לתרומה
חפש
דף הבית
הודעות הדוברת

"עניין של אמונה" – תערוכה של הצלם דני ינאי

15/05/2007

תערוכת צילומיו של דני ינאי , "עניין של אמונה", עולה לירושלים. בתערוכת יחיד זו בחר ינאי, תלמידם בעבר של עדי נס, מיקי קרצמן וזיו קורן, להציג צילומים העוסקים במאמינים בני דתות שונות, יהודים, נוצרים ומוסלמים, פרי תיעוד ממושך שערך במהלך 3 השנים האחרונות. דני הוא גם אב לסיון, שחלתה בלוקמיה בגיל 4 חודשים, ומזה כשנה מתמודדת עם המחלה במאבק על חייה.

"התוודעתי למסתורין שבנושאי האמונה, הדת הפולחנים והכתות השונות, במהלך שהות ארוכה במזרח הרחוק (1990-91)", מספר ינאי. "לאחר חזרתי ארצה הבנתי שכאן בישראל, יש מגוון מהעצומים בעולם לצילומי דת ופולחן". מדובר בז'אנר המציב את האדם במרכז התמונה – מרכז ההתרחשות, והוא שמעניק לעבודות את כוחן המיוחד.

בין העבודות המוצגות: מרדכי ואנונו בתהלוכת הפסחא ב"ויה דולורוזה", על צווארו שרשרת ובה תליון עם דמות הצלוב. בארשת פניו נסוך מבט מתריס והוא צועד כשהוא מוקף בכומר ונזירה.

צילום אחר מתעד מאמינים יהודים בני העדה האתיופית, המעבירים  מעות מיד ליד, תחת אפם של הקייסים היושבים תחת שמשיות צבעוניות, במהלך טכס ה"סיגד".

כמו כן סדרת צילומים שנעשו במירון במהלך הילולת רבי שמעון בר יוחאי, בהם נראים נערים חסידים מקפצים מעל גגות קבר רשב"י.

תערוכת "עניין של אמונה" מוצגת בשיתוף האגודה למלחמה בסרטן. כל ההכנסות ממכירת התמונות והקטלוגים קודש לפרויקט "השלמת חומר נלמד של האגודה". במסגרת הפרויקט, אותו מממנת האגודה, עומדים חונכים בעלי כישורים מתאימים שהודרכו לנושא, לרשות הילדים חולי הסרטן הנעדרים תכופות מבית הספר בגין מחלתם, ומסייעים להם בהשלמת החומר הנלמד בבית הספר. בפרויקט משתתפים ילדים מגיל הגן ועד גיל הכנה לבחינות הבגרות. מטרת הפרויקט לסייע לילד החולה לא להישאר מאחור למרות מחלתו. ההשקעה בעתיד הילדים מעניקה להם וגם להוריהם כוח ותקווה להמשיך ולהיאבק במחלה.

דני ינאי (1966), נשוי+3, תושב גני תקווה. הציג במספר תערוכות קבוצתיות בין השנים 2004-2007. עבודותיו מוצגות דרך קבע בבית HP ברעננה, בית אלווריון בת"א, בנווה נופש בגני תקווה ועוד.

לאחרונה זכה בפרס הראשון בתחרות "עדות מקומית" על סדרת השנה בקטגוריות חיי יום יום. הסדרה הזוכה הנה חלק מפרויקט אישי ויוצא דופן בו תעד את מאבקה לחיים של בתו סיון, אשר לקתה בלוקמיה בגיל 4 חדשים. במצלמתו הוא עוקב אחר מהלך אשפוזה והטיפול הרפואי בה, במרכז שניידר לרפואת ילדים.
ניתן לקרא עוד
על פרויקט זה באתר: www.babysivan.com

התערוכה "עניין של אמונה" תוצג באכסדרת הנרי קראון, תיאטרון ירושלים, רחוב מרכוס 20, ירושלים בין התאריכים 24.5-24.6.07.

התערוכה תהיה פתוחה בימים א'- ה' 15:30-21:30, ביום ו' בין השעות 12:00-15:00 ובמוצ"ש החל משעה אחרי צאת שבת ועד 21:30, או בעת מופעים במקום.
טל': 02-5605757

 

 © כל הזכויות שמורות לאגודה למלחמה בסרטן בישראל