לתרומה
חפש
מידע לחולים
תרופות וטיפולים

סלינקסור – Selinexor (אקספוביו® - ®Xpovio)*

עוד בנושא
מידע לחולים
מוקדי מידע ותמיכה
מעון צ'ארלס קלור
פורומים מקצועיים
תרופות וטיפולים
תרופות וטיפולים במחלת הסרטן
תרופות וטכנולוגיות לטיפול במחלת הסרטן
רשימת התרופות והטכנולוגיות שנכנסו לסל הבריאות
בתי מרקחת המוכרים תרופות בהנחה -כתב העדר אחריות
הטיפול הניתוחי (כירורגי)
תרופות וטיפול כימותרפי
טיפול קרינתי (רדיותרפיה)
תרופות וטיפול הורמונלי
טיפול ביולוגי (מכוונן, ממוקד מטרה)
אימונותרפיה
מרפאות עור לחולי סרטן
טיפולי סרטן והסיכון לפגיעה לבבית
קנאביס רפואי לחולי סרטן
טיפול בתא לחץ לנזקי קרינה
טיפול פוטו דינמי
סטרואידים
גורמי גדילה המטופוייטיים
כאב והטיפול בו
רפואה משלימה וסרטן
תזונה לחולה סרטן
השתלת תאי גזע ומח עצם
שירות ייעוץ בנושא טיפול תומך וסוף החיים
טיפול תרופתי לגמילה מעישון
קבוצות ומרכזי תמיכה
מחקרים קליניים בישראל
התמודדות ושיקום
פעילויות למחלימי סרטן
זכויות חולי הסרטן
ארועים וימי עיון
סקירת מאמרים
סיפורי התמודדות
חיים עם סטומה
שירות ייעוץ בנושא טיפול תומך וסוף החיים
אתר 'כמוני'
אתרים נוספים
גנטיקה וסרטן

דף מידע זה מתאר את התרופה סלינקסור, את אופן נטילתה ואת תופעות הלוואי האפשריות כתוצאה מהשימוש בה. מומלץ לעיין בדף המידע יחד עם חוברת האגודה למלחמה בסרטן העוסקת במחלתך, הכוללת מידע ועצות נוספים, וכן בעלון לצרכן של התרופה. כמו כן, ייתכן שהתרופה תוצע לך במסגרת מחקרים קליניים הבדוקים את יעילות הטיפול במחלתך. 

*או תרופות המכילות חומר פעיל דומה בעלות שמות מסחריים אחרים.
**המידע כתוב בלשון זכר, אך מתייחס לנשים וגברים כאחד.


מהי התרופה וכיצד היא פועלת?

סלינקסור היא תרופה מסוג מעכב סלקטיבי של יצוא חלבונים מגרעין התא (selective inhibitor of nuclear export - SINE), החוסמת את פעילותו של חלבון המכונה Exportin 1 (XPO1 או CRM1) המצוי במגוון גידולים ממאירים, והקשור להעברת חלבונים מדכאי גידול ואחרים אל מחוץ לגרעין התא. חסימתו מאפשרת לרבים ממדכאי הגידול להצטבר בחזרה בגרעין, שם הם יכולים לפעול באופן סלקטיבי לגרימת מוות תאי מתוכנן (אפופטוזיס) לתאים עם נזק גנומי, כגון תאי גידול, מבלי לפגוע בתאים התקינים.

אופן הטיפול בתרופה

התרופה היא טבליה שיש ליטול עם מים, בשעה קבועה ובימים קבועים, עם או בלי מזון, בדיוק בהתאם להוראות הרופא. אין ללעוס, לשבור, לרסק או להמיס את הכמוסה. במידה ושכחת ליטול או הקאת מנת תרופה, יש לדלג עליה וליטול את המנה הבאה במועד הקבוע. 

ייתכן שלפני ובמהלך הטיפול בסלינקסור תקבל תרופות למניעה והפחתה של בחילות והקאות היכולות להיגרם בעקבות הטיפול. יש ליטול אותן בהתאם להוראות הרופא.

