לתרומה
חפש
הסברה והדרכה
סקירת מחקרים וחידושים בתחום הסרטן

מחקר: פעילות גופנית מיטיבה עם חולות סרטן שד וחולי סרטן ערמונית

עוד בנושא

הערה חשובה
המידע המובא כאן תורגם ותוקצר על ידי האגודה למלחמה בסרטן. ניתן לקרוא את המאמר המלא על פי ציון מקום פרסומו. התוכן נועד לספק מידע בלבד, ואינו משמש המלצה טיפולית או תחליף להתייעצות עם מומחה בכל תחום. במקרה של בעיה רפואית כלשהי יש לפנות לרופא/ה.חוקרים מבית החולים הנרי פורד בדטרויט, מישיגן, ארה"ב, פיתחו תוכנית ייחודית בשם ExCITE (Exercise and Cancer Integrative Therapies and Education) לבחינת ההשפעה של פעילות גופנית על חולי סרטן.

 

פעילות גופנית יכולה, על פי החוקרים, להיטיב עם החולים מבחינה פיזית ונפשית וכן להקל על תופעות הלוואי של הטיפול. היא מהווה תחליף טוב לתוספי תזונה, אשר יכולים להפריע לטיפול התרופתי במחלה.

 

התוכנית פועלת עם חולי סרטן המקבלים טיפול, כך שכל חולה מקבל תוכנית אימונים אישית המתאימה לו. חלק מתעמלים במרכז הכושר בבית החולים וחלק בבית. המחקר עדיין נמשך והוא כולל בינתיים 30 חולות סרטן שד ו-20 חולי סרטן ערמונית, בגילאים 35 עד 80 שנים.

 

כל המשתתפים התחילו את התוכנית קרוב לזמן האבחון והם נמצאים במעקב בזמן קבלת הטיפול ובמהלך שנה לאחר סיומו. תוכנית האימון הותאמה עבור כל חולה לפי נתונים פיזיים, יכולות פיזיות, עמידות, משקל, בריאות כוללת, סוג הסרטן וסוג הטיפול. בנוסף, מקבלים חולים, אשר סובלים מגלי חום, כאב, בחילות והקאות, נדודי שינה ונוירופתיה, טיפול בדיקור סיני. החולים המשתתפים בתוכנית מדווחים על איכות חיים טובה יותר ופחות תשישות.

 

פוסטר של המחקר הוצג ב-7.6.2010 בכנס של American Society of Clinical Oncology (ASCO).

 

עלה לאתר: יולי 2010.

 

בחזרה לרשימת המאמרים בנושא סרטן השד >>

 

 

 מידע נוסף בנושא