לתרומה
חפש
ילדים ומתבגרים חולי סרטן
בוגרים צעירים

על הפרוייקט בוגרים צעירים יוצאים לחיים

עוד בנושא

בוגרים צעירים


קבוצת "בוגרים צעירים – יוצאים לחיים" הוקמה ביוזמתה של האגודה למלחמה בסרטן ומופעלת על ידה, כמענה לצורך בקבוצה תומכת ובצרכים הייחודיים של אוכלוסיית צעירים/ות רווקים/ות בגילאי 20 עד 30 , אשר החלימו ממחלת הסרטן.

צעירים אשר חלו בסרטן מתחילים את חייהם הבוגרים מנקודת זינוק ייחודית וחווים קשיי התמודדות אשר אינם מסתיימים עם ההחלמה. במעבר מהתבגרות לבגרות ויציאה לדרך עצמאית, חווים צעירים בגילאים אלו קושי מיוחד ובדידות ממשית, הנובעים מההתמודדות עם המחלה והאיום שלאחר ההחלמה הפיזית.

היכנסו לפורום להורים שילדם חלה בסרטן למענה על שאלות בנושאים מגוונים, כגון: אבחנה, בדיקות, התמודדות עם המחלה, טיפולים, טיפולים חדשניים שיעילותם עד כה לא הוכחה ועוד.

הם "נופלים בין הכיסאות" מבחינת גילם ומאושפזים במחלקות ילדים, או במחלקות בהם רוב החולים הינם מבוגרים. בנתיב החזרה לשגרה שהופרעה ומעבר לתמיכה פרטנית, זקוקים צעירים אלו למסגרת חברתית תומכת.


על כן, מציעה האגודה למלחמה בסרטן תכנית ייחודית, הנקראת "בוגרים צעירים – יוצאים לחיים". התכנית הינה חממה מקצועית מונחית, המפגישה צעירים אלו במסגרת קבוצת תמיכה ונענית לצרכיהם הייחודיים. עובדות סוציאליות מתחום הפסיכו-אונקולוגיה מטעם האגודה למלחמה בסרטן מנחות את חברי הקבוצה במפגשים קבוצתיים ופרטניים.


להצטרפות לקבוצה, ניתן לפנות למח' שיקום ותמיכה של האגודה למלחמה בסרטן,

בטל. 03-5721678