לתרומה
חפש
דף הבית
הודעות הדוברת

מכון ממוגרפיה חדש במרכז הרפואי ברזילי שבאשקלון

18/09/2006


מירי זיו, מנכ"ל האגודה למלחמה בסרטן מסרה כי:
"סרטן השד הינה המחלה הממארת השכיחה ביותר בישראל ובעולם המערבי בכלל. על פי נתוני האגודה למלחמה בסרטן, כ- 4,000 נשים, מאובחנות מדי שנה כחולות בסרטן השד וכ- 900 מתות מהמחלה. אחת מכל שמונה נשים בישראל, עלולה לחלות בסרטן השד וככל שהמחלה מאובחנת בשלבים המוקדמים עולים סיכויי הריפוי לכ-
90%. בעשור האחרון מסתמן כי מספר הנשים אשר מחלימות מסרטן השד עולה בהתמדה בזכות הגילוי המוקדם ובזכות שיפור דרכי הטיפול והגברת המודעות הנרחבת בארץ".

 

אוקטובר 2006 – חודש המודעות לסרטן השד

כחלק מהגברת המודעות למחלה, מצוין בישראל ביוזמת האגודה למלחמה בסרטן מדי שנה בחודש אוקטובר, "חודש המודעות לסרטן השד" במקביל לשאר מדינות העולם. בחודש זה עורכת האגודה למלחמה בסרטן סידרת אירועים להגברת המודעות לנושא ומקיימת מספר שיתופי פעולה עם גופים וחברות בישראל. במסגרת זו יתקיימו בין השאר יום עיון לנשים שהתמודדו עם סרטן השד שנקרא "לחגוג את החיים" ויום עיון מיוחד לנשים הנמצאות בסיכון גבוה לחלות בסרטן השד וסרטן השחלות. כמו כן, יוצאת האגודה למלחמה בסרטן במסע הסברה נרחב היקף המתמקד בחשיבות הגילוי המוקדם ודרכי הטיפול בסרטן השד. 

  

בשאר ימות השנה פועלת האגודה למלחמה בסרטן במגוון יוזמות, כך למשל יזמה האגודה למלחמה בסרטן את התוכנית הלאומית לגילוי מוקדם של סרטן השד, באמצעות ממוגרפיה המופעלת כיום בשיתוף פעולה עם משרד הבריאות וקופות החולים.

האגודה רכשה ניידת ממוגרפיה כדי לאפשר לנשים המתגוררות ביישובים מרוחקים להיבדק. האגודה מפיקה מסעות הסברה לקידום המודעות לסרטן השד, דואגת לשיפור דרכי הטיפול והשיקום של החולות בסרטן השד, למימון הקמת מרכזים לבריאות השד ועשרות תקנים של אחיות ועובדות סוציאליות לתיאום הטיפול בסרטן השד.
כמו כן האגודה תומכת ומקדמת את המחקר בנושא סרטן השד. האגודה הקימה את "יד – להחלמה" ארגון של נשים שהחלימו מהמחלה המושיטות יד תומכת לנשים שזה עתה חלו ומוכיחות שגם במאבק הזה אפשר לנצח.

   

האגודה למלחמה בסרטן מזמינה את ציבור הנשים לפנות לשירות המידע הטלפוני המאויש 24 שעות ביממה למענה על שאלות על סרטן השד ויתר מחלות הסרטן, ולקבלת חומר הסברה ללא תשלום 1800-599-995.