לתרומה
חפש
דף הבית
הודעות הדוברת

שיטת תרומה חדשה בישראל: תורמים זמן מחשב פנוי למחקר שיסייע למלחמה בסרטן

25/09/2006

במסגרת פרויקט המחשוב השריגי העולמי (  (World Community Grid של יבמ, מתבקשים בעלי מחשבים לתרום את משאבי המיחשוב שלהם, בזמן שהמחשבים אינם נדרשים לעבוד בעומס מלא, לצורך המחקרים,  באמצעות תקשורת אינטרנט.

 

הפרויקט הקרוי "עזור לנצח את הסרטן" “Help Defeat Cancer” הוא גולת הכותרת ברשימת פרויקטים ללא כוונת רווח שהשיקה יבמ למטרות הומניטריות.

 

מאיר ניסנסון מנכ"ל יבמ קרא למשתמשי המחשבים בישראל בכל בית ובכל ארגון ועסק להעמיד את משאבי המחשוב הפנויים שלהם לצורך מטרה חשובה זו.

 

מירי זיו מנכ"ל האגודה למלחמה בסרטן ברכה על ההזדמנות שמספקת יבמ למשתמשי מחשבים גם בישראל להשתתף ולתרום למאמץ המחקר הכלל עולמי לחקר הסרטן. זיו ציינה כי: "למחלת הסרטן אין גבולות גיאוגרפיים ולכן כל הישג מחקרי בתחום מניעת, אבחון או טיפול במחלת הסרטן יתרום ברמה הבינלאומית"  

 

עד היום הצטרפו למבצע למעלה מרבע מיליון אנשים ומוסדות ברחבי העולם המפעילים יותר מ-400,000 מחשבים, כשהם פועלים תחת חלונות, לינוקס או Mac.

כמות  הנתונים שעובדו עד כה שווה לכ-60 שנות עיבוד של מחשב בודד.

 

כמות

 

פרוייקט "עזור לנצח את הסרטן" צפוי לסייע בשיפור ההבנה של המכאניזם העומד בבסיס התפתחות הסרטן, באופן שיוליד טיפולים טובים יותר ותוכניות טיפול בחולים.

 

התרומה לפרויקט נעשית באמצעות הרשמה באתר : www.worldcommunitygrid.org   והורדת תוכנה המשלבת את המחשב של התורם ברשת העולמית.