לתרומה
חפש
הסברה והדרכה
סקירת מחקרים וחידושים בתחום הסרטן

מחקר: תמצית ברוקולי יכולה למנוע סרטן שד

עוד בנושא

הערה חשובה
המידע המובא כאן תורגם ותוקצר על ידי האגודה למלחמה בסרטן. ניתן לקרוא את המאמר המלא על פי ציון מקום פרסומו. התוכן נועד לספק מידע בלבד, ואינו משמש המלצה טיפולית או תחליף להתייעצות עם מומחה בכל תחום. במקרה של בעיה רפואית כלשהי יש לפנות לרופא/ה.חוקרים אמריקאים מצאו, שתמצית ברוקולי עשויה למנוע סרטן שד או לשמש כטיפול נגדו באמצעות התמקדות בתאי הגזע של הגידול. במחקר נבחן החומר סולפוראפן, המצוי בברוקולי ונבטי ברוקולי.

 

עדויות מצטברות מצביעות על כך שתאי גזע הם הסיבה להישנות והתפשטות הגידול ותרופות כימותרפיות נוכחיות לא פועלות נגדם. החוקרים מאמינים, כי חיסול תאים אלו הוא המפתח לשליטה במחלה. הם הפיקו סולפוראפן מתמצית של ברוקולי והזריקו אותו במינונים שונים לעכברים בעלי גידולי שד.

 

לאחר מכן הם השתמשו במספר שיטות על מנת להעריך את מספר תאי הגזע בגידולים. מדידות אלה הצביעו על ירידה בולטת במספר תאי הגזע לאחר טיפול בסולפוראפן, כאשר ההשפעה על תאים בריאים הייתה מועטה. בנוסף, תאי סרטן מעכברים, אשר טופלו בסולפוראפן, לא היו מסוגלים להצמיח גידולים חדשים.

 

בתרביות מעבדה של תאי סרטן שד אנושיים נצפתה ירידה דומה במספר תאי הגזע. ריכוז הסולפוראפן הנדרש גבוה מזה הניתן להשגה באמצעות אכילת ברוקולי ונבטי ברוקולי. מכיוון שהטיפול עוד לא נוסה בבני אדם, החוקרים אינם ממליצים להוסיף לתזונה תוסף של סולפוראפן בשלב זה. הם עובדים כעת על פיתוח מחקר קליני לבחינת סולפוראפן כטיפול מונע וטיפול בסרטן השד

 

המחקר פורסם בגיליון של ה-1 במאי 2010 של כתב העת Clinical Cancer Research

 

עלה לאתר: יוני 2010.

 

בחזרה לרשימת המאמרים בנושא סרטן השד >>

 מידע נוסף בנושא