לתרומה
חפש
הסברה והדרכה
סקירת מחקרים וחידושים בתחום הסרטן

מחקר: עודף משקל עלול להגביר את הסיכון להישנות סרטן השד ולתמותה מהמחלה

עוד בנושא

הערה חשובה
המידע המובא כאן תורגם ותוקצר על ידי האגודה למלחמה בסרטן. ניתן לקרוא את המאמר המלא על פי ציון מקום פרסומו. התוכן נועד לספק מידע בלבד, ואינו משמש המלצה טיפולית או תחליף להתייעצות עם מומחה בכל תחום. במקרה של בעיה רפואית כלשהי יש לפנות לרופא/ה.במחקר שערכו חוקרים מארה"ב נבדק הקשר בין משקל יתר להישנות המחלה ולתמותה בקרב חולות סרטן שד נתיח. החוקרים עקבו אחרי כ- 7000 חולות סרטן שד שהשתתפו בשלושה מחקרים קליניים שונים במסגרתם קיבלו טיפול כימותרפי משלים לאחר ניתוח.

 

מחקרים קודמים בנושא מצביעים על כך שנשים בעלות עודף משקל (מדד מסת הגוף - BMI  30 ומעלה) שחלו בסרטן השד נמצאות בסיכון מוגבר לחזרת המחלה ולתמותה ממנה. ייחודו של מחקר זה  הוא בכך שהוא קושר את השפעת השמנת יתר על סיכויי ההישנות בסרטן שד מהסוג הרגיש להורמונים (hormone receptor-positive) וללא ביטוי יתר בחלבון HER-2 בלבד. כ- 2/3 מהנשים החולות בסרטן שד מאובחנות בסוג זה של סרטן.

 

לדעת החוקרים, עדיין לא ברור האם תזונה נכונה ושינוי סגנון חיים, לאחר אבחון סרטן שד, מפחיתים את הסיכון להישנות המחלה ויש צורך במחקרים נוספים לבדיקת ההשפעה של ירידה במשקל על סיכויי הישנות המחלה והתמותה ממנה.

 

 

המחקר פורסם בדצמבר 2012 בכתב העת Cancer

 

בחזרה לרשימת המאמרים בנושא סרטן השד  >>