לתרומה
חפש
דף הבית
הודעות הדוברת

התמודדות בריקוד עם מחלת הסרטן

28/05/2007

עידו, בחור צעיר חולה סרטן המאושפז בבית חולים, מגלה את מיכל, חולת סרטן צעירה אף היא במיטה הסמוכה. הגורל מוביל אותם לדיאלוג, שזר לא יבין. רם, חולה סרטן ותיק, מצטרף אליהם ומוביל אותם לשכלול שפתם הפרטית. המפגש מביא את השלישיה להתעלות נפשית המסייעת להם ולו רק במעט, בהתמודדות היומיומית עם המחלה, ומהווה סימן ברור לנצחון הנפש על הגוף.

 

משפטים אלו מתארים בקצרה את עלילות סרטון הוידאודאנס הקשור בהתמודדות עם מחלת הסרטן. עדי גרינהולץ (36), מפיק ויוצר במשותף עם שרון מימון, התמודד עם מחלתה של אימו, כשהיתה בת 46. בכוחותיה האחרונים רקדה אימו בבר המצווה שלו כל הערב. ארבעה חודשים לאחר מכן, נפטרה. עדי, רקדן חובב אצל ניב שינפלד בסוזאן דלל, החליט לעסוק בצד הנפשי של חולי הסרטן ובחר במדיית הוידאו דאנס להעברת המסר. סיפורה של אימו, שהשתדלה להיות במצב רוח שמח, רקדה, שרה ונגנה גם תוך כדי ההתמודדות עם מחלתה, ליווה את עשיית הסרטון. יחד עם שרון מימון, בימאית הוידאודאנס גובשו הרעיון והתסריט.

 

 

הפרוייקט התנדבותי כולו. "מרגש לראות את ההתנדבות של הצוות, אשר נטל על עצמו במקצועיות וברצינות מלאה את המשימה והשקיע מזמנו וממרצו מתוך רצון טוב", אומר גרינהולץ. "חדורי אמונה בחשיבות הנושא הרגשנו שהמדיום של וידאודאנס מתאים מאוד להעברת המסר. הוא משלב בין המופשט לריאליזם ומאפשר לצופים לחוות את שאנו מבקשים להעביר תוך מקסום החוויה באמצעות השילוב של המחול והאמצעים הקולנועיים. עבורנו, העבודה בעלת חשיבות עצומה בשל נגיעתה במצוקת האדם ובשל אוניברסליות הנושא מכל בחינה אפשרית".

 

בין המשתתפים עוד בפרויקט: שרון מימון (בימאית ויוצרת), אנדראס מרק (כוריאוגרף) הרקדנים נוגה גולן, בועז טרון ונחשון שטיין ועוד.

 

מירי זיו, מנכ"ל האגודה למלחמה בסרטן: "נושא התמודדות עם מחלת הסרטן נוגע בכל אחד שהכיר מישהו שחלה. חווית הצפיה בוידאודנס זה, מאפשרת כניסה זמנית לעולמם הפרטי של החולים הצעירים, הבנה של החוויה, השתתפות ולבסוף, גם תקווה".

 

היצירה תוצג בפתיחת פסטיבל וידאנס, בסינימטק תל אביב, ערב הפתיחה 31.5.07 בשעה 22:00 במסגרת מקבץ ישראלי ראשון.

 

 © כל הזכויות שמורות לאגודה למלחמה בסרטן בישראל