רישום התרופה בסל שירותי הבריאות בישראל

סל שירותי הבריאות מכיל רשימה מוגדרת של בדיקות, תרופות, תכשירים וטיפולים שחברי קופת החולים זכאים לקבל מהקופה שלהם, מתוקף חוק ביטוח בריאות ממלכתי. הסל מתעדכן אחת לשנה.

לצד כל תרופה או טיפול בסל רשומים התנאים והמגבלות לקבלתו במסגרת הסל (אוכלוסיית יעד, סוג מחלה, שלב המחלה, סוג ומספר קווי טיפול קודמים ופרמטרים קליניים נוספים). תנאים ומגבלות אלה נקראים "התוויה".

התנאים והמגבלות המלאים מפורטים באתר כל הבריאות של משרד הבריאות, והם אלה המחייבים את הקופות במתן אישור לקבלת התרופה.

סלינקסור רשומה בישראל לטיפול בלימפומה מסוג DLBCL, חוזרת או רפרקטורית, לאחר שני קווי טיפול לפחות, בחולים שלא מתאימים להשתלה ולטיפול במיאלומה נפוצה חוזרת או רפרקטורית, בהתוויות מסויימות.

הערות חשובות לפני ובעת הטיפול בתרופה

 • לפני השימוש בסלינקסור, חשוב לדווח לרופא המטפל על כל תרופה (עם או בלי מרשם), ויטמין או תוסף מזון שאתה נוטל.
 • במהלך הטיפול, חשוב לשתות הרבה כדי למנוע התייבשות, ולצרוך מזונות עם ערך קלורי גבוה למנוע ירידה במשקל.
 • דווח לרופא המטפל במקרה שאתה סובל או סבלת מדימומים או זיהום. בדיקות דם ייערכו לפני הטיפול, במהלכו (בעיקר ב-3 החודשים הראשונים) ולפי הצורך.
 • דווח לרופא המטפל מייד בכל מקרה שאתה סובל מדימומים ללא סיבה במהלך הטיפול בסלינקור.
 • אין ליטול סלינקסור בהריון או להניק בעת הטיפול בתרופה, שכן היא עלולה לגרום לנזק לעובר ולתינוק.
 • הימנעות מנהיגה והפעלת מכשור כבד: השימוש בתרופה עלול לגרום לסחרחורות ולהפרעות נוירולוגיות כגון בלבול ועייפות. אל תנהג או תפעיל מכשור כבד בזמן השימוש בתרופה כל עוד אתה חש בתופעות אלה.
 • ראה "מידע חשוב נוסף" בסוף דף מידע זה.


תופעות לוואי אפשריות


בדף מידע זה מתוארות תופעות הלוואי העיקריות והשכיחות ביותר ותופעות ששכיחותן נמוכה יותר, במטרה לתת לך מידע מוקדם על תופעות אפשריות כתוצאה מהשימוש בתרופה.

דווח לצוות הרפואי על כל תופעת לוואי המדאיגה אותך, או שאינה מובאת בדף זה.

תגובתו של כל אדם לטיפול הניתן לו היא ייחודית. חלק מהאנשים חווים מעט מאוד תופעות לוואי, בעוד אחרים חווים יותר. במהלך הטיפול, תיפגש בקביעות עם הרופא המטפל שיעקוב אחר השפעות הטיפול.

הרופא שלך יכול לרשום לך תרופות לטיפול בחלק מתופעות הלוואי. הקפד על נטילת התרופות על פי ההנחיות, על מנת להפיק מהן את התועלת המירבית. הצוות המטפל בך יוכל לייעץ לך על דרכים נוספות להקלה על תופעות הלוואי. באם תופעות הלוואי מקשות עליך במידה רבה, יתכן כי הרופא המטפל יחליט על שינוי מינון התרופה, או הפסקתה באופן זמני או קבוע.

תופעות לוואי שכיחות

עייפות ותשישות

בזמן הטיפול בתרופה ייתכן ותחוש עייפות וחולשה, גם ללא מצב של חסר דם (אנמיה). נסה לנוח ככל הנדרש ולא להתאמץ יותר מדי. כדי לאזן את העייפות מומלץ לבצע פעילות גופנית קלה, כגון הליכות קצרות.

האגודה למלחמה בסרטן מפעילה את פרויקט "צעדים לחיים בריאים"® החושף את חולי הסרטן ליתרונותיה הבריאותיים של פעילות גופנית, מעודדם לשלב פעילות מתוכננת ומובנית בשגרת החיים בליווי והדרכה על ידי אנשי מקצוע. להצטרפות: 03-5721618
לאגודה למלחמה בסרטן חוברת בנושא 'תשישות ועייפות אצל חולי סרטן' המכילה מידע נוסף ודרכי התמודדות עם התופעה. לקבלת החוברת ללא תשלום ניתן לפנות בשיחת חינם ל'טלמידע'® של האגודה בטל.1-800-599-995.

בחילות והקאות

אלה הן תופעות לוואי שכיחות בעת הטיפול בסלינקסור העלולות לעיתים להיות חמורות. הן עלולות להשפיע על היכולת לאכול ולשתות כראוי. קיים חשש שתאבד נוזלים ומלחים חיוניים (אלקטרוליטים) ותהיה בסכנת התייבשות. לפני ובזמן הטיפול בתרופה תקבל טיפול שמטרתו למנוע או להחליש את עוצמתן של בחילות והקאות. אם לא ניתן לשלוט בתופעה, או שהיא נמשכת, דווח על כך לרופא שלך. ייתכן ויהיה צורך במתן נוזלים לתוך הוריד או בטיפולים אחרים למניעת התייבשות.


להלן מספר המלצות להפחתה או מניעה של בחילות ו/או הקאות:

 • המנע ממאכלים שעלולים להחמיר את התסמינים, כמו מאכלים שומניים, חריפים או חומציים (לימונים, עגבניות, תפוזים).
 • נסה לאכול ארוחות קטנות כל כמה שעות וללעוס היטב, ולצרוך מזונות קרים או בטמפרטורת החדר.
 • נסה להשתמש בכדורים נוגדי צרבת, לאכול קרקרים או טוסט, לשתות משקה עם נענע או ג'ינג'ר אייל, ולהשתמש בשורש ג'ינג'ר טרי טחון במזון, או בג'ינג'ר מסוכר.
 • היעזר בגישות טיפוליות שאינן תרופתיות המגבירות את מידת השקט הנפשי, כגון דיקור או דמיון מודרך.

שלשול

שלשול הוא תופעת לוואי שכיחה של הטיפול בסלינקסור העלול לעיתים להיות חמור. הרופא המטפל ירשום עבורך טיפול תרופתי מתאים להתמודדות עם שלשול. חשוב מאד להקפיד על שתייה מרובה כל עוד אתה סובל משלשולים. אם לא ניתן לשלוט בתופעה, או שהיא נמשכת, דווח על כך לרופא שלך. ייתכן ויהיה צורך במתן נוזלים לתוך הוריד או בטיפולים אחרים למניעת התייבשות.

חוסר תיאבון, שינויים בטעמי המזון וירידה במשקל

התרופה עלולה להשפיע על התיאבון ולגרום לירידה במשקל. ייתכן שיופיעו שינויים בטעמי המזון. ניתן להעשיר את המזון בתבלינים ועשבי תיבול. חלק מהמטופלים מגלים כי בזמן הטיפול מזונות קרים טעימים יותר מאשר מזונות חמים. אם אתה חש טעם מתכתי בפה השתמש בסכו"ם מפלסטיק. נסה לצרוך מזונות בעלי ערך קלורי גבוה כדי לא להפחית במשקל הגוף. מומלץ להתייעץ בנושא זה עם הדיאטנ/ית במחלקה או האחות שיעניקו לך עצות מעשיות בכדי להתמודד עם תופעות אלו. דווח לרופא המטפל על ירידה בתיאבון ובמשקל. הוא עשוי לרשום עבורך טיפול תרופתי להגברת התיאבון או טיפול תזונתי מתאים.

לאגודה למלחמה בסרטן חוברת "הטיפול התזונתי התומך" המעניקה מידע רב, עצות ודרכי התמודדות עם תופעות שונות הקשורות בתזונה בזמן הטיפולים. לקבלת החוברת ללא תשלום ניתן לפנות בשיחת חינם ל'טלמידע'® של האגודה למלחמה בסרטן בטל. 1-800-599-995. כמו כן, ניתן להתייעץ בפורום בנושא: פורום תזונה למתמודדים ומחלימים מסרטן בכתובת: www.cancer.org.il

עצירות

קיימת אפשרות שתסבול מעצירות. ניתן להקל על התופעה באמצעות שתייה מרובה של נוזלים, תוספת של סיבים תזונתיים למזון ופעילות גופנית מתונה עשויים לסייע לטפל בתופעה. ייתכן שתצטרך ליטול תרופות משלשלות לטיפול בבעיה. תוכל לרכוש את התרופות בבית המרקחת גם ללא מרשם רופא. עדכן את הרופא אם אתה סובל מעצירות הנמשכת יותר מיומיים-שלושה.

לאגודה למלחמה בסרטן חוברת "הטיפול התזונתי התומך" המעניקה מידע רב, עצות ודרכי התמודדות עם תופעות שונות הקשורות בתזונה בזמן הטיפולים. לקבלת החוברת ללא תשלום ניתן לפנות בשיחת חינם ל'טלמידע'® של האגודה למלחמה בסרטן בטל. 1-800-599-995. כמו כן, ניתן להתייעץ בפורום בנושא: פורום תזונה למתמודדים ומחלימים מסרטן בכתובת: www.cancer.org.il

חום גבוה

דווח לצוות הרפואי אם חלה עליה בחום הגוף מעל 38°C.


ירידה בייצור טסיות הדם (תרומבוציטופניה) – סיכון מוגבר לפציעות ודימומים

השימוש בתרופה עלול להפחית את ייצור טסיות הדם, המסייעות ביצירת קרישת הדם ומניעת דימומים או פציעה. זוהי תופעת לוואי שכיחה של התרופה. מספר הטסיות בדמך יבדקו באופן קבוע לפני ובמהלך הטיפול. במקרים מסוימים ייתכן ותצטרך לקבל עירוי טסיות. דווח מיד לרופא המטפל במקרה של דימום או חבלה ללא סיבה, כגון דימום מהאף או מהחניכיים, דם בשתן או בצואה, הופעת נקודות אדומות או פריחה על העור או שטפי דם בידיים או ברגליים.

להלן מספר המלצות למניעת פציעות ודימומים:

 • הימנע משימוש בסכין גילוח (ניתן להשתמש במכשירים חשמליים להסרת שיער/גילוח)
 • הקפד על אמצעי זהירות בזמן ביצוע פעילויות ספורט, גינון וכו') העלולות לגרום לפציעות או דימומים (למשל שימוש בציוד, ביגוד והנעלה מתאימים), ובחר פעילות גופנית התואמת יכולתך.
 • הימנע מנטילת תרופות המשתייכות לקבוצת נוגדי דלקת שאינם סטרואידים   (NSAID)  כגון אספירין ואדוויל, המגבירות את הסיכון לדימומים. התייעץ עם הצוות הרפואי על תרופות שאינן מגבירות סיכון זה.
 • צחצח את השיניים במברשת שיניים רכה, והימנע משימוש בחוט דנטלי וקיסמים.

ספירות נמוכות של תאי דם אדומים (אנמיה)

תופעת לוואי שכיחה של הטיפול. במהלך הטיפול יבוצעו בדיקות דם שגרתיות בכדי לעקוב אחר רמת כדוריות הדם האדומות בדמך, ולמנוע תופעות לוואי כגון אנמיה, שתסמיניה הן קוצר נשימה, חיוורון, עייפות וחולשה. יש לדווח לרופא המטפל מיידית על הופעת תסמינים אלו. במקרים קשים של אנמיה יתכן צורך במתן עירוי דם. יש לזכור כי אנמיה שנגרמת כתוצאה מהטיפול היא במרבית המקרים זמנית וחולפת. 

ירידה בייצור תאי הדם הלבנים (נויטרופניה או לויקופניה) – סיכון לזיהומים

הטיפול בתרופה עלול להפחית את ייצור תאי הדם הלבנים המיוצרים על ידי מח העצם, ובכך להגביר את הסיכון להופעת זיהומים ומחלות. במהלך הטיפול בתרופה רמת כדוריות הדם הלבנות תיבדק בקביעות על ידי הצוות הרפואי, ובתדירות גבוהה יותר במהלך 3 חודשי הטיפול הראשונים. אם יימצא שהיא נמוכה, ייתכן והטיפול בתרופה יידחה או שיופחת המינון שניתן לך.

חשוב לפנות באופן מיידי להתייעצות רפואית באחד המקרים הבאים:

 • עליה בחום הגוף מעל 38 מעלות צלזיוס.
 • הרעה פתאומית בהרגשה הכללית, גם אם חום הגוף תקין.
 • הופעת תסמינים העלולים להעיד על זיהום, כגון: כאבי גרון, כאבי שרירים, צמרמורת, שיעול, כאב בזמן מתן שתן, או תכיפות במתן השתן.

להלן מספר המלצות למניעת זיהומים:

 • רחיצת ידיך וידי מבקריך זו הדרך הטובה למנוע התפשטות זיהום.
 • הימנע משהייה במחיצת אנשים החולים במחלות זיהומיות.
 • הימנע מטיפול בפסולת של חיית מחמד.
 • שמור על כל פצע או חתך- נקי.
 • הקפד על רחצה יומיומית ובריאות הפה (צחצוח שיניים באופן קבוע).
 • מומלץ להתייעץ עם הרופא או האחות בטרם תקבע ביקורים או טיפולים אצל רופא השיניים.
 • הימנע מלגזור את העור סביב הציפורן או ציפורן חודרנית.
 • התייעץ עם הרופא או האחות בטרם את או מי שמתגורר אתך מקבלים חיסון כלשהו.

מחסור בנתרן בדם (היפונתרמיה)

ייתכן שהתרופה תגרום לירידה מתחת לנורמה של רמת הנתרן בדם. זוהי תופעה שכיחה בטיפול בסלינקסור. רמות נמוכות של נתרן בדם יכולות להתרחש במקרה של בחילות, הקאות, שלשול, התייבשות או אובדן תיאבון כתוצאה מהטיפול בסלינקסור. אין חובה שיופיעו תסמינים לירידה ברמות הנתרן בדם. רמות הנתרן שלך ינוטרו במהלך הטיפול בסלינקסור, בתדירות גבוהה יותר בחודשיים הראשונים של הטיפול, ולאחר מכן כנדרש. היפונתרמיה קלה מתבטאת בחולשה כללית ובכאב שרירים. דווח לצוות הרפואי אם אתה חש בלבול וירידה בריכוז, לרבות אובדן הכרה, וכן תופעות כגון הקאות, חולשה, עייפות רבה וכאבי ראש. ייתכן כי תקבל נוזלים בעירוי במקרה של מחסור בנתרן בדם.

קוצר נשימה (דיספניה)

לעיתים תופעה זו מופיעה אצל חלק מהמטופלים, בעיקר אם הנך סובל מבעיה רפואית בריאותיך. אם הנך חש בקוצר נשימה - יידע את הרופא שלך על כך 

זיהום בדרכי הנשימה העליונות (תסמינים דמויי הצטננות)

השימוש בתרופה עלול לגרום לתסמינים דמויי הצטננות ותחושה כללית לא טובה, כולל נזלת, גודש באף, עיטושים, כאב גרון, שיעול וכד'. 

שיעול

לעיתים תופעה זו מופיעה אצל חלק מהמטופלים. דווח לרופא המטפל אם אתה סובל משיעול שהולך ומחמיר.

הפרעות נוירולוגיות

התרופה עלולה לגרום לבעיות נוירולוגיות חמורות, היכולות להתבטא בשינויים במצב הנפשי, כולל בלבול, הפרעה קוגניטיבית, ישנוניות, הזיות, רמת תודעה ירודה ועילפון. יש להיזהר מפני נפילות. במידה והנך חש אחד או יותר מהתסמינים המצויינים לעיל, יש לדווח באופן מיידי לצוות הרפואי. 

עלייה ברמות הסוכר בדם

אתה עלול לחוות שינויים ברמות הסוכרים בדם במהלך נטילת התרופה. ייערכו לך בדיקות דם ושתן להערכת רמות הסוכרים בדם. יש לפנות לרופא המטפל באופן מיידי במידה ואתה חווה צמא קיצוני, מתן שתן לעיתים תכופות, או רעב קיצוני. 

סחרחורות

ייתכן שתסבול מסחרחורות בזמן השימוש בתרופה. דווח על כך לרופא המטפל בך אם אתה מודאג מהתופעה.

נדודי שינה (אינסומניה)

אם אתה חווה קשיים בהירדמות ושינה, תוכל להסתייע בעצות הבאות. אם התופעה נמשכת, היוועץ עם הצוות הרפואי שייתן לך טיפול תרופתי מתאים.

עצות הקשורות בנדודי שינה:

 • הקפד על שעות שינה קבועות כל יום
 • דאג שהטמפרטורה בחדר מתאימה לך
 • הקדש זמן לרגיעה לפני השינה – התקלח, קראי ספר או האזן למוסיקה.
 • עשה פעילות גופנית קלה בכל יום שתסייע לעייף אותך
 • הימנע מקפאין משעות אחר הצהרים המוקדמות (קפה, תה, שוקולד ומשקאות קולה)
 • אכול משהו קטן לפני השינה כדי שלא תתעורר מרעב.
 • הסתייע בטכניקות הרגעה – דמיון מודרך והאזנה למוסיקה מרגיעה

התייבשות

במקרה של התייבשות, ייתכן שיהיה צורך במתן נוזלים בעירוי או בטיפולים אחרים למניעת התייבשות. דווח לרופא על תופעה זו. 

דלקת ריאות

התרופה עלולה לגרום לדלקת ריאות בזמן הטיפול. דווח מיד לצוות המטפל במידה ואתה מפתח תסמינים חדשים או החמרה של התסמינים הבאים: קשיי נשימה, קוצר נשימה, שיעול או חום.

דימום מהאף

ייתכן שהטיפול בתרופה תגרום לדימום מהאף. דווח לרופא על כך. 

שינויים במדדי המלחים והמינרלים

במהלך הטיפול בתרופה ייערכו לך בדיקות דם בקביעות כדי לעקוב אחר רמות במדדים בדם. במרבית המקרים ניתן לאתר תופעה זו בבדיקות הדם בטרם תחוש בתסמינים כלשהם. 

שינויים בתפקודי הכבד ו/או הכליות

בזמן השימוש בתרופה ייתכנו שינויים בתפקודי הכבד ו/או הכליות המחייבים מעקב רפואי. מעקב אחר תפקודי הכבד והכליה יתבצע באמצעות בדיקות דם במהלך הטיפול בתרופה.

יש לדווח לצוות הרפואי אם אתה מבחין באחד או יותר מהתסמינים הבאים: הצהבה של העור או העיניים, תכיפות גבוהה או ירידה במתן שתן או הופעת שתן בגוון כהה או חום, אגירת נוזלים בבטן, בצקות (כגון נפיחות בקרסוליים), לחץ דם גבוה, עייפות רבה, אנמיה, ירידה בתיאבון, קוצר נשימה והפרעות בקצב הלב. יש להקפיד על שתייה מרובה המסייעת בסילוק התרופה מהגוף.

ראייה מטושטשת

תופעה זו אינה חמורה בדרך כלל. תיתכן התפתחות או החמרת קטרקט לאורך הטיפול בתרופה. עדכן את רופאך אם אתה מרגיש בשינויים בראייה. 

כאבי ראש

ניתן לטפל ביעילות בתופעה זו באמצעות טיפול תרופתי. אם אתה חווה כאבי ראש - פנה לרופא המטפל בך.

מידע חשוב נוסף

 • תוספי מזון ותרופות שונות, כולל תרופות ללא מרשם, צמחי מרפא, ויטמינים, וכד', עלולות להזיק לך בזמן הטיפול. הקפד ליידע את הרופא על כל התרופות והתכשירים שאתה נוטל.

  מניעת הריון: התרופה עלולה לגרום נזק לעובר, ולכן מומלץ לא להיכנס להריון בזמן נטילת התרופה ולמשך שבוע לפחות מתום הטיפול בתרופה.

  אמצעי מניעה: על גברים ונשים להשתמש באמצעי מניעה יעילים בזמן הטיפול בתרופה ולמשך שבוע לפחות מתום הטיפול בתרופה. מומלץ לשוחח עם הרופא המטפל על השיטות למניעת הריון שניתן להשתמש בהן במהלך הטיפול בתרופה.

  הנקה: אין להניק בזמן הטיפול בתרופה ולמשך שבוע מתום קבלת הטיפול האחרון.

  פוריות: הטיפול בתרופה עלול לפגוע בפוריות. יש להיוועץ בנושא עם הרופא המטפל.

  תופעות שאינן מופיעות בדף המידע: אם אתה מבחין בתופעות אחרות שאינן מופיעות בדף המידע, ואתה סבור שהן קשורות בתרופה, תוכל לשוחח על כך עם הרופא או האחות המטפלים בך.

  הגעה לבית החולים: אם עלייך להגיע לטיפול בבית החולים, ללא קשר למחלת הסרטן – ידעי את הצוות הרפואי על הטיפול אותו את מקבלת.

  אנשי קשר בשעת חרום: שמור בהישג יד מידע מלא, כולל אמצעי התקשרות של אנשי קשר אליהם תוכל לפנות בשעת חירום ולקבל מידע ותמיכה.

  אחסון התרופה:
  יש לשמור את התרופה במיכל המקורי, סגור היטב, בטמפרטורת החדר (25-20 מעלות), הרחק מלחות (לא בחדר האמבטיה), הרחק מהישג ידם של ילדים ובעלי חיים.

מידע נוסף בנושא

"חזקים ביחד" - מרכזי קבוצות ומרכזי תמיכה לחולי סרטן, מחלימים ובני משפחתם

פורום רפואה משלימה ומשולבת

תרופות וטיפולים במחלת הסרטן 

תודתנו נתונה ל:
ד"ר גלעד יצחקי, רופא בכיר במערך להמטולוגיה ומרכז תחום CLL, מרכז רפואי רבין, פתח תקווה, על הערותיו והארותיו.

עודכן: מאי 2021
המידע אודות התרופות הניתן על ידי האגודה למלחמה בסרטן הוא לידיעה כללית בלבד ואינו משמש כהמלצות טיפוליות או כבסיס להמלצות טיפוליות. אין לראות בו תחליף להיוועצות אישית וטיפול על ידי הצוות הרפואי, או לעלון לצרכן. במקרה של בעיה רפואית כלשהי יש לפנות לרופא/ה.