לתרומה
חפש
דף הבית
הודעות הדוברת

האגודה למלחמה בסרטן תגדיל את הסיוע הכספי לחולי סרטן הנמצאים במצוקה כלכלית

23/03/2021

ׁבשל מגפת הקורונה, האגודה למלחמה בסרטן תגדיל את הסיוע הכספי לחולי סרטן הנמצאים במצוקה כלכלית ובני משפחותיהם לכ-4 מיליון שקל בשנת 2021


זה עשרות שנים האגודה למלחמה בסרטן תומכת בחולי סרטן הנמצאים במצוקה כלכלית ובני משפחותיהם ומעניקה סיוע כספי ראשוני לאלפי חולי סרטן אשר עקב המחלה והטיפולים זקוקים לעזרה לצורך התארגנות ראשונית בטרם הרשויות מכירות בהם כחולי סרטן ובטרם הם עוברים לטיפולם של השירותים הממסדיים בקהילה.


הסיוע ניתן לילדים ומבוגרים חולים הנמצאים במצוקה כלכלית, בתקופת האבחנה, בזמן היותו מטופל במכון האונקולוגי, בטיפולים אקטיביים, כגון כימותרפיה. הסיוע הינו חד פעמי ומוענק עד לקבלת העזרה משירותי הרווחה הממסדיים והקהילתיים, כגון ביטוח לאומי, מחלקות לשירותים חברתיים בעיריות, קופות חולים וכו'.


עד היום העניקה האגודה בכל שנה כ-2.5 מיליוני שקלים בשנה במסגרת הסיוע הראשוני לחולים. לאחרונה, בעקבות מגפת הקורונה והקשיים הכלכליים שהיא יצרה, הוחלט באגודה למלחמה בסרטן להעלות את סכום הסיוע בכ-60% ולהעמידו על סך כולל של 4 מיליוני שקלים לשנת 2021.


הגשת בקשה לסיוע ישיר לחולה מתבצעת על ידי העובדות הסוציאליות במחלקות האונקולוגיות בבתי החולים ובקופות החולים. הסיוע הוא חד-פעמי ונקבע על פי קריטריונים רפואיים ורמת הכנסה . ההחלטה על מתן הסיוע נקבעת על ידי העובדות הסוציאליות המחוזיות של האגודה למלחמה בסרטן, על פי קריטריונים שהוגדרו מראש.


משה בר-חיים, מנכ"ל האגודה למלחמה בסרטן: "המצב המורכב אשר נוצר בשנה האחרונה בשל התפשטות מגפת הקורונה, מערים קשיים רבים על הציבור כולו ועל חולי הסרטן בפרט. החולים עלולים להיות  בסיכון מוגבר להדבקה בקורונה בשל מצבם הרפואי ובשל חשיפה רבה יותר לנגיף בעת ביקוריהם במרכזים רפואיים לצורך האבחון וקבלת הטיפולים, והמצוקה מתבטאת כמובן גם במצבם הכלכלי. על כן הרגשנו כי חובתנו לעזור למשפחות, ולהגדיל את הסיוע הכספי שאנו מעניקים בכל שנה. למעשה, השנה נעביר את כל הסכום שגייסנו במסגרת מבצע 'הקש בדלת' לטובת הסיוע האישי לחולים. למרות הגדלת תקציב הסיוע, האגודה תמשיך לתמוך בכל תחומי הפעילות השוטפים שלה, כגון קבוצות תמיכה וסיוע לחולים, מימון וקידום מחקרים בתחום הסרטן, תמיכה בהשתלמויות רופאים, פעילויות בתחום מניעת סרטן ועוד".