לתרומה
חפש
הסברה והדרכה
סקירת מחקרים וחידושים בתחום הסרטן

מחקר: צמחי מרפא סינים המכילים חומצה אריסטולוכית מעלים סיכון לסרטן בדרכי השתן

עוד בנושא

הערה חשובה
המידע המובא כאן תורגם ותוקצר על ידי האגודה למלחמה בסרטן. ניתן לקרוא את המאמר המלא על פי ציון מקום פרסומו. התוכן נועד לספק מידע בלבד, ואינו משמש המלצה טיפולית או תחליף להתייעצות עם מומחה בכל תחום. במקרה של בעיה רפואית כלשהי יש לפנות לרופא/ה.חוקרים מטייוואן  טוענים שצמחי מרפא סינים המכילים חומצה אריסטולוכית (aristolochic acid) קשורים לסיכון מוגבר לסרטן בדרכי השתן. מדינות רבות, ובהן טייוואן, אסרו על מוצרים המכילים את החומצה, אך הקשר בין צמחי מרפא המכילים אותה והמחלה טרם תועד. על כן החליטו החוקרים לבדוק את העניין.

 

הם בחנו 4,594 חולים חדשים של סרטן בדרכי השתן, אשר אובחנו בין ה-1 לינואר 2001 וה-31 לדצמבר 2002. כמו כן, נבחנו 174,701 אנשי קבוצת ביקורת מתוך כלל אוכלוסיית המבוטחים בין ב-1 לינואר 1997 וה-31 לדצמבר 2002. נבחן הקשר בין קבלת טיפול בצמח ה- Mu Tong, אשר מכיל את החומצה, ובין סרטן בדרכי השתן.

 

נמצא שנטילה של למעלה מ-60 מ"ג של Mu Tong או כמות משוערכת של למעלה מ-150 מ"ג של חומצה אריסטולוכית, קשורה לסיכון מוגבר לסרטן בדרכי השתן באופן שהוא תלוי מינון. הסיכון המוגבר נצפה ללא תלות בחשיפה לארסן (שגם הוא מעלה את הסיכון למחלה זו).

 

החוקרים ממליצים להמשיך ולאסור על מוצרים המכילים את החומצה ולפקח על השימוש בהם. כמו כן, אנשים אשר נטלו את החומצה צריכים להיות במעקב קבוע לסרטן בדרכי השתן.

 

המחקר פורסם באופן מקוון ב-21.12.2010 בכתב העת Journal of the National Cancer Institute.

 

עלה לאתר: פברואר 2010

 

 

 

 מידע נוסף בנושא