לתרומה
חפש
הסברה והדרכה
סקירת מחקרים וחידושים בתחום הסרטן

מחקר: דיאטה עתירת שומן בזמן הריון עלולה להעלות סיכון לסרטן שד בדורות הבאים

עוד בנושא

הערה חשובה
המידע המובא כאן תורגם ותוקצר על ידי האגודה למלחמה בסרטן. ניתן לקרוא את המאמר המלא על פי ציון מקום פרסומו. התוכן נועד לספק מידע בלבד, ואינו משמש המלצה טיפולית או תחליף להתייעצות עם מומחה בכל תחום. במקרה של בעיה רפואית כלשהי יש לפנות לרופא/ה.במחקר אמריקאי שנערך בקרב עכברות נמצא, שצריכת דיאטה עתירת שומן במהלך הריון קשורה לסיכון לסרטן שד בקרב שני הדורות הבאים של צאצאות.

 

במחקר הזינו קבוצה אחת של עכברות בהריון בדיאטה עתירת שומן וקבוצה שנייה בדיאטה רגילה (שתי הקבוצות צרכו אותה רמה של קלוריות). צאצאות שני הדורות הבאים קיבלו דיאטה רגילה. בקרב הבנות של העכברות שקיבלו דיאטה עתירת שומן היה שיעור סרטן השד גבוה יותר. ובאופן מפתיע, גם בקרב הנכדות של עכברות אלה. לנכדות של עכברות הדיאטה עתירת השומן היה סיכוי של 80% לפתח את המחלה לעומת סיכוי של 50% בקרב נכדות העכברות שקיבלו דיאטה רגילה.

 

החוקרים משערים, כי הדיאטה עתירת השומן עשויה לשנות את ביטוי הגנים אצל העכברות באופן אשר משפיע בהמשך על הסיכוי של הדורות הבאים לסרטן שד. מכאן הם מסיקים שבזמן הריון מומלץ לשמור על תזונה ראויה לא רק לשם בריאות האם וילדיה, אלא גם למען הדורות הבאים.

 

המחקר הוצג במסגרת כנס של ה-American Association for Cancer Research, אשר התקיים בוושינגטון די.סי. בין התאריכים 4-7 לאפריל, 2010.

 

עלה לאתר: מאי 2010.

לרשימת המאמרים בנושא סרטן השד  >>


 מידע נוסף בנושא