לתרומה
חפש
דף הבית
הודעות הדובר

היום מתקיים מבצע "הקש בדלת" מבצע ההתרמה השנתי של האגודה

15/10/2007

במסגרת מבצע ההתרמה, שמתקיים היום ומחר (15-16.10), משתתפים עשרות אלפי תלמידי בתי הספר וחניכי תנועות הנוער. הילדים מקישים על דלתות התושבים במטרה לגייס תרומות עבור 120,000 חולי סרטן בישראל הנמצאים בטיפול או במעקב, ולמען קידום המודעות למחלה ולגילויה המוקדם, בקרב האוכלוסייה הבריאה. אל תלמידי בתי הספר וחניכי תנועות הנוער יצטרפו כ-5,000 מתנדבי האגודה למלחמה בסרטן הפרוסים בכ-70 סניפים בישראל, וביניהם עולים חדשים ומתנדבים מהמגזר הערבי וכן חולי סרטן לשעבר אשר החלימו מהמחלה ובחרו לסייע השנה במבצע ההתרמה. בארוע השתתפו נציגי המתנדבים מכל המגזרים בישראל, המייצגים את כל 70 סניפי האגודה ברחבי הארץ.

השנה, קיים חשש מפגיעה בהצלחת המבצע בשל שביתת המורים. זאת כיוון שהמבצע מתבסס בחלקו הנכבד על פעילות תלמידי בתי הספר התיכוניים. בעקבות זאת, פנתה האגודה לכל בתי הספר בהם מתקיימים הלימודים, ולתנועות הנוער, לתגבר ככל יכולתם את הילדים והמורים המשתתפים במבצע, למען הצלחתו. כל תרומה מובילה למטרה: לפעול למען החולים ונגד המחלה. אנו מקווים כי הציבור יפתח את היד ואת הלב ויתרום למען המאבק.

בסיום מבצע ההתרמה בבתים, החל מהיום בערב, מזמינה האגודה למלחמה בסרטן את הקהל הרחב שלא הספיק לתרום, לתרום באמצעות ה sms על ידי שליחת המספר 10 אל המספר 5999 – בכל sms יתרמו 10 שקלים לאגודה למלחמה בסרטן. ניתן לתרום באמצעות ה-sms עד לתאריך ה- 15.11.07, באדיבות חברת cellact .

 

כמו כן, ניתן גם לתרום בקופות של רשתות השיווק המשתתפות במבצע: מקדולנד'ס, מגה, מגה בעיר, רבוע כחול, שפע שוק, שופרסל, שופרסל ביג, שופרסל דיל, שופרסל שלי ו ACE .

יעד מבצע ההתרמה "הקש בדלת" השנה הוא כ- 10 מיליון שקלים. התרומות שיאספו במבצע "הקש בדלת", יאפשרו לאגודה לרכוש מכשירים רפואיים חדשניים ומתקדמים למרכזים הרפואיים לטיפול בחולי הסרטן, לממן עשרות מחקרים של רופאים וחוקרים בישראל ובעולם בתחום המלחמה בסרטן בתקווה למציאת תרופה למחלות הסרטן, לבצע פעילויות הסברה במטרה להביא להגברת המודעות למחלות הסרטן בקרב הציבור הרחב, ליזום ולבנות תוכניות לאומיות לאבחון מוקדם של סוגי מחלות סרטן שונות אשר גילויים המוקדם מביא לאחוזי ריפוי גבוהים יותר, לתמוך כספית בחולי סרטן נזקקים, לסייע לילדים חולים בהשלמת חומר הלימודים, להפעיל קייטנות נופש לחולי סרטן ולבני משפחותיהם, להקים מחלקות לחולי סרטן בבתי החולים ברחבי הארץ ולממן את העסקתן של אחיות ועובדות סוציאליות, המסייעות לחולי הסרטן בבתי החולים ובמרפאות בקהילה.

כיום חיים בארץ כ - 120,000 חולי סרטן הנמצאים בטיפול או במעקב והנתונים מראים שמדי שנה נוספים אליהם כ – 25,000 חולים חדשים. אך יחד עם זאת, הודות לקידום המחקר ושימת דגש על שיפור אמצעי האבחון, הגילוי המוקדם והטיפול, חל גידול משמעותי במספר האנשים הנרפאים מן המחלה, כמו גם שיפור ניכר באיכות חייהם ורווחתם של המטופלים.

 © כל הזכויות שמורות לאגודה למלחמה בסרטן בישראל