לתרומה
חפש
דף הבית
הודעות הדוברת

נופש האגודה למלחמה בסרטן לילדים חולי סרטן ובני משפחותיהם במלון שפיים

28/08/2017

בסוף השבוע האחרון (24-26/8), התארחו עשרות ילדים חולי סרטן, הוריהם ואחיהם הבריאים במלון שפיים, במסגרת נופש המשפחות המסורתי של האגודה למלחמה בסרטן.

לקראת סיום החופש הגדול, עשרות ילדים חולי סרטן ובני משפחותיהם לקחו פסק זמן משגרת הטיפולים והמעקב הרפואי הצמוד, והגיעו לנופש המשפחות המסורתי של האגודה למלחמה בסרטן שנערך במלון שפיים.

 

לדברי עו"ס אורית שפירא, מנהלת מחלקת שיקום ורווחה של האגודה למלחמה בסרטן: "המשפחות מתמודדות לאורך השנה עם שגרת חיים קשה הכוללת טיפולים ואשפוזים. נופש המשפחות של האגודה מאפשר לילדים החולים, יחד עם ההורים והאחים הבריאים, לקחת פסק זמן וליהנות יחדיו כמשפחה".

שלושת ימי הנופש כללו אירוח בפארק המים שפיים, הפעלות אינטראקטיביות, מופעים, משחקי חברה, הופעות אמנים, סדנת קרקס ולהטוטים ועוד מגוון פעילויות לילדים שהשכיחו לרגע את קשיי המחלה.

בבוקר יום שישי, נערך 'בוקר של אמא', מפגש במסגרת הפרויקט 'להיראות טוב, להרגיש טוב יותר'® ע"ש פרנסין רובינסון של האגודה למלחמה בסרטן. במפגש, שיועד לאמהות הילדים, נהנו המשתתפות מעיצוב שיער ותספורת באדיבות חברת רבקה זהבי פאות. מנכ"ל החברה, אמיר זהבי, דאג להבאת מעצבי שיער בהתנדבות לאירוע. כמו כן, השתתפו האמהות בסדנת איפור וטיפוח שהועברה בהתנדבות ע"י מאפרות מקבוצת החברות אסתי לאודר ישראל. המפגש אורגן בהתנדבות על ידי מלכה בן משה, מאפרת בקבוצת אסתי לאודר ישראל, ומתנדבת בפרויקט 'יד להחלמה'® ו'להיראות טוב, להרגיש טוב יותר'®. בנוסף, מלכה שמחה את הילדים לאחר שדאגה לתרומת ארטיקים דרך חברת ריאו.

בין המשתתפים בנופש, ניתן היה למצוא את שני שומרון-שרעבי, אם חד הורית לתאומות יהל ותהל בנות ה-9. בתה תהל, נולדה עם גידול נדיר בצוואר, ממנו החלימה בגיל 4.5. פחות משנה לאחר החלמתה של תהל - יהל, אחותה, חלתה בסרטן נדיר מסוג נוירובלסטומה. לאחר שנתיים של טיפולים קשים, יהל החלימה מהמחלה, אך השמחה הייתה מוקדמת, וכעבור שנה הסרטן הכה פעם נוספת. לדברי שני: "הפעם השנייה תמיד קשה יותר. למרות הקושי והסבל, אנחנו תמיד בוחרות להסתכל על הצד החיובי. הנופש שמארגנת האגודה למלחמה בסרטן נותן לנו את ההזדמנות להתלכד כמשפחה, להתחבר לטבע ולהכיר ילדים אחרים, חולים ובריאים. התמיכה הזו היא חשובה מאוד ומאפשרת "לקחת אוויר" ולחזור לטיפול בכוחות מחודשים."

 

(קרדיט צילום: זיו דוכן)