור מעשני סיגריות המנטול היה 26% ול-4% לא הייתה העדפה. שיעור ניסיונות הפסקת העישון היו גבוהים ב-4.3% ב-2003 וב-8.8% ב-2007 בקרב מעשני סיגריות המנטול לעומת מעשני סיגריות לא מסוג מנטול.

 

לעומת זאת, שיעורי ההצלחה של מעשני סיגריות המנטול היו נמוכים יותר ב-3.5% לגבי הפסקה בשנה האחרונה וב-6% לגבי הפסקה ב-5 השנים האחרונות, מאשר השיעורים של מעשני הסיגריות לא מסוג מנטול.

 

מכאן, מסיקים החוקרים, שמעשני סיגריות מנטול נוטים יותר לנסות להפסיק לעשן, אך פחות מצליחים בכך.

 

המחקר פורסם ב-7.2011 בכתב העת American Journal of Public Health.

 

עלה לאתר: אוגוסט 2011

 

בחזרה לרשימת המאמרים בנושא עישון  >>


המידע מופק ממקורות שונים ואין האגודה למלחמה בסרטן אחראית לו. ניתן לקרוא את המאמר על פי ציון מקום פרסומו.

 

המידע הניתן על ידי האגודה למלחמה בסרטן הוא לידיעה כללית בלבד ואינו משמש כהמלצות טיפוליות או כבסיס להמלצות טיפוליות. אין לראות בו תחליף להיוועצות אישית וטיפול על ידי הצוות הרפואי. במקרה של בעיה רפואית כלשהי יש לפנות לרופא/ה.