לתרומה
חפש
הסברה והדרכה
סקירת מחקרים וחידושים בתחום הסרטן

מחקר: עלייה בצפיפות שד מעידה על סיכון לסרטן שד בקרב מקבלות טיפול הורמונאלי

עוד בנושא

הערה חשובה
המידע המובא כאן תורגם ותוקצר על ידי האגודה למלחמה בסרטן. ניתן לקרוא את המאמר המלא על פי ציון מקום פרסומו. התוכן נועד לספק מידע בלבד, ואינו משמש המלצה טיפולית או תחליף להתייעצות עם מומחה בכל תחום. במקרה של בעיה רפואית כלשהי יש לפנות לרופא/ה.במחקר אמריקאי נמצא, כי עלייה בצפיפות השד במהלך שנה אחת עשויה להעיד על סיכון לסרטן השד בקרב נשים, שהופסקה אצלן הווסת ושנוטלות טיפול הורמונאלי של אסטרוגן ופרוגסטין.

 

אמנם צפיפות השד כבר ידועה כגורם מנבא למחלה, אך זהו בין המחקרים הראשונים, בהם ניתן לראות כיצד שינויים בצפיפות בטווח הקצר משפיעים על נטיית האישה לפתח את המחלה. מקרב 475 נשים, אשר קיבלו את הטיפול ההורמונאלי, אצל 20%  נרשמה עלייה של למעלה מ-19% בצפיפות השד. בקרב הנשים אצלן נמדדה עלייה זו היו פי 3.6 יותר מקרים של סרטן השד.

 

על פי החוקרים, כדאי לעקוב אחר צפיפות השד פעם בשנה בקרב נשים המקבלות טיפול הורמונאלי. על נשים, אשר נמדדה אצלן עלייה משמעותית בצפיפות השד, לשקול שוב את ההחלטה לקבל את הטיפול. 

 

המחקר הוצג במסגרת כנס של ה-American Association for Cancer Research, אשר התקיים בוושינגטון די.סי. בין התאריכים 4-7 לאפריל, 2010.

 

עלה לאתר: מאי 2010.

לרשימת המאמרים בנושא סרטן השד  >>


 מידע נוסף בנושא