לתרומה
חפש
הסברה והדרכה
סקירת מחקרים וחידושים בתחום הסרטן

מחקר: טיפול הורמונלי חלופי באסטרוגן בלבד מפחית סיכון לסרטן שד

עוד בנושא

הערה חשובה
המידע המובא כאן תורגם ותוקצר על ידי האגודה למלחמה בסרטן. ניתן לקרוא את המאמר המלא על פי ציון מקום פרסומו. התוכן נועד לספק מידע בלבד, ואינו משמש המלצה טיפולית או תחליף להתייעצות עם מומחה בכל תחום. במקרה של בעיה רפואית כלשהי יש לפנות לרופא/ה.על פי חוקרים קנדיים, טיפול הורמונלי חלופי באסטרוגן בלבד הוא בעל השפעה המפחיתה סיכון לסרטן שד, בקרב קבוצות מסוימות של נשים.

 

החוקרים ניתחו מחדש נתונים ממחקר ה- Women's Health Initiative (WHI) בו השתתפו 161,000 נשים אמריקאיות בגילאי 50 עד 79. תוצאותיו המקוריות של מחקר זה משנת 2002 העידו על כך שטיפול הורמונלי חלופי באסטרוגן ופרוגסטין מעלה את הסיכון לסרטן השד.

 

אולם במחקר היו גם נשים, אשר עברו כריתת רחם, שקיבלו טיפול באסטרוגן בלבד. התוצאות בנוגע לסיכון של נשים אלה במחקר המקורי היו נטולות מובהקות סטטיסטית. במחקר הנוכחי נטען שישנן תוצאות בעלות מובהקות וכי על פיהן, הטיפול באסטרוגן בלבד בקרב נשים מסוימות הוא בעל השפעה מיטיבה. מדובר על נשים ללא היסטוריה משפחתית חזקה של סרטן שד. כמו כן, בקרב 75% מהנשים שהיו ללא מחלה שפירה קודם למחקר גם נצפתה ירידה בסיכון.

 

החוקרים מציינים כי יש צורך במחקרים נוספים על מנת לקבוע מהו משטר הטיפול האופטימלי, לחדד מיהן המועמדות האידיאליות לטיפול ולהבין את מנגנוני האסטרוגן שתומכים במניעת סרטן השד.

 

המחקר הוצג בכנס San Antonio Breast Cancer Symposium של ה-AACR, אשר התרחש בין ה-8 וה-12 לדצמבר, 2010.

 

עלה לאתר: פברואר 2011 

 

בחזרה לרשימת המאמרים בנושא סרטן השד >>