לתרומה
חפש
דף הבית
הודעות הדוברת

מימון מחקרים של רופאים וחוקרים מישראל

06/12/2005

האגודה למלחמה בסרטן השקיעה במהלך שנת 2005 כ-4 מליון שקלים במימון עשרות מחקרים של רופאים וחוקרים מישראל בתחום המלחמה בסרטן בתקווה למצוא תרופה למחלה.

ההשקעה במימון המחקרים בשנת 2005 התאפשרה בזכות תרומות הציבור וללא כל מימון ממשלתי כלשהו. המחקרים שנמצאו מתאימים על ידי ועדת המחקר של האגודה, עוסקים במגוון תחומי הסרטן השונים כגון, מחקרים קליני, בהשתתפות חולים, מחקרים בסיסים במעבדה, מחקרים המשלבים אספקטים קליניים ובסיסיים, מחקרים אפידמיולוגים של איסוף נתונים מהשטח וכן מחקרים גנטיים.

האגודה למלחמה בסרטן מאמינה כי למחקר הסרטן אין גבולות גיאוגרפיים והשקעה במחקר היום עשויה להתגבש לכדי פריצת דרך טיפולית תוך מספר שנים ועל כן היא משקיעה משאבים בקידום המחקר במטרה להעלות את שיעורי הריפוי מן המחלה, ולסייע בשיפור איכות חיי החולים.

על חולי הסרטן בישראל
היום חיים בישראל כ-120,000 חולי סרטן הנמצאים בטיפול או במעקב. נתוני רישום הסרטן הלאומי במשרד הבריאות, מראים שמדי שנה נוספים בארץ כ-23,500 חולי סרטן חדשים, אך הודות לקידום המחקר ושימת דגש על שיפור אמצעי האבחון, הגילוי המוקדם והטיפול, חל גידול משמעותי במספר האנשים הנרפאים מן המחלה ושיפור ניכר באיכות חייהם של המטופלים.