לתרומה
חפש
דף הבית
הודעות הדוברת

נחנכה התחנה החדשה לבריאות השד ברובע עירוני מונוסון

13/06/2011

עשרות אנשים ואורחים רבים הגיעו ביום ראשון (5.6.11) לטקס חנוכת התחנה החדשה לבריאות השד ע"ש עליזה טימור ז"ל ברובע עירוני מונוסון, ביניהם ראש עיריית יהוד-מונוסון, יוסי בן דוד; יו"ר המינהלת, איתן פולק; מנכ"לית האגודה למלחמה בסרטן, מירי זיו; משפחת טימור; ד"ר שלמה איילון, כירורג מומחה למחלות שד, אשר מתנדב כבר 15 שנים במרפאה ועובדי המנהלת.

פתיחת מתחם נווה מונסון

משפחת טימור עם ראש העיר ונציגי העירייה בטקס חגיגי

(שנייה משמאל: גילי עירון-טמיר)

בשנת 1981 הקימה עליזה טימור ז"ל את התחנה במטרה לעודד נשים להגיע ולהיבדק ללא תשלום ולאתר מוקדם, ככל האפשר, את סרטן השד. נשים רבות שנבדקו בתחנה ניצחו את מחלת הסרטן, כתוצאה מהבדיקה ומהגילוי המוקדם והן מרגישות שהן חייבות את חייהן לתחנה. טימור ז"ל ניהלה את התחנה בהתנדבות במשך 29 שנים, עד 2010, השנה בה נפטרה, לאחר מאבק במחלת הסרטן.

 

ראש עיריית יהוד-מונוסון, בשיתוף מינהלת מונוסון, חברות "אשדר-ענב" והאגודה למלחמה בסרטן, החליטו להנציח את שמה של עליזה ואת מפעל חייה בהקמת מבנה קבע לתחנה לבריאות השד בבניין המינהלת.

 

יוסי בן דוד, ראש עיריית יהוד-מונוסון, ציין: "זכיתי להכיר אישה וחברה למופת, שפעלה מכל הלב למען המשך קיומה של התחנה. אני בטוח שעליזה מסתכלת עלינו מלמעלה, נרגשת, שמפעל חייה ימשיך להתקיים בדרך קבע, תחת ניהולה של בתה הקטנה, גילי".

מירי זיו, מנכ"ל האגודה למלחמה בסרטן, ביטאה הערכה רבה לפעילותה רבת השנים של עליזה ז"ל, לעוצמה ולנחישות שמגלה גילי בתה, בהמשך הפעילות שבכוחה להציל חיים. עוד ציינה זיו בדבריה כי "פעילות התחנה משתלבת במגוון פעילויות שהאגודה יוזמת ומפעילה ברמה הארצית ואשר נועדו להביא לאבחון ולגילוי מוקדם של סרטן השד בקרב נשים בכל רחבי הארץ. אנו מחויבים להבטיח את המשך מגמת הירידה בשיעורי התמותה מסרטן השד בישראל".

 

גילי עירון-טימור, בתה של עליזה, התנדבה להמשיך את דרכה של אמה והיא מנהלת כיום את התחנה החדשה לבריאות השד. התחנה תהיה פתוחה בימי ראשון, פעמיים בחודש.

 

כדי להזמין תור לבדיקה ניתן לפנות לגילי בטלפון: 052-2345974